Jaký je nejlepší klient pro instant messaging?

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Jan Gottwald 26. 8. 2010 17:21

V práci jedině Adium a je škoda, že není i na Windows. Doma originální ICQ 7.2. Po několikaletém užívání Mirandy mě přestalo bavit být takovým veřejným betatesterem. Neustále updatovat nějaké pluginy, řešit který zrovna způsobuje padání ad... Zkoušel jsem i QIP, ale ruského balastu v něm a ve zprávách bylo až příliš. ICQ 7.2 je skvělý hlavně ze dvou důvodů. Člověk si je jistý, že jeho zpráva dorazí v pořádku a že má stále aktuální verzi protokolu. U Mirandy nebo QIPU to při jeho změně způsobovalo někdy i celodenní výpadky. ICQ 7.2 je sice pro mnohé z nás plné nepotřebných věcí, ale stabilitou a kvalitou komunikace v síti ICQ je nejlepší. Je ale znát silný úpadek ICQ hlavně kvůli Facebook chatu. Kdyby měl Facebook nějakého oficiálního a jednoduchého klienta, už mám ICQ zrušené. Stejně jej ale časem plánuji zrušit a přejít na Live Messenger s Facebook chatem, který snad vyjde již brzy. V síti ICQ již stejně komunikuji jen minimálně a využívám jej pouze na Facebook chat. "ICQ dávám rok, maximálně dva :-)"
Jan Gottwald
Junior

Odeslat příspěvekod Pafo 26. 8. 2010 17:27

Nyní mám v PC asi 15 messengerů, které pravidelně testuji a střídám. Takové mé hobby - magor :-) Říct, který je nejlepší nedokážu ani náhodou. Je dobré rozlišit, jestli multiprotokolové nebo jen pro jeden protokol.

Pro jeden protokol - MSN - Windows Live Messenger. Zejména nová beta mě nadchla komplexností a sociální komunikací, nicméně například přizpůsobení GUI nového WLM je prozatím velmi špatné, při kompaktním rozhraní je clist např. zbytečně velký a nedá se zmenšit atd. Chtělo by to vyladit. Možná to půjde řešit balíkem Plus! - to nevím.

V multiprotokolových je situace složitější. Pokud si chcete udělat messenger na míru a spokojíte se s textovou komunikací a posíláním souborů, jednoznačně vede Miranda. Pokud máte rádi komplexnější řešení a chcete si jen změnit skin, zvuky atd., tak použijte QIP Infium/2010. Na to je úplně ideální a navíc přes Jabber umožňuje audio hovor jako bonus.
Těm kdo tu tvrdí, že znaky chodí s azbukou - to platí jen pro 2005ku, která je už x let nevyvíjená a patří do propadliště IM. A kdo si stěžuje na spam, ať si nastaví antispam kontrolu - spam přes ICQ chodí všade (neříkám, že QIP není k němu trochu náchylnější, ale prostě je všude)
Velice dobrý je Digsby. Přehledný jednoduchý, dá se částečně customizovat, webkit šablony a vývoj a aktualizace je senzační - jde správným směrem. Digsby patří k mým nejoblíbenějším. Těm kdo tvrdí cosi o malwaru - s žádnym sem se nesetkal, nebo šel dobře neinstalovat/odinstalovat - už nevím je to déle.
Překvapil mě iTrillian 5 beta, který narozdíl od 4ky je přehledný a fandím mu - je také velice dobrý.
U Pidginu se mi nelíbí GUI, jinak je parádní.
A pro Linux vlastně i Windows bych zmínil klient qutIM, který v září snad dosáhne verze 0.3 a je prý úplně přepracován, tak se budeme těšit na výsledek.

Tže nejlepší IM těžko říct.
Nejlépe se mi používá Digsby a Miranda. Pro smrtelníka, který si nerad hraje, je nejlepší Digsby, Trillian nebo QIP Infium/2010
Pafo
Junior

Odeslat příspěvekod budis 26. 8. 2010 17:37

používám Mirandu pro ICQ a WLM (MSN) a jsem spokojen. Kdysi byly sice na denním pořádku časté chyby "program provedl...", ale dneska to už jede bez problému
Nokia 5110, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3330, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia N95, Nokia N97, Nokia N8 a nyní iPhone 5
budis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DevAstor 26. 8. 2010 17:38

ICQ 7.2 - s neoficiálními ICQ klienty jsem měl jen samé problémy. A ICQ 7 už není žádný chudý příbuzný. S možností posílat SMS, voláním, oznamováním pošty, propojením s Facebookem, Twitterem... už je to hodně solidní klient.
Toto je můj osobní názor.

(\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod asgy 26. 8. 2010 17:41

U mě Pidgin -- na ICQ i MSN bez problémů. Po přečtení threadu zkusím Digsby :)
Time waits for no one...
asgy
Junior

Odeslat příspěvekod Faramir 26. 8. 2010 17:41

Windows Live Messenger s doplňkem Messenger Plus.
Mac mini mid 2011, 8 GB RAM, 120 GB SSD OCZ Agility 3, 500 GB HDD Toshiba, 40"+2x24"
iPhone 3GS 32 GB white
iPad 2 3G 64 GB white
Faramir
Junior

Odeslat příspěvekod suk 26. 8. 2010 17:46

Tak na windows vede miranda. Jelikoz v ni nemusim mit pluginy na vsecko vcetne vodotrysku a staci mi ty zakladni funkce (clist, history, tabsrmm, protokoly). Kdysi (v 0.6) to nebylo uplne nejstabilnejsi, dneska to je stabilni az to boli. Mozna s nejakejma silenejma neodladenejma pluginama to muze bejt horsi, ale to uz neni chyba mirandy. Kdyz autu nasadite kola ve tvaru kvadru, tak to taky moc nepojede a je uplne jedno, jak dobry to auto je....

Na linuxu pouzivam centerIM, kterej ma hodne chyb a malo toho umi, ale je v konzoli, coz ma pro me jakozto cloveka, kterej ma obcas problemy s fukcnosti snad i rohliku docela vyhodu - nenastartujou Xka, muzu se optat pres IM.

Jak miranda tak centerim umi ICQ, Jabber (vcetne MUC, ackoliv v centerim je to implementovany zatim docela nestastne), MSN, IRC a urcite i dalsi.
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mishack 26. 8. 2010 18:00

Divim se, ze se to jeste nezvrhlo.

Osobne pouzivam Gajim - ma vse, co potrebuji. Opravdu velmi jednoduchy klient s mnozstvim nastaveni. Nekoho by mohla zamrzet absence pluginu. Me osobne vadi opravdu pomaly vyvoj. Ovsem nic lepsiho, co by mi vyhovovalo jsem zatim nenasel - nedavno jsem zkousel (nove PSI, nebo PSI+ dopadlo asi nejlepe).

Drive jsem mel pekne upravenou Mirandu. Priliplou na plose a ptze byla cela pruhledna, jen kontakty byly videt - vypadalo to opravdu pekne :) Jenze pri kazdem updatu mi nekolik veci neslo, musel jsem se tim probirat a to stalo cas. Vzhledem k tomu, ze jsem tou dobou nastoupil do prace, tak jsem se s tim nechtel uz zabyvat. Soucasne jsem presedlal na Jabber a po par programech jsem zakotvil prave u Gajimu.
N1 (CM 7.2) --> Galaxy Nexus (AOKP) --> LG Nexus 5, 32GB (stock, Xposed Framework + GravityBox)
Mishack
Junior

Odeslat příspěvekod xtonda 26. 8. 2010 18:03

Pidgin - používám pro AOL Instant Messenger a GoogleTalk, přešel jsem na něj když jsem kdysi opustil Trillian 3.1 Pro - pro naprostou zastaralost zatímco vývoj nové verze Astra byl neskutečně pomalý a byla dostupná jen neveřejná alfa verze. Zkoušel jsem i Mirandu, tehdy byla stabilní verze 0.7 a tam mi vadilo, že základ bez pluginů je skoro nepoužitelný - produkt typu Dodělej Doma. I když mám i v Pidginu nějaké pluginy, Pidgin se dá dobře používat tak jak je, Miranda 0.7 byla jen hrubá stavba vyžadující dodělání, na to sem neměl sílu.
xtonda
Junior

Odeslat příspěvekod eoff 26. 8. 2010 18:04

To mně na každým im klientovi něco vadí :), ale kdybych měl vybrat jeden, tak bych asi vybral digsby.
eoff
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod enjoi 26. 8. 2010 18:06

Adium
enjoi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TaNdT 26. 8. 2010 18:13

Doteraz som používal pidgin no skúsil som nový trillian 5 a som prekvapený. IM zvláda perfektne. Konečne má dobrý vzhľad ktorý perfektne zapadá do Win7 (trillian astra bol vzhľadovo až prehnane iný). Prepojenie s facebookom a twitterom má zvládnuté najlepšie čo som doteraz u nejakého IM videl. Treba vyskúšať ;-)
TaNdT
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pepa Vybíhal 26. 8. 2010 18:18

Vezmu to postupně.
Dříve jsem jako každý používal oficiální klient (Tehdy ICQ 2003) - ten byl v té době naprosto dostačující. Ale potom začalo ICQ vymýšlet blbosti a klient se stal nenažraným hovadem. Tak jsem hned od začátku vývoje přešel na QIP. Ten v té době neměl konkurenci. To co uměl neuměl žádný jiný klient (alespoň ne tak dobře - Miranda toho uměla taky hodně). QIP byl hlavně super protože využíval chyby v oskarovi a dost lidí s ICQ klienty nechápalo, co že to máme za vymoženosti. Mirandu jsem tehdy moc nemusel, a to hlavně kvuli problémovosti některých pluginů a zbytečně dlouhosáhlých nastavení. Poté se ale QIP začal horšit a s novou verzí Infium už jsem ho nemohl vystát. Tak jsem přešel na Mirandu, kde jsem si užíval jabberu, ICQ a MSN v jednom klientu dohromady. S dobou jsem se vyvíjel i já a už jsem přestal používat IM na hodinová chatování a nebo rozhovory s moře lidmi naráz.
Nakonec jsem narazil na Pidgin, který je jednoduchý a přitom plně dostačující klient. Pokud chci, mohu si ho rozšířit díky super pluginům, ale mé využití IM je již jen o tom že s někým prohodím pár vět, domluvím co potřebuji a zavírám okno. Pidgin mám rád i protože ho mohu používat na linuxu, kde je funkční ještě více než na windows.
Pepa Vybíhal
Junior

Odeslat příspěvekod riman 26. 8. 2010 18:25

QIP 2010. V rozhraní jednoduchý, ale s velkým množstvím nastavení. Dnes už podporuje více sítí, doufám, že jich časem bude ještě více. Žádnou azbuku neposílá, na ruské roboty je zde antispam.
riman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod czerny.m 26. 8. 2010 18:29

Digsby - jednoduchost, skinovatelnost, mnoho protokolů + široká (pro mě) nabídka propojení s emaily, fcb, twittrem atd... :)
czerny.m
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka