Jaký je nejlepší klient pro instant messaging?

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod onlavu 27. 8. 2010 22:48

a furt dokola toto tema. to se tu zaklada snad kazdy mesic nove tema na toto tema:)
onlavu
Junior

Odeslat příspěvekod cleb 28. 8. 2010 11:01

oooooooooo píše:Cleb je mirně řečeno mimo s tim malware a Digsby.Asi připad co instaloval s cihlou na entru a pak se divil.Kdyby aspon uvedl skutečný problem Digsby - aspon u těch kteří ho použivají s řekněme ostrým mailem atd....Jde o ukladaní hesel kdepak asi se ukládají ?A tady se bavím o přistupech k gmailu atd.To už je problem který nejde nijak obejit pokud funkci chcete využit,to že někdo na dotaz a ted vám nainstalujeme jako bonus sragoru která co pět minut zahraje Internacionálu je problem toho kdo to odentruje.Dneska mají žně toolbary a jiné kravinky ne proto že by to nějak rafinově vkladaly do strojů lidem ale protože průměrný uživatel se blíží průměrnému člověkovi obecně.A průměrný člověk ma podprůměrné IQ - paradox ale je to tak.
Kód: Vybrat vše
Antivir Microsoft Security Essentials to hlásil jako malware

To vysvětluje mnohéééé :D
Jinak at se snažim jak snažim reklama nikde a to mám občas vyvojovou verzi,občas poslední ostrou v připadě Digsby - kde jsem udělal chybu že mně neotravuje reklama?

Jak už jsem psal několikrát,
instaloval jsem to stylem cihla na enteru.
Za tři roky výhradně s linuxem jsem úplně odvyk na takovéto podpásovky.
Jde o princip - nechci software, jehož výrobce mi cpe takovéto věci.
Vůbec bych nejspíš už asi nesvěřoval svá osobní hesla neoficiálnímu programu s uzavřeným zdrojovým kódem.
cleb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 28. 8. 2010 11:09

Mně s linuxem neohromíš.Použivam od doby kdy si většina myslela že je to nadávka.na tom co jsem napsal trvám.Pokud něco nechceš nepouživej - malware ma svou přesnou definici a tu digsby nesplnuje - blahe paměti BSPLAYER ji splnoval činil to bez tveho potvrzení - cílil na uživatele co umí čist,ani to jim nepomohlo. :-)
Jinak otevřený,uzavřený - tys nebyl schopen přečist když se tě program ptal yes?no? a budeš tvrdit že čteš zdrojáky?Jinak Digsby jako x dalších věcí registruji na tzv. registrační email .
Jinak kdyby jenom reklamy Digsby obsahuje ještě další podpasovku :D
http://wiki.digsby.com/doku.php?id=cpuusage
Prostě s tím malware to byl ůlet,ale čekat že si někdo přizná že chyba sedí na stoličce je nepravděpodobné.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cleb 28. 8. 2010 11:45

Nevím jestli má smysl diskutovat s někým kdo trvá na používání osobních urážek.

"tys nebyl schopen přečist když se tě program ptal yes?no?" - nikoli. Já jsem byl pouze velmi líný.
ten cpuusage byl ale natolik do očí bijící že jsem ho odškrt :)
Naposledy upravil Bari007 dne 28. 8. 2010 12:35, celkově upraveno 1
Důvod: Poslední příspěvek se necituje.
cleb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 28. 8. 2010 11:58

Osobní uražky v čem?že nečteš no,yes?placaš něco o malware ja ti napišu že malware ma svou definici a jsi mimo?Lenost není omluva.Jo jestli je urážka že jsem napsal že chyba byla v tobě tak se omlouvám,chyba se nacházale v bliže nespecifikovaném časoprostoru a proto se ti vyskytly obtěžující reklammy ktere sam předtím povolils aby ses nasledně divil kde se vzaly.
Jinak jenom k open-source tak napřiklad canonical-census a komentář
Pro všechny paranoiky je však třeba zdůraznit, že daný balík nebude v základní instalaci a data bude odesílat tedy jen tehdy, když jej uživatel sám ručně nainstaluje.

Takže není problem ekvivalent napraskat jinou cestou i v linuxove distribuci.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cleb 28. 8. 2010 12:43

@oooooooooo
Celkový tón tvých příspěvků je
Já=úžasný
Ty=blbec.

proto v diskuzi nebudu po tomhle příspěvku pokračovat.

Digsby instaluje BORDEL, a je mi jedno, jestli to z definice je nebo není malware.
Malware=škodlivý software.
Software, který škodí=škodlivý software.
Ten bordel co instaluje digsby škodí => je to u mě malware, ať si definice říká co chce.

Že se to při instalaci musí povolit je mi jedno - zde se má doporučit IM klient běžným uživatelům - myslíš, že to budou při instalaci číst? Nebudou, protože není každý takový úžasný 1337 h4x0r jako ty.
Phishingové stránky tě koneckonců také přímo nenutí zadat do nich svoje údaje, a přesto se na ně nahlíží jako na něco špatného.
cleb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod M0RGAN 28. 8. 2010 15:44

to cleb: Kdejaký "free" SW instaluje různé sračky, toolbary do prohlížeče, přepisuje úvodní stránku prohlížeče, když mu dáš svou e-mailovou adresu, tak ti bude posílat reklamy a různé další nevyžádané e-maily.. Ale obvykle se na to zeptá při instalaci, jestli ano: chci nainstalovat ten a ten program, ten a ten toolbar atd.
Pokud si to povolíš, pak je to tvoje hloupost.
Stejně jako člověka, co dá svůj e-mail na nějakou "pochybnou" stránku a pak se diví, že mu chodí spam.
M0RGAN
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 28. 8. 2010 16:19

@oooooooooo
Celkový tón tvých příspěvků je
Já=úžasný
Ty=blbec.

Já vím že se to dnes nenosí ale je mně líto - kdo klika na něco a nečte ano je blbec.Kdo nechápe rozdíl mezi pishingem a tim že na dotaz chcete toolbar XYZ odpraskne enter a nasledně se diví že toolbar tam má je tuplovaný blbec.Promin s blbcama začals ty,já tě puvodně pouze na zakladě faktů ne pocitů upozornil že se pleteš.O tom že jsem ůžasný jsem nepsal - pokud považuješ za ůžasné že pečlivě čtu co odentruji tak je vidět že standartní chování považuješ za ůžasné.Pokud ti vadí že tě upozorním na to že MALWARE ma jinou definici než to co ty označuješ za Malware tak smůla - fakta versus tvoje pocity.
Jinak mezi náma Digsby je jeden z cca padesati kecalků který jsem zkoušel a zkoušim.Takže moje reakce byla spiš na to že mně připomněls jeden vtip.Jsem chudý albánský virus - prosím pošlete mně dál.
Problem je že ty svoje nestandartní chování se snažíš podsouvat jako standartní.Ne tvoje chování je absolutně nestandartní - to že je většinové - nerovná se standartní.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod X 28. 8. 2010 19:45

Trillian Astra Pro 4.0.0.119
X
Junior

Odeslat příspěvekod lukas.vlach7 28. 8. 2010 20:54

Bari007 píše:Jedině QIP. Dřív Infium teď 2010. Žádný problém s azbukou nemám a nevím o tom, že by někdo jiný s tím problém měl. S tím měl problémy jen QIP 2005, který už je ale několik let mrtvý a nahradil ho Infium a teď 2010. Kvalitní antispam, hodně pluginů i skinů, dobrá česká komunita. Příjemný vzhled, na rozdíl od Mirandy jednoduché nastavení a není potřeba si s tím celý den hrát, aby to vůbec začalo být použitelné. Metakontakty, jabber, facebook, twitter, ICQ a další...

I na mobilu používám pro QIP PDA pro Symbian.

Souhlasím, Qip 2010 taky používám, a sem zatím velice spokojen ;-)
Záliba v mikroblogování
lukas.vlach7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob.bob 30. 8. 2010 06:45

cleb píše:
Digsby instaluje BORDEL, a je mi jedno, jestli to z definice je nebo není malware.
Malware=škodlivý software.
Software, který škodí=škodlivý software.
Ten bordel co instaluje digsby škodí => je to u mě malware, ať si definice říká co chce.

Takže ještě jednou a naposled: Digsby neinstaluje malware. To by pak i portable verze Digsby něco instalovala. Prostě neinstaluje, ale do krve tu budete tvrdit, že Digsby něco instaluje :D. Pokud se v případě Digsby "něco" instaluje do systému, je to jen a pouze z vůle uživatele při instalaci Digsby (tedy Digsby sám není ještě nainstalován a Vy tvrdíte, že "Digby instaluje") a jednoznačně mi z toho vychází, že uživatel je ten, co škodí!

Malware je malware a ne pocit že by to mohlo být i něco jiného. Díky takovým přesvědčením pak vznikají nesmysly typu malware = adware nebo Internet = WWW.

Doporučuji naučit se přesně vyjadřovat a pojmenovávat věci pravými jmény. Pak kritika může vyznít mnohem objektivněji než jen jako dojem uživatele, kterému je jedno, co si instaluje do PC.
bob(tecka)bob(zavinac)email(tecka)cz
:-D
bob.bob
Junior

Odeslat příspěvekod mtmccox2 30. 8. 2010 10:09

QiP

Na desktopu Infium, pokukuju po 2010, mobilně QiP PDA
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod char_t 31. 8. 2010 09:41

Pro začátečníky originální klienti (ICQ, WLM...), než aby se mučili s pluginy nebo poruchami kódování...
Pro sebemíň pokročilejšího uživatele Miranda - buď nějaký předpřipravený pack, nebo pro kutily vlastní sestava, po hodině vybírání pluginů a nastavování dokáže to, co libovolný jiný klient a mnoho dalšího navíc - obsahuje všechny myslitelné protokoly (ICQ, MSN, jabber, IRC, GaduGadu, Yahoo, AIM, WinPopup...), dá se pohodlně skinovat včetně diskusního okna, je nenáročná, poslední dobou jsou stabilní i veřejné alfa verze a v neposlední řadě je Open-Source, takže se nemusím bát, že obsahuje něco, co nechci (spamboty, malware...).
Slečno, mohu vám ukázat svou sbírku internetových prohlížečů?
char_t
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod asgy 3. 9. 2010 13:28

Jak jsem tu už psal - PIDGIN.

Po kladných ohlasech zde jsem zkusil pár dní Digsby, taky pohoda, ale kolik checkboxů. jsem musel odškrtnout, abych neměl v systému bordel (to co tam mít nechci) a nedělal někomu reklamu, to jsem dlouho neviděl :-/. Pokud to někomu nevadí -- OK, ale mě to odrazuje.

Takže PIDGIN vítězí, Miranda je taky fajn, ale jednou jsem si ji rozdrbal a už se mi to nechtělo řešit :D.
Time waits for no one...
asgy
Junior

Odeslat příspěvekod Dancek 5. 9. 2010 18:16

Jsem spokojen se samotným ICQ(7.2 ale lepší 6.5). Nejlepší komunikátor je windows messenger, který bohužel u nás není moc rozšířený.
Dancek
Junior

Předchozí stránka