Jaký je nejlepší klient pro instant messaging?

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod marek.robek 26. 8. 2010 18:32

DIGSBY - Používám v něm úplně všechno. ICQ, MSN, Facebook, Gmail... :D
marek.robek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KapaCZ 26. 8. 2010 18:36

Já hojně využívám internetový klient meebo.cz
KapaCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Jehudo 26. 8. 2010 18:36

Na desktopu vyladěná Miranda - když si chce člověk klienta přizpůsobit a nejen
„tupě“ používat prostě nemá konkurenci. Tam, kde potřebuji prostě komunikovat (noťas, Linux...) používám Pidgin. Maximálně jednoduchý a nenáročný, přesto podporuje snad vše, na co si vzpomenete. (Když to nepodporuje přímo, je na to plugin.) Navíc díky snadnému a přehlédnému ovládání ho mohu s klidem doporučit a nainstalovat i méně počítačově zdatným známým.
Jehudo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod capek.filip 26. 8. 2010 18:40

Pidgin (Adium na Mac OS X, hodně věcí mají společné.), jednoduchý, příjemný, rozšiřitelný pomocí pluginů a umí snad všechny sítě
capek.filip
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod siwi 26. 8. 2010 18:43

Používám Mirandu. Líbí se mi u ní, že má člověk na výběr: Buď ji použije jako naprosto jednoduchý "holý" komunikátor, který je vysoce stabilní, a nebo si ji doplní o všemožné pluginy, ozdobí skiny a přetvoří ji tak k obrazu svému. Díky této variabilitě je dle mého názoru ale spíše vhodnější pro dosti zkušené uživatele, což mně ovšem nevadí. O dalších výhodách Mirandy už pohovořili jiní:-)
siwi
Junior

Odeslat příspěvekod vendaviky 26. 8. 2010 19:04

QIP Infium, jednoduchý a kvalitní :-)
vendaviky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mickeecz 26. 8. 2010 19:07

Už dlouho dobu používám Mirandu, nicméně poslední dobou mi tam začíná víc a víc věcí vadit. Momentálně zkouším Digsby, nemá někdo náhodou zkušenosti s přenosem historie právě z Mirandy na Digsby? Díky
mickeecz
Junior

Odeslat příspěvekod Jarynek 26. 8. 2010 19:10

Trillian Astra
- placená má plno praktických funkcí, ale i ta zdarma je více než dobře použitelná
- více protokolů připojených zároveň (to není moc dobrý argument, ale proč nezmínit)
- pod Astra účtem možnost připojení na on-line verzi, takže jeden klient jak doma, tak kdekoliv jinde
- prostě se mi líbí :)

Jinak jelikož není verze pro linux, tak ještě zmiňuji Pidgin (původně Gaim) a Empathy.
Let me get this straight. You know her. She knows you. But she wants to eat him. And everybody's okay with this? Did I miss something?
Jarynek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drobec208 26. 8. 2010 19:16

Meebo
drobec208
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jtojnar 26. 8. 2010 19:26

Empathy používám pro jabber, dříve jsem používal pidgin.
Souběžně používám skype, kvůli kontaktu s některými lidmi.
jtojnar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sal3m 26. 8. 2010 19:27

Miranda IM- mám ji už dlouho je rychlá, pěkná, hromada funkcí a taky si ji mužu jak koliv upravit

neni problém abych tam měl kontrolu mailu(gmail), třab facebook, icq, msn, skype, jabber, twitter atd.
Naposledy upravil sal3m dne 26. 8. 2010 21:19, celkově upraveno 1
sal3m
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod loobick 26. 8. 2010 19:27

Jenoznačně nejlpší je Adium. Pro ne-MacOS to je Pidgin. Oba dva mají velmi dobré možnosti rozšíření a v základu jsou velmi dobře nastavené.

Rozdnodně ne QIP. Je to jediný klient, který v ICQ nedokáže zasílat korektní češtinu, což působí problémy prakticky kdekoliv mimo Windows (ačkoliv si to uživatelé qipu nechtějí stále přiznat tak kdokoliv s icq na mobilu či ne-windows systému by je nejraději zabil za ty hnusy co to posílá).
Arogantní admin. Ale co byste chtěli, když je tolik lidí, kteří se snaží vrtat ve věcech, které vůbec neznají. Když neumím opravit auto, také se nebudu snažit z opravářů tahat rozumy. Prostě si nějakého najdu, ať jej opraví za mě.
loobick
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 26. 8. 2010 19:30

loobick: Přečti si, co jsem psal ke QIPu já i Pafo ;) Jediný problém je s verzí 2005, která je již dávno mrtvá a není vyvíjena a podporována. Infium i 2010 nemají žádný problém s diakritikou.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Policak 26. 8. 2010 19:32

Pouzivam webove imo.im a naprosto mi staci. Mam pohromade kontakty z icq, msn, gtalku a skype, sice jen textuji, ale vic proste nepotrebuji a je to pekne pohromade. 8-)
Podpis....to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Policak
Junior

Odeslat příspěvekod em.tom 26. 8. 2010 19:37

Víš, Bari, ono nejde ani tak o to, co jste psali, ale o to, kolik lidí používá tak dlouho nevyvíjený program. A že jich je spousta. Jako zastánce používání češtiny a ne cestiny v IM mi byl QIP hodně nesympatický, přestože jsem ho kdysi hodně prosazoval a dělal jsem pro něho i nějaké skiny.
HP Elitebook 8440p + Intel 320 80 GB = Silent power in the package made of magnesium and aluminium :-)
em.tom
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka