Jaký program na BitTorrent a proč?

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod David P. 19. 12. 2009 19:48

Sice nám zkrotili The Pirate Bay i Mininovu, ale BitTorrent stále žije. Oblíbený systém pro sdílení souborů lze obsluhovat různými programy. Který používáte vy a proč? Zkusíme najít skupinu těch nejoblíbenějších a nejlepších.
David P.
Šéfredaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod djadja 19. 12. 2009 20:08

Z principu bittorrent nepoužívám. Nemám zapotřebí, aby mi někdo vyhrožoval, myslím ty hlídací organizace autorských práv. Je mi jasné, že přes bittorrent se stahují i legální software, ale to si ho stáhnu jinak. Bittorrent je monitorován z jednoho prostého důvodu, současně stahuješ i poskytuješ.
djadja
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 19. 12. 2009 20:16

μtorrent,ze zvyku,celkově vyhovuje možnostmi nastavení,funkčností.
The Pirate Bay obrovský množství magnet linků takže ani mně nepřipadá že byli nějak znefunkčněni.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr_S 19. 12. 2009 20:44

Podle
http://wiki.czech-server.com/index.php/Klienti
http://tracker.cztorrent.net/rules/view/7#rule_32
vlastně moc velký výběr funkčních klientů není.

Používám µTorrent - jednoduchý, spolehlivý.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod David P. 19. 12. 2009 20:53

Já svého času používal také µTorrent, ale později jsem si vystačil s podporou v prohlížeči. Když jsem používal Firefox, řešil to doplněk, teď používám Operu a ta už je vybavena podporou torrentů v základu.
David P.
Šéfredaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 19. 12. 2009 20:58

klient v opeře/firefoxu nedodržuje ani základní parametry BT protokolu, proto s ním lze stáhnout skutečně jen linuxový distribuce, jelikož všude jinde je zabanován; ostatně nezabanovaných klientů (rozuměj vyhovujících BT standardům) je minimum, proto lze volit prakticky jen mezi třemi...

na vše ostatní je µTorrent...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Bari007 19. 12. 2009 21:15

Na Windows jsem používal µTorrent, na Linuxu používám Transmission, který je součástí instalace Ubuntu. Jako klient je pro mě výborný z jednoho prostého důvodu - má webovou administraci. Torrent klient mi běží na PC, které slouží jako domácí fileserver a proto nemá ani svůj monitor, takže možnost ovládání přes web je výbornou pomůckou - na správu torrentů se dostanu odkudkoliv.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 19. 12. 2009 22:17

Aby to nevypadalo, že se opičím...µTorrent.
oneill_sx1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod djadja 19. 12. 2009 23:05

Já teda nevím, ale nesnáším, když mi někdo leze do PC, což se při stahování přes bittorrent děje.
djadja
Junior

Odeslat příspěvekod ka-spel 19. 12. 2009 23:12

A co Bitlord?
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior

Odeslat příspěvekod IgnorStoupa 19. 12. 2009 23:16

Bit to Rrent? Byt to Rent? Apartment to Rent? Jako podnajem? To je snad Smetiste, ne?
Nebo na smazani a BANan, dle pravidla 7:
http://superforum.zive.cz/viewtopic.php ... 9#p5636449
Neni dano vubec nic. Sestrojte parabolu.
IgnorStoupa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bari007 19. 12. 2009 23:26

Proč? Vždyť se zde neřeší nic nelegálního, neposkytují se zde žádné návody na warez ani nic podobného. Je zde jen diskuze o torrent klientech. Torrent není nic nelegálního. Pokud ty si představíš pod pojmem torrent hned warez, tak je to čistě tvůj problém. Já torrent hojně využívám ke stahování linuxových distribucí. Přijde ti to snad jako nelegální? Mě určitě ne. Takže nevyvolávej zbytečnou paniku. To by pak musely být zamykány i všechny témata o ICQ, Skype, mailu atd atd... Taky se přes tyto služby dají šířit cracky nebo jiný warez ;)
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod IgnorStoupa 19. 12. 2009 23:50

Já bych všechny ty internety a počítače zakázala!

A ja dodam: A Linux taky! 8-P

PS: Netreba se rozcilovat. Ja si treba u spojeni "verejna zakazka na dalnici" taky hned predstavim korupcni diru ve stovkach mega. A nemyslim si, ze se pletu.
Neni dano vubec nic. Sestrojte parabolu.
IgnorStoupa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 20. 12. 2009 07:28

Kód: Vybrat vše
Já teda nevím, ale nesnáším, když mi někdo leze do PC, což se při stahování přes bittorrent děje.

Je jenom na tobě jak maš věci nastavené od firewallu,klienta a jiných záležitostí.Mně běží izolovaně v sandboxu napřiklad.Většina kategorických soudů je ůplně mimo - ne děje se ,ale možná tobě se děje to je přesnější.
Odhledneme od stahuji - poskytuji.Ovšem to bych do důsledků musel takto označit cokoliv - jakákoliv komunikace o tobě něco řekne tam kde komunikuješ.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DevAstor 20. 12. 2009 14:09

µTorrent - kdysi jsem se pro něj rozhodl, protože byl malý, svižný a docela dobře zpracovaný, jinak nemám potřebu hledat náhradu, stahuju opravdu jen občas.

Pro zajímavost bych připomněl ještě starší témata:
Srovnání Bittorent klientů, existuje dokonalý klient?
Jaky P2P pouzivate?
Toto je můj osobní názor.

(\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Další stránka