IMAP + Gmail + Outlook 2010

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bari007 26. 7. 2010 13:40

Rozhodl jsem se, že budu přistupovat ke své osobní poště v GoogleApps přistupovat přes IMAP v Outlook 2010. Volil jsem samozřejmě protokol IMAP, ale potýkám se s několika problémy nebo nejasnostmi.

1. Při odeslání pošty v Outlook se mi odeslaná zpráva zobrazí v odeslané poště 2x. Nechápu proč, je tam dvakrát ta stejná zpráva se stejným časem odeslání, to stejné samozřejmě vidím i po přihlášení do webového mailu. Přitom mail se doručí správně, tedy jen jednou. Podivné je, že u jedné zprávy v odeslané poště je jakýsi obrázek papírku nebo co to je, který vůbec nevím, co znamená (viz. screen). Když na ten mail kliknu, tak papírek zmizí, mail ale zůstává zdvojený. Tento jev nastává pokud vytvářím nový mail i pokud odpovídám na mail, který mi přijde.

2. Při odesílání pošty se mi mail na chvíli zobrazí v Pošta k odeslání u úplně jiného účtu. Mám pocit, jestli to není tím, že u tohoto účtu vůbec složka Pošta k odeslání není. Netuším, proč a netuším, jak ji tam dát. A docela mám i podezření, jestli to nemá souvislost i s bodem 1.

3. Gmail má nějakou složku Všechny zprávy. Netuším, k čemu tu složku má, ale nepříjemné je, že tato složka je samozřejmě i v IMAP v Outlooku. No a když mi přijde mail, tak se mi zobrazí ve složce Doručená pošta i ve složce Všechny zprávy. Mail si přečtu v Doručené poště, přestane svítit jako nepřečtený, ale já musím ještě do složky Všechny zprávy a tam ho znovu označit jako přečtený. Když si nastavím neodebírat složku Všechny zprávy, zmizí mi všechny Gmail složky, takže to řešením není.

Takže obecně jsem spíš s kombinací IMAP + Gmail + Outlook zklamaný. Neřešil někdo něco podobného? Nemáte někdo zkušenosti s touto kombinací nebo nevíte, jak to řešit?

Windows 7 Professional x64 + Outlook Professional Plus x64 (Technet).

Díky
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tibika 26. 7. 2010 13:50

K problému duplicity v Sent:
http://groups.google.com/group/Gmail-He ... st&q&pli=1
(raz to uloží sám Gmail, raz Outlook)
tibika
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PetaH 26. 7. 2010 13:53

Já se s tím taky potýkal, kažopádně to dopadlo tak, že jsem na Thunderbirdu :-)

To, že máš odeslanou poštu dvakrát je způsobeno kopírováním odeslané pošty. Gmail sám má mail jako odeslaný + jej ještě nakopíruje Outlook jako odeslaný.

Našel jsem ti toto - http://www.zive.cz/clanky/gmail-v-outlooku-nejen-pro-zelenace/sc-3-a-149617/default.aspx koukni na kapitolu Záludnosti synchronizace. Je to sice pro Outlook 2007, ale 2010 je tuším v nastavení stejný.

Jak píšu, já jsem nakonec od Outlooku upustil a používám s Google Apps Thunderbird nebo přímo webové prostředí.
Ať se daří a ať to vyjde.
PetaH
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 26. 7. 2010 14:57

Díky oběma :) Složku Všechny zprávy jsem vyřešil podel článku na Živě odkazovaného od PetaH, problém s dvojitým odesíláním jsem vyřešil podle odkazu od tibika :)

Bod 2 neřeším, to jsem zmínil jen kvůli tomu podezření na zdvojování zpráv, jestli to nemá souvislost. Takže problém vyřešen a ještě jednou děkuji oběma rádcům :)
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kecut 19. 8. 2010 13:06

Já děkuji tazateli i rádcům, neboť mám úplně ten samý problém. Bezva práce, pánové.
Kecut
Junior

Odeslat příspěvekod -HoNY- 14. 9. 2010 13:07

Ahoj, potýkám se s následujícím problémem, překonfiguroval jsem si Outook a nemaže mi maily, pouze je přeškrtne a a nepřesouvá je do koše/ostraněné pošty. Myslím, že jsem nastavil něco špatNě ohledně synchonizace, ale nemohu přijít na co. Už se na snažím opravit, asi hodinu. Předem díky za rady.

Obrázek
-HoNY-
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 14. 9. 2010 13:31

Zkus v nastavení toho účtu dát Další nastavení - Odstraněná pošta a tam máš nejspíš zaškrtlou volbu Označit položky pro odstranění, ale nepřesouvat je automaticky
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod -HoNY- 14. 9. 2010 14:50

Je to zvláštní, ale v položce další nastavení jsem položku Odstraněná pošta nenašel. Nicméně, asi jsem to vyřešil jinak. Nastavil jsem, aby se stahovala celá pošta a ne jenom hlavičky mailů. Dám vědět, až se mi těch několik GB pošty úplně stáhne, zatím to reaguje dost pomalu.

//edit: tak už je to celkem v pohodě, přeškrtnuté maily zmizí ve chvíli, kdy kliknu na „Odeslat a přijmout“.
-HoNY-
Junior