Jaký je nejlepší klient pro instant messaging?

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Josef Kraus 26. 8. 2010 15:21

Který z mnoha IM klientů je podle vás ten nejlepší, s nejvíce funkcemi, uživatelsky nejpřejemnější a proč? Vaše názory budou formovat podobu nedělního článku na Živě.cz.
Josef Kraus
Redaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod tibika 26. 8. 2010 15:33

Miranda
* minimálny footprint v systéme, nenáročná
* množstvo nastavení, jednoduché GUI
* po novom aj x64 ^^ nie žeby to práve u IM malo velký význam

Opisujem viac-menej "vanilla" Mirandu, t.j. bez všelijakých packov s 50 pluginmi.
tibika
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M0RGAN 26. 8. 2010 15:34

Za mě Miranda. Před cca čtyřmi lety jsem věnoval nějaké úsilí nastavení vzhledu a funkčnosti, od té doby jenom občas aktualizuju pluginy nebo celou Mirandu, což zabere minimum úsilí, a parádně funguje. Zároveň umí vše, co od mobilního klienta chci. Snad jen nějaká automatická synchronizace historie Mirandy v počítači i notebooku by se hodila, leč pravděpodobně nějaká existuje, jen jsem líný ji hledat :-)
M0RGAN
Junior

Odeslat příspěvekod DJFiRe 26. 8. 2010 15:41

Používám zásadně Qipa
Notebook: 2010 verze
Mobil: QIP PDA PPC

Jednoduché nastavení, přehledný, nenáročný na systém atd ...
Acer Aspire 1820PT-734G32 N / 11.6" HD WXGA CB TOUCH / SU7300 C2D / Mobile Intel® Graphics Media Accelerator 4500MHD (UMA) / 2x2GB DDR3 / 1x320GB / NO ODD / 802.11abgn / 6 cell 2.8 / 0.3DV CrystalEye / BT / W7HP64
DJFiRe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vykook 26. 8. 2010 15:43

Cokoliv jenom ne QIP, protoze kdyz me prijde zprava s azbukou misto diakritiky, tak ve 100% pripadu byla odeslana z nej.

Jinak nejlepsi je Adium a iChat, ale vzhledem k tomu, ze vetsina lidi tu jsou woknari, tak je to asi uplne zbytecny psat ;-)
"Stará, kup husu, dostal jsem nápad!" Jakub Arbes
Vykook
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Apophis.k 26. 8. 2010 15:50

Pro mac stoprocentně Adium, podle mě je i lepší než všechny Win kecálci.. Jen má jednu nevýhodu, nepodarilo se mi na něm rozjet Spam filter...
Apophis.k
Nemám nic, jsem studý chudent...
Apophis.k
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cleb 26. 8. 2010 15:55

Pidgin.

Rozhodně je ale cokoli lepší než Digsby - ten instaluje malware.
cleb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dwelle 26. 8. 2010 15:56

Ano, QIP rozesílá všude azbuku. Mohu doporučit Pidgin, jednoduchý, svižný.
Dwelle
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eRiper 26. 8. 2010 15:58

Digsby - jednoduchý, přehledný a přesto s mnoha funkcemi
eRiper
Junior

Odeslat příspěvekod tobaz 26. 8. 2010 15:59

Windows Live Messenger
tobaz
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 26. 8. 2010 16:00

Jedine miranda, umi vsechno, hromady protokolu najednou, vyvoj funguje, pluginu jsou mraky, co vic si prat. Ja jedu soucasne na IRC, ICQ, Jabberu. Parada.

Komu se nelibi tak pidgin.
Spamovaci a prapodivny QIP nedoporucuju, je divnej.
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Noxik 26. 8. 2010 16:05

Existuje vubec alternativni klient k ICQ, ktery v teto siti dovede telefonovat? Pouzivam kvuli tomuto originalni ICQ a nemohu rici, ze bych z nej byl zrovna nadsen.
Noxik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod em.tom 26. 8. 2010 16:13

Za mě Digsby. Luxusní vzhled, automatické aktualizace, bezproblémové zvládání metakontaktů apod. Miranda mě osobně hodně zklamala, když se mezi sebou pořád hádaly pluginy. Navíc, strávit půl odpoledne nad tím, aby se chovala aspoň trochu přijatelně je něco, co programu věnovat nehodlám. Ruský mor jménem QIP tady byl už komentovaný, přidávám se k jeho kritice.

Pod Linuxem Kopete na KDE.

-- 26. 8. 2010 17:15 --

cleb píše:Pidgin.

Rozhodně je ale cokoli lepší než Digsby - ten instaluje malware.


Digsby instaluje malware jenom těm, co instalují programy stylem cihla na NEXT a jedem. Ostatní si přečtou, co po nich instalátor chce a instalaci všeho ostatního zakážou. :-)
HP Elitebook 8440p + Intel 320 80 GB = Silent power in the package made of magnesium and aluminium :-)
em.tom
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 1uke7 26. 8. 2010 16:17

pro mě jednoznačně QIP, dříve verze 2005, nyní nová verze 2010. Plně souhlasím s uživatelem DJFiRe, je to nenáročný klient. Jedinou nevýhodou jsou sem tam nevyžádané autorizace od ruských "robotů".

na mobil u mě vede taktéž ruský BayanICQ, který je plně přizpůsobitelný a výborný klient.
1uke7
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 26. 8. 2010 16:19

Jedině QIP. Dřív Infium teď 2010. Žádný problém s azbukou nemám a nevím o tom, že by někdo jiný s tím problém měl. S tím měl problémy jen QIP 2005, který už je ale několik let mrtvý a nahradil ho Infium a teď 2010. Kvalitní antispam, hodně pluginů i skinů, dobrá česká komunita. Příjemný vzhled, na rozdíl od Mirandy jednoduché nastavení a není potřeba si s tím celý den hrát, aby to vůbec začalo být použitelné. Metakontakty, jabber, facebook, twitter, ICQ a další...

I na mobilu používám pro QIP PDA pro Symbian.
Bari007
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků