Filefox nejde spustit

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod Víťa1 31. 3. 2010 23:12

Zdravím
Potřeboval bych pomoc chtěl jsem si naistalovat dowload accelerátor ale potom jsem si to rozmislel tak to odinstaloval ten DAP ale nemohu spustit prohlízeč mozila firefox zkoušel jsem ho přeinstalovat ale nic, kde může být problém? předem díky za pomoc.
Promiňte mi. takové triviální otázky ale jsem samouk a androidí embryo Mám WIN8.1(prožívám v osobním životě velmi špatné období)
Víťa1
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 31. 3. 2010 23:30

firefox /p

vytvořit novej profil
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Víťa1 1. 4. 2010 07:59

Jak? díky
Promiňte mi. takové triviální otázky ale jsem samouk a androidí embryo Mám WIN8.1(prožívám v osobním životě velmi špatné období)
Víťa1
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 1. 4. 2010 08:33

kliknutím na tlačítko [create profile]
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Milanr1 1. 4. 2010 10:44

Víťa1 píše:Filefox nejde spustit

Zřejmě používáš beta-verzi.
Stáhni si aktuální verzi:
http://www.topdownloads.net/software/fi ... l?hl=&ia=1
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod IgnorStoupa 1. 4. 2010 10:55

Preinstalovat JINAM a dat vytvorit novy profil, neimportovat stary. Pokud nepomuze, je jednoducha metoda: nainstalovat SeaMonkey, pak znovu nainstalovat FF a prevzit profil ze SM.
Neni dano vubec nic. Sestrojte parabolu.
IgnorStoupa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Víťa1 1. 4. 2010 11:23

Podle mě to souvysí instalací a poté odinstalací dowload akcerelatoru od té doby mě nějde spustit Firefox který před tím normálně fungoval když ho chci znovu naistalovat tak mi to napíše
Pro pokračování v instalaci musí být program Mozilla Firefox uzavřen
Klepněte na OK pro automatické ukončení programu Mozilla Firefox a pokracování instalaci
to udělám a pak mě to napíše to dole na obrázku ale tím to na skoncí podle mého názoru to potřebuje pořádně odinstalovat ale jak a čím? to nevím díky za pomoc
Přílohy
screen.JPG
screen.JPG (20.67 ) Zobrazeno 2094 krát
Víťa1
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 1. 4. 2010 17:56

%appdata%\Mozilla\Firefox
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Víťa1 1. 4. 2010 18:00

Na jiném profilu mě to jde jak je to možné ? jak to udělat aby mě to šlo na mém profilu?díky
Víťa1
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 1. 4. 2010 18:04

je to proto, protože DAP je prase a neumí se korektně odinstalovat, takže ve tvým profilu nechal svůj addon nebo jakejkoliv jinej pozůstatek, shazující celej prohlížeč...
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Víťa1 1. 4. 2010 19:41

kernel_panic [passed] píše:%appdata%\Mozilla\Firefox

Kde to mám uvést nebo jak to mám použít?podrobný popis díky
Víťa1
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 1. 4. 2010 19:48

win+r > cmd
to, co se objevilo, dělal jsi v tom někdy? ne?

win+e
do adresního řádku zadat (včetně uvozovek):
"%appdata%\Mozilla\Firefox"

dělal jsi v tom někdy? ne?

tak se jakýmkoliv způsobem, kterej ovládáš, proklikej ke složce, kam firefox ukládá profily, její umístění je:
%appdata%\Mozilla\Firefox

%appdata% je environmentální proměnná pro složku s daty přihlášenýho uživatele

až se tam proklikáš, najdeš tam několik složek, odpovídajícím počtu profilů, který jsi ve firefoxu vytvořil

formát názvu té složky je randomsalt."jméno_profilu_firefoxu"

no a tam si, ve složce extensions, manuálně najdeš ten kolizní DAP addon a smažeš ho...

pokud je cokoliv, z výše uvedenýho, pro tebe jakýmkoliv způsobem nepřekonatelnej problém, bude lepší, když se začneme bavit na téma, jak do novýho a funkčního profilu firefoxu importovat data z toho starýho nefunkčnho, bez kterých se neobejdeš...
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Víťa1 1. 4. 2010 20:19

kernel_panic [passed] píše:win+r > cmd

win+e

toto se zapíše do příkazového řádku? je to tak?díky
Přílohy
screen.JPG
screen.JPG (13.75 ) Zobrazeno 1943 krát
Víťa1
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 1. 4. 2010 20:20

Ne. win + r ti otevře oknu Spustit (Run), které ty už otevřené máš. Do toho okna napiš cmd a dej Enter. To ti spustí příkazový řádek (Command Line).
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 1. 4. 2010 21:18

s víťou je to těžký, jeho úroveň dotazů kulminuje mezi "vidím počítač poprvé" a "programuju v delphi"...

to člověk volí ten správnej přístup dost nelehce...
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Víťa1 2. 4. 2010 17:27

win+e

ještě toto co znamená jak to použít? díky
PS. mějte se mnou trpělivost velice díky
Víťa1
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 2. 4. 2010 17:42

win + e znamená to stejné, co win + r. Prostě zmáčkni klávesu win (mezi CTRL a ALT klávesa s logem Windows) a k tomu zmáčkni e. To ti otevře Tento počítač (resp. Počítač u WNT6).
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Víťa1 3. 4. 2010 17:45

win+e

do kterého adresního řádku? já tam nemám adresní řádek :-[
Víťa1
Junior

Odeslat příspěvekod tibika 3. 4. 2010 17:50

Obrázek
tibika
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bari007 3. 4. 2010 17:52

Oooooo můůůůůj božééééééé.... Asi bys to měl svěřit někomu, kdo umí s počítačem víc, než ho vypnout a zapnout ze zásuvky...
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Víťa1 3. 4. 2010 19:59

Do té adresní řadky jsem podle vyše uvedených pokynů zadal "%appdata%\Mozilla\Firefox"ale nic se nestalo :!: pomožte mě prosím najít tu složku "%appdata%\Mozilla\Firefox" kde by se mohla nacházet nebo jak ji najit ?nevím si rady :-[ mám WXP Home díky moc za trpělivost.
Víťa1
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 3. 4. 2010 20:16

S tebou fakt člověk musí mít ocelové nervy. Co běžný BFU vyřeší dvouma příspěvkama, s tebou řešíme už na dvou stránkách...

Zadal jsi to tam bez těch uvozovek? Prostě zkopíruj (CTRL + C) %appdata%\Mozilla\Firefox a vlož (CTRL + V) do toho adresního řádku a dej Enter, což je tlačítko pod Backspacem a nad pravým Shiftem. Otestováno na WXP a funguje to.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Víťa1 4. 4. 2010 15:44

kernel_panic [passed] píše:win+r > cmd
win+e

byl jsem instrurhován takto :shock: tak se vám všem omlouvám.
Víťa1
Junior

Odeslat příspěvekod tibika 4. 4. 2010 15:51

Nie, treba to bez uvodzoviek.
tibika
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Víťa1 4. 4. 2010 18:10

Tam jsem našel tohle kde dal?za tím jsem to nenašel díky.
Přílohy
screen.JPG
Naposledy upravil Víťa1 dne 4. 4. 2010 18:12, celkově upraveno 1
Víťa1
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 4. 4. 2010 18:12

kde bys hledal profily? žeby v profiles? to by bylo až příliš okatý...

já nevím, ale zatím jsi v té jednoduché fázi, neumím si představit, co budeme dělat, až budeš muset SÁM a MANUÁLNĚ najít a odstranit kolizní DAP addon...

nebylo by přece jen jednodušší řešit novej profil a import nezbytných dat do něj?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod tibika 4. 4. 2010 18:24

Ohladom "identifikacie" to záškodníckeho extension, tak asi najlahšie bude otvorit jednotlivé súbory instal.rdf a trochu sa pohrabat, sú tam tagy <name> a <homepageURL>, podla ktorých možno určit, ktorý adresár patrí ktoremu rozšíreniu.
tibika
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Víťa1 4. 4. 2010 18:24

ve složce dce98gb0.default je toto pak do složky extensions?předpokládám díky.
Přílohy
screen.JPG
screen.JPG (50.34 ) Zobrazeno 1396 krát
Víťa1
Junior

Odeslat příspěvekod tibika 4. 4. 2010 18:27

Do zložky extensions (žltá ikonka hore), nie do toho súboru "extensions Konfigurační nastavení", čo je na tom obrázku nižšie.

Tam sa budú nachádzať viaceré zložky, ktorých názov bude napr. {d10d0bf8-f5b5-c8b4-a8b2-2b9879e08c5d}. Ty budeš musiet identifikovať, ktorá z tých zložiek patrí práve tomu záškodníckemu rozšíreniu.
tibika
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Víťa1 4. 4. 2010 18:49

tem soubor obsahuje toto

[ExtensionDirs]
Extension0=C:\Program Files\Crawler\Toolbar\firefox
Extension1=C:\Program Files\Mozilla Firefox\extensions\{800b5000-a755-47e1-992b-48a1c1357f07}
Extension2=C:\Program Files\Mozilla Firefox\extensions\{CAFEEFAC-0016-0000-0005-ABCDEFFEDCBA}
Extension3=C:\Program Files\Mozilla Firefox\extensions\{CAFEEFAC-0016-0000-0002-ABCDEFFEDCBA}
Extension4=C:\Documents and Settings\xxxxxxl\Data aplikací\Mozilla\Firefox\Profiles\dce98gb0.default\extensions\cs@dictionaries.addons.mozilla.org
Extension5=C:\Documents and Settings\xxxxxxxxl\Data aplikací\Mozilla\Firefox\Profiles\dce98gb0.default\extensions\toolbar@ask.com
[ThemeDirs]
Extension0=C:\Program Files\Mozilla Firefox\extensions\{972ce4c6-7e08-4474-a285-3208198ce6fd}

Ty budeš musiet identifikovať, ktorá z tých zložiek patrí práve tomu záškodníckemu rozšíreniu.

jenže jak? díky
ps.xxxx znamená moje jméno.

-- 4. 4. 2010 18:56 --

A kte je najdu ty složky?

-- 4. 4. 2010 18:58 --

a jak?
Víťa1
Junior

Odeslat příspěvekod tibika 4. 4. 2010 19:00

Otvoríš zložku extensions.
V nej budú zložky typu {20a82645-c095-46ed-80e3-08825760534b} a podobne (jednoducho zmeť čísel+písmen)
A v každej takej zložke bude aj súbor install.rdf (alebo len install)
Na ten subor klikneš pravým myšidlom > Otevrít > vybrat program se seznamu > v tom zozname vyberieš program "Poznámkový blok". V tom súbore bude napr.

Kód: Vybrat vše
<?xml version="1.0"?>

<RDF xmlns="http://www.w3.org/1999/02/22-rdf-syntax-ns#"
     xmlns:em="http://www.mozilla.org/2004/em-rdf#">

<Description about="urn:mozilla:install-manifest">
    <em:id>{20a82645-c095-46ed-80e3-08825760534b}</em:id>
    <em:version>1.1</em:version>
    <em:type>2</em:type>

<!-- Target Application this extension can install into,
         with minimum and maximum supported versions. -->
    <em:targetApplication>
      <Description>
        <em:id>{ec8030f7-c20a-464f-9b0e-13a3a9e97384}</em:id>
        <em:minVersion>1.5</em:minVersion>
        <em:maxVersion>3.*.*</em:maxVersion>
      </Description>
    </em:targetApplication>

<em:targetPlatform>WINNT</em:targetPlatform>
    <em:optionsURL>chrome://dotnetassistant/content/options.xul</em:optionsURL>
    <em:updateURL>https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=139711</em:updateURL>

<!-- Front End MetaData -->
    <em:name>Microsoft .NET Framework Assistant</em:name>
    <em:description>Adds ClickOnce support and the ability to report installed .NET versions to the web server.</em:description>
    <em:creator>Microsoft</em:creator>
    <em:homepageURL>http://www.windowsclient.net/</em:homepageURL>
  </Description>
</RDF>

No a tam budeš hladat, čo je to za rosšírenie. V tomto mojom príklade je to Microsoft .NET Framework Assistant. (prečítaj si 7. riadok odspodu)

Napr. si otvor ten súbor v tom Poznámkovom bloku, klikni na Úpravy > Najít... > do hladania vlož
Kód: Vybrat vše
<em:name>

A za touto značkou by v tom súbore mal nasledovať názov rozšírenia, ktorému patrí daná zložka.

Ty budeš hladat ten dowload akcerelator.
tibika
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Víťa1 4. 4. 2010 19:27

Když to najdu v těch souborech tak ten řádek jen smazat a uložit ten soubor?díky
Víťa1
Junior

Odeslat příspěvekod tibika 4. 4. 2010 19:30

Nie. Zmažeš celú tú zložku (čo má názov také náhodné znaky - napr. 20a82645-c095-46ed-80e3-08825760534b)
tibika
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 4. 4. 2010 19:36

no, všechno zpět...

vsadím se, že sis ten DAP instaloval stylem "cihla na next", takže včetně všech těch bundlovanejch spywarů...

začni tím, že odinstaluješ "SpeedBit Video Downloader" a "SpeedBit Toolbar" (win+r > appwiz.cpl)

doufám, že jsi už někdy v životě něco deinstaloval, takže ti nemusím dělat průvodce oknem "přidat odebrat programy"...

poté spusť regedit (win+r > regedit)

v něm se proklikej do větve:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Mozilla\Firefox\Extensions

smaž obě extenze, vedoucí na:
%PROGRAMFILES%\DAP\DAPFireFox
%PROGRAMFILES%\SpeedBit Toolbar\SPFireFox

pokud se DAP neodinstaloval korektně, manuálně smaž složku:

jestliže je to skutečně takový prase, jaký myslím, bude potřeba manuálně smazat kompletně celou složku DAP:
%PROGRAMFILES%\DAP

až tohle všechno uděláš a podaří se ti spustit Firefox, můžeme si promluvit o zlikvidování exploitu SearchPredict
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod jmatus 4. 4. 2010 19:53

Zálohuj si oblíbené, ff odinstaluj včetně systémového nastavení a znovu nainstaluj.
No fish, no girls, no future.
jmatus
Junior

Odeslat příspěvekod Víťa1 5. 4. 2010 16:36

jmatus píše:Zálohuj si oblíbené, ff odinstaluj včetně systémového nastavení a znovu nainstaluj.

Jak to odinstalovat včetně systémového nastavení? v sekci přidat nebo odebrat tam jsem to nešel Firefox díky.

-- 5. 4. 2010 17:25 --

kernel_panic [passed] píše:no, všechno zpět...
vsadím se, že sis ten DAP instaloval stylem "cihla na next", takže včetně všech těch bundlovanejch spywarů...
začni tím, že odinstaluješ "SpeedBit Video Downloader" a "SpeedBit Toolbar" (win+r > appwiz.cpl)
poté spusť regedit (win+r > regedit)
v něm se proklikej do větve:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Mozilla\Firefox\Extensions
smaž obě extenze, vedoucí na:
%PROGRAMFILES%\SpeedBit Toolbar\SPFireFox

Já ta mám to prázdné HKEY_CURRENT_USER\Software\Mozilla\Firefox\Extensions :-| jak dál? díky.
Přílohy
screen.JPG
screen.JPG (19.13 ) Zobrazeno 2056 krát
Víťa1
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 5. 4. 2010 19:26

a ten SpeedBit jsi odinstaloval? firefox pořád se starým profilem nejede?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Víťa1 5. 4. 2010 19:47

kernel_panic [passed] píše:a ten SpeedBit jsi odinstaloval? firefox pořád se starým profilem nejede?

Už je to vyřešeno já jsem dělal asi chybu v tom že jsem instaloval tu stejnou verzi a to chtělo tu aktuální nebo jinou nebo nevím prostě mi to naskočilo díky všem jo a tuto radu jsem vykonal (win+r > appwiz.cpl)že by to bylo tím ještě jednou díky a mějte s takovými jako jsem já do budoucna zchovívavost!!! :tleskani
Víťa1
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 5. 4. 2010 19:54

no, ještě ověř, zda v systému nemáš ten spyware SearchPredict

najdeš ho v %PROGRAMFILES%\SearchPredict
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Víťa1 5. 4. 2010 20:07

kernel_panic [passed] píše:no, ještě ověř, zda v systému nemáš ten spyware SearchPredict

najdeš ho v %PROGRAMFILES%\SearchPredict

zatím jsem ho nenašel ,co je to za "prevíta" spyware SearchPredict co dělá? díky
Víťa1
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 5. 4. 2010 20:13

profiluje tvůj pohyb na internetu, nasbíraná data odesílá majitelům a ti pak s těmito údaji obchodují...
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Víťa1 6. 4. 2010 17:53

Od té doby co jsem měl problémy s FF a jak jsem byl nucen používat IE tak mě rezidentní štít spyware terminátoru upozorňuje v nepravidelných dobách na tento soubor updatetask.exe když jsem to dal do goglla tak mi vypadly linky v souvislosti s viry nebo s trojskými koňmi tak se ptám co je to zač? díky
Víťa1
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 6. 4. 2010 21:50

Polož svůj dotaz do sekce Viry a bezpečnost a dbej pokynů této sekce.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pajík 12. 1. 2022 23:16

Zdravím,

nejde mi nainstalovat FIREFOX . Jede mi jen stará verze Firefoxu CZ 52.9.0 esr
pro XP. Mám Windows sedmičky. Po instalaci novějšího FIREFOXu mám hlášku
a nejde spustit. Děkuji za rady.
Přílohy
Firefox System Requirements.jpg
FIREFOX.jpg
CPU INTEL / deska GIGABYTE / RAM 2x2Gb / dva HDD 1 TB SATA - data /SSD SATA na OS, mám dva / LCD 19" / OS WIN 7 a XP - oba legal 32bit / dvě DVD mech. / 1 disketovka 3,5" / GPU GIGABYTE s 2 Gb /zdroj 520 W

Notebook a lifebook s WIN 10.
Pajík
Junior

Odeslat příspěvekod Pajík 21. 1. 2022 23:32

Mám FIREFOX PORTABLE verze 95.

-- 21. 1. 2022 23:42 --

Mám dotaz. Kde mám profily? Spustí se ten FIREFOX PORTABLE a jak to v něm
zjistím? Děkuji
CPU INTEL / deska GIGABYTE / RAM 2x2Gb / dva HDD 1 TB SATA - data /SSD SATA na OS, mám dva / LCD 19" / OS WIN 7 a XP - oba legal 32bit / dvě DVD mech. / 1 disketovka 3,5" / GPU GIGABYTE s 2 Gb /zdroj 520 W

Notebook a lifebook s WIN 10.
Pajík
Junior