Prohlížeč nestahuje ale přehrává mp3

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Ermen 3. 11. 2009 21:57

Zdravím. Mám problém který mi nedá spát. Vždy když se pokusím stáhnout nějaký audio soubor, tak místo toho, aby se mi zobrazila nabídka, zda chci soubor stáhnout atp., tak se rovnou přehraje. Vím že to jde řešit tak, že na odkaz kliknu pravým tlačítkem a dám "uložit cíl jako'", ale jsou případy kdy potřebuji stáhnout soubor na který vede přímá adresa (např.: ...neco/audio.mp3) a s tím už si nevím rady. Byl bych rád kdyby existovala nějaká možnost to přenastavit. Děje se to v prohlížečích IE8 a Google Chrome. Firefox je bez problémů. Používám Windows 7 Professional a WMP je nastaven jako výchozí přehrávač audio formátů.

Budu rád za každou pomoc. Díky.
Ermen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 3. 11. 2009 23:06

Nastavuje se to přímo v prohlížeči, co se má s jakým typem souborů dělat. Ve Firefoxu je to Nástroje - Možnosti - Aplikace. Tam si vybereš typ souboru, o který ti jde, a nastavíš si akci právě pro ten typ souboru.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ermen 3. 11. 2009 23:55

Díky za reakci, ale ve Firefoxu a v Opeře jsem toto nastavení našel, tam problém nemám. Trápí mě hlavně ten Google Chrome. Celé se to přenastavilo najednou v IE a Chrome. Nevím jestli to bylo instalací nějakého softwaru, nebo mým nevědomým zásahem. Navíc když když jsem se díval do možností Chrome, tak jsem zjistil, že nastavení proxy je propojeno s Internet Explorerem, proto si myslím, že by vše stačilo nastavit právě v IE, nebo někde ve Windows.
Ermen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 4. 11. 2009 00:38

IE naštěstí nepoužívám, takže s tím neporadím.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kohutisko 4. 11. 2009 01:01

v exploderi fungovalo take, ze File -> Save page as ... no a ked je momentalna stranka prehravajuca sa mp3ka, tak ti ulozi tu mp3ku.
kohutisko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ermen 4. 11. 2009 07:08

Díky. Takováhle jednoduchá věc mě nenapadla. Řeší to můj problém i když klasické vyskakující okno s dotazem na akci by bylo lepší. Ještě jednou díky za pomoc.

Ermen.
Ermen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kohutisko 4. 11. 2009 12:10

no holt vo firefoxe (a verim, ze aj v inych rozumnych browseroch) sa ta akcia da nastavit osobitne pre kazdy typ suborov. v exploreri boh vie...
kohutisko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kevin a perry 4. 11. 2009 18:38

Aneb jak tu někde padlo, IE je dobrý akorát na stáhnutí FF :)
GA Z68MX-UD2H-B3|Core i5 2500K@4,2Ghz default Vcore(@5Ghz, 1,41vcore) +Noctua NH-C14|4GB DDR3 Corsair 1600Mhz VengeanceLP|nVidia GTX 560 Ti + GELID rev.2 ICY VISION | 2x OCZ Vertex2 60GB SSD :) |Enermax MODU II 82+ 625W|LIAN LI PC A04 black
kevin a perry
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků