Nejlepší doplňky pro Firefox

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod lulinak 3. 7. 2013 07:50

Jedine AdBlock nechapu jak jsem bez nej kdysi mohl surfovat bez zdravotni ujmy.... a pak jeste DownThemAll, obcas se pri stahovani hodi.

Jinak vzhledem k financovani Firefoxu Googlem jsou obcasne myslenky, ze se timnto "nezavislym" prohlizecem odriznete od velkeho bratra dosti zcestne, naopak.....
Každy svého štěstí strůjcem jest, kolik lidí tohle pravidlo dodnes nepochopilo...
lulinak
Junior

Odeslat příspěvekod wolf9 3. 7. 2013 09:31

Kromě jinými zmiňovaných dvou blokovacích taky pár vývojářských:
- Firebug
- Web Developer
- ColorZilla
- MeasureIt
a neobešel bych se bez Snap Link Plus pro otevírání více odkazů najednou.
wolf9
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 3. 7. 2013 09:43

Doba se změnila greasemonkeys,potažmo userscripts zůstavá :-)
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kronko 3. 7. 2013 09:48

Adblock - skôr nutnosť ako to, že by bol najlepši
Flash video downloader
WOT
Last pass
Forecastfox
Kronko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jaramat 3. 7. 2013 11:51

Samozřejmě používám AdBlock Plus a k němu Element Hiding Helper a Popup Blocker. Na webech, jako je zive.cz, thepiratebay.se, mediafire.com a dalších, se prostě neobejdu ani bez jednoho.
Dále pak FireBug na inspekci HTML & CSS (vestavěný web inspector není úplně blbý, ale většinou prostě nestačí), Video Download Helper na stahování videí z YouTube, Stylish, abych si mohl snadno upravovat stránky pomocí CSS, QuickJava na rychlé vypínání/zapínání JavaScriptu/Flase/Javy/SilverLightu/Animací/CSS a Ghostery na blokaci trackerů. Na víc si teď nevzpomenu (nejsem u PC), ale asi to bude všechno.
Všechny jmenované doplňky používám každý den.
jaramat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod whatt 3. 7. 2013 21:20

AdBlock vždy jako první, Flashblock jako druhý, Quickdrag, Forecast, Pocket a IE Tab 2.

AdBlock a Flashblock už tu okomentovali jiní, Quickdrag používám kvůli perfektně pohodlnému hledání klíčových frází které sám označím myší, Forecast mi ukazuje počasí aniž by zasahoval do obsahu webu a to na každé stránce (umístěný v panelu doplňků dole), Pocket (dříve Read it later) jednoduchý správce webů "na potom", často se k nim dočasně vracím a nechci to cpát do záložek, IE Tab 2 na přístup k webům, které ve FF nejedou, nebo nejsou pro ně optimalizovány (např. proklatý IB od Komerčky, Outlook web acces s full přístupem, uzavřené eshopy z firmy apod.)
Když někomu v napjaté chvíli řeknete "okamžitě se uklidni", dáváte mu tím úkol, se kterým se těžko popasuje i zkušený jogín.
whatt
Junior

Odeslat příspěvekod DDrVostep 4. 7. 2013 01:46

některé z mojich

Grab and Drag - ručička jako v acrobat readru
Instantfox - hlavně pro kontextové vyhledávání
Menu Editor
ScrapBook
Tab Counter aktuálně 173
Tab Mix Plus
Text Link - dvojklik na textový odkaz do nového okna
Thumbnail Zoom Plus - na reddit
Tree Style Tab bez toho už by to nešlo
Download Statusbar
HyperTranslate označim text, zmáčknu shift a objeví se překlad
Greasemonkey + Greasefire
FlashBlock
DDrVostep
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod elukok 4. 7. 2013 23:17

AdBlock Plus
.
.
dlouho nic
.
.
BugMeNot - databáze přihlašovacích údajů na různý stránky (odpadá nutnost registrace)
X-notifier - hlásí upozornění, když přijde novej mail
Yeasy Youtube video downloader - asi nejfunkčnější a nejlíp vypadjící youtube downloader
elukok
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod djmetlicka 6. 7. 2013 18:45

Používam:

AdBlock
CollorZilla
BugZilla

Ešte by som chcel reagovať na pána Šéfredaktora Živě.cz Na Váš web chodím už pár rokov. Mal som tú česť sledovať ako klesá kvalita článkov na úkor pridávania viac a viac typov reklám! Vaše vyjadrenie i keď čo i len súkromné mi príde ako urážka! Ja nie som zlodej! AdBlock nemám z dôvodu toho že blokujem postranné reklamy ale kôli Vaším full screen vyskakovacím oknám a náhodným pohybom layout z dôvodu extrémne veľkej dátovej reklamy. Je to otravné! Je zaujímavé že toto dokáže napísať pán Šéfredaktor. Odporúčam Vám teda zablokovať RSS kanál pretože zlodeji Vás oberajú o milióny!! Váš názor ako názor súkromnej osoby alebo šéfredaktora tohoto portálu ma negatívne prekvapil. Už sú teda definitívne preč časy kedy bol pre web dôležitý počet návštev a vracajúcich sa návštevníkov? Teraz už len zobrazenia reklamy a počet kliknutí sú dôležité? Smutné :(
djmetlicka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 6. 7. 2013 19:07

Přidám pár kousků, které používám a ještě je nikdo nezmínil (tedy pokud jsem je nepřehlédl):

• Configuration Mania - pokročilé nastavení pro ty, co se děsí about:config
  • Preferences Cleaner - úklid po odinstalovaných rozšířeních
  • Readability - přeformátování stránky pro komfortní čtení
  • ResetSearchbar - nástroj pro snadné resetování vyhledávacího pole
  • Restartless Restart - přidá možnost jednoduše restartovat prohlížeč
  • Toggle Proxy - snadné přepínání režimu proxy
  • Yet Another Context Search - jednoduché vyhledávání označeného textu přes kontextovou nabídku skrze nainstalované vyhledávače
  • DeTiny Short Url - dekódování zkrácených adres před otevřením
  • iMacros for Firefox - tvorba maker pro automatizaci činností
  • UnMHT - podpora formátu MHT
djmetlicka píše:Ešte by som chcel reagovať na pána Šéfredaktora Živě.cz Na Váš web chodím už pár rokov. Mal som tú česť sledovať ako klesá kvalita článkov na úkor pridávania viac a viac typov reklám! Vaše vyjadrenie i keď čo i len súkromné mi príde ako urážka!

Víš co se říká - "Koho chleba jíš, toho píseň zpívej". ;-)
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod medvidek88 7. 7. 2013 08:05

AdBlock nepoužívám, nemam problém žít s reklamama :)

JInak nejduležitější doplňky:

Firebug
easy Xdebug
Firepicker
Greasemonkey
MeasureIt
Modify Headers
Page Speed
Quick Locale Switcher
10 rozšíření pro Selenium
UploadScreenshot
User Agent Switcher
Web Developer
NO IE !!!
medvidek88
Junior

Odeslat příspěvekod xtonda 7. 7. 2013 09:07

David P. píše:Btw: AdBlock nepoužívám. Na webu je zvykem platit za informace protislužbou - zhlédnutím reklamy. Pokud bych neposkytl tuto protislužbu a jen bral z webu kýžené informace, tak bych byl prostě zloděj. A to já nechci. Na weby, kde mi nevyhovuje reklama, prostě nechodím.

Já jsem v určitých oblastech nucen používat připojení přes mobilního operátora, kde za každý přenesený bajt platím v penězích. Je jen problém webů, že nejsou schopny z těch peněz získat podíl. Reklama ve stránkách je nevyžádaný obsah, tedy spam, který neúměrně zvyšuje objem přenosů a ukrádá ni peníze z peněženky.

Nehledě na neúměrnou míru použití flashe, otevřu si pár článků do tabů a procesor mám na stropě, takže mi ukrádáte z peněženky i prostřednictvím účtu ze elektřinu. Prostě to přeháníte a tak blokuju. Kdo chce moc, nemá nic.
xtonda
Junior

Odeslat příspěvekod fender.bender 7. 7. 2013 13:19

xtonda píše:
David P. píše:Btw: AdBlock nepoužívám. Na webu je zvykem platit za informace protislužbou - zhlédnutím reklamy. Pokud bych neposkytl tuto protislužbu a jen bral z webu kýžené informace, tak bych byl prostě zloděj. A to já nechci. Na weby, kde mi nevyhovuje reklama, prostě nechodím.

Já jsem v určitých oblastech nucen používat připojení přes mobilního operátora, kde za každý přenesený bajt platím v penězích. Je jen problém webů, že nejsou schopny z těch peněz získat podíl. Reklama ve stránkách je nevyžádaný obsah, tedy spam, který neúměrně zvyšuje objem přenosů a ukrádá ni peníze z peněženky.

Nehledě na neúměrnou míru použití flashe, otevřu si pár článků do tabů a procesor mám na stropě, takže mi ukrádáte z peněženky i prostřednictvím účtu ze elektřinu. Prostě to přeháníte a tak blokuju. Kdo chce moc, nemá nic.

Prosímtě, jak to může být spam? Jak ti můžou ukrádat z peněženky za elektřinu? Někdo tě na ty stránky nutí chodit? Pro mě je tedy blokování reklamy na webu, který mi nabízí protihodnotu přinejmenším sprosté – asi tak, jako kdybych si z obchodu odnesl něco bez placení.

To, že jsem připojený přes mobilního operátora a platím za každý bajt je naprosto scestný argument – protože to je můj problém, ne provozovatele webu. To je jako kdyby ses rozhodoval, zda jet do obchodu pěšky nebo autem (trefné přirovnání, protože také jako to bez mobilního připojení někdy nejde, stejně tak se do některých obchodů nedostaneš bez auta), rozhodl se pro auto (kde musíš platit za každý kilometr cesty k obchodu) a následně bys v obchodě zboží nezaplatil s argumentem, že jejich obchod je moc daleko a ty musíš zaplatit za benzin :-)

Možná až jednou budeš sám vydělávat na sebe, pochopíš co jsem sem napsal a možná si dokonce začneš také vážit úsilí a práce druhých. Do té doby (pokud tedy nastane) přeji šťastné a bezstarostné mládí ;-)
fender.bender
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 7. 7. 2013 13:20

Neni mně jasný proč ve članku ktery hleda nejlepši doplněk a vychazi z ohlasů v tomto threadu chybí adblock redaktore?V top 3 v tomto threadu se umistnil uplně celkem jistě.Už to vzdejte - chápu že jde o něco jako neztratit tvař - nepřiznat že to směšné blokovaní slova se minulo ůčinkem a že dokonce pravdu měl někdo uplně jinej než nejvyšší,nic to neměni ale na tom že vhodne bylo uvest - neuvadějte žadny doplněk pro blokovani reklam,članek by tim padem byl ferový - třeba s nadpisem Addony mimo těch co blokuji reklamy a obzvlaště ten jehož jmeno se nevyslovuje.I když velmi pohodlně to jde dělat i pomocí web developer toolbars - jako vedlejši neůmyslný efekt,takže by jste ho měli začit cenzurovat taky.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Odpadlík 7. 7. 2013 16:11

Já osobně mám kvůli Živě taky AdBlock, protože samo otevírající reklamy se zvukem poslouchat nehodlám. Ale abych nebyl za socku, tak jednou za 14 dní si ho vypnu a poklikám na všechny reklamy co najdu. Zdá se mi to jako fér řešení, normálně mě to neotravuje, ale pak jim dám na mě vydělat.
Odpadlík
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka