Jaký je nejlepší klient pro instant messaging?

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod M0RGAN 26. 8. 2010 19:34

jonny.net píše:Nejspíše jo protože v mirandě dáš plugin NoSpam nastavíš otázku přiřadíš tam účet a máš pokoj a v Qipu jsem to měl úplně stejně akorát bez pluginu. :)

Asi tak. Nospam funguje fajn, odfiltruje i některé "jednodušší" jedince :-D
M0RGAN
Junior

Odeslat příspěvekod tigercz 26. 8. 2010 19:36

Jedině Miranda. Nenáročná, bez zbytečností.
tigercz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Forty- 26. 8. 2010 19:40

jonny.net píše:
Forty- píše:Vsetky su zle. Asi som prilis narocny.

Miranda - chodia mi TONY spamu (vyskusal som hadam bazilion filtrov)
....

Nejspíše jo protože v mirandě dáš plugin NoSpam nastavíš otázku přiřadíš tam účet a máš pokoj a v Qipu jsem to měl úplně stejně akorát bez pluginu. :)

Daval som otazku taku ze to boti nemohli vediet a nic
Forty-
Junior

Odeslat příspěvekod cektu 26. 8. 2010 19:40

Mně nejvíc vyhovuje QIP, má totiž jednu trivialitu, kterou často používám a nejsem schopný přijít na to, proč takovou drobnost nemají ostatní - nebo jsem takový ještě nepotkal. Na seznamu kontaktů má tlačítko pro zapnutí/vypnutí zvuků!
Pomozte odstranit smrt z našich silnic, jezděte po chodníku!!
cektu
Junior

Odeslat příspěvekod jonny.net 26. 8. 2010 19:44

Nezapomeň zatrhnou v zálože hlavní Enable athorization request blocking

a v záložce protokoly aplikovat na tvůj profil ICQ
jonny.net
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Big Muscle 26. 8. 2010 19:49

Já jedině Mirandu nastavenou podle svých potřeb, pluginy vyladěné a některé i s vlastními změnami.

Jednou dobou jsem zkoušel QIP, ale když jsem zjistil, že s v něm objevovaly funkce, které jsme pracně programovali pro Mirandu a k tomu ještě ve stejné době a čirou náhodou i se stejnýma chybama, které se nám tam podařilo napáchat, tak jsem ho zavrhl. Nebudu podporovat klienta, který porušuje licenci a poškozuje tak mou oblíbenou Mirandu :-(
Big Muscle
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sam Fisher 26. 8. 2010 19:51

S oficiálním ICQ klientem jsem skončil když přišla verze 6. Takže za mě na Windows QIP 2010, na Linuxu používám Pidgin, na PDA s WM6.5 QIP PDA.
Sam Fisher
Junior

Odeslat příspěvekod Forty- 26. 8. 2010 19:53

jonny.net píše:

Nezapomeň zatrhnou v zálože hlavní Enable athorization request blocking

a v záložce protokoly aplikovat na tvůj profil ICQ

To o ktorom messengeri hovoris?
Forty-
Junior

Odeslat příspěvekod Tom4-8 26. 8. 2010 20:00

Jooo, vychvalovaná miranda. Já jí používal léta taky, ale přestala mě bavit ta nadbytečná složitost. Sám jsem si sestavil vlastní mirandu, která mi vyhovovala. Bylo to fajn. Spoustu funkcí, bez reklam,... Už jsem ale starý na to používat tak složité věci :). Nejví se mi líbí windows live messenger, pro icq používám prostě icq. Je tam sice reklama, ale zkrátka funguje a o nic se nestarám. Ostatní jako pidgin, qip apod jsou balasty. Je to hnusný.
Tom4-8
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jarda.x 26. 8. 2010 20:00

Za mě je to Miranda sice je to jako kdyby jste si kvůli sexu chtěli postavit holku, takže je s tím trocha práce, ale víte, že to bude přesně podle vašich představ tak aby to padlo na míru přesně vám.
Jarda.x
Junior

Odeslat příspěvekod bladezone 26. 8. 2010 20:05

Windows:
Pro zdatnější uživatele jednoznačně Miranda, perfektně customizovatelná, mraky doplňků a skinů, pro ty méně zdatné bych doporučil například QIP Infium, 2010, nebo výše zmiňovaný Digsby, malware neinstaluje, pokud při instalaci neklikáte jen na next, ale čtete mezi řádky. ;)
Ubuntu:
Pidgin, nebo qutIM.
bladezone~cz
bladezone
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jan Preissler 26. 8. 2010 20:07

Miranda - pro své možnosti. Člověk si to může individuálně upravit.

Na smartphonu jedu zase na Trillian.
Jan Preissler
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suk 26. 8. 2010 20:09

q-ter píše:Hele otázka do publika, nevadí vám aktualizace Mirandy? Já od dvou zkušeností, kdy jsem upgradoval na novou verzi a zmizela mi veškerá historie, jakožto i nastavení, zůstávám na osmičkové hodnotě.

Tyjo, pouzivam mirandu od verze 0.6, sice se sem tam problem najde, hlavne problemy byly kdyz miranda zapisovala neco do databaze a spadla nebo byla jinak nasilne ukoncena ale vetsinou nic, co by dbtool neopravil. Dneska mam 0.9.1 (za chvilku jdu na 9.2, opravujou chyby jak na bezicim pasu :D ), 64bit verzi a furt starej profil z 1.1.2006.
Takze nejdriv zalohuj profil, potom upgraduj a pokud bude problem, tak zkus na zalohu pustit dbtool (samozrejme, v dbtool si to nech zalohovat nebo si to zalohuj rucne). Data se vetsinou neztrati uplne ale jen se tam nejak pomatnou vnitrni pointery....
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sal3m 26. 8. 2010 20:18

cektu píše:Mně nejvíc vyhovuje QIP, má totiž jednu trivialitu, kterou často používám a nejsem schopný přijít na to, proč takovou drobnost nemají ostatní - nebo jsem takový ještě nepotkal. Na seznamu kontaktů má tlačítko pro zapnutí/vypnutí zvuků!

to má i miranda
sal3m
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jadrisek 26. 8. 2010 20:21

pokud mluvíme o PC:můj nejlepší klient pro IM je jednoznačně qutIM, kvůli tomu že je: nenáročný (jak na uživatele tak na HW), mutliprotokolový, multiplatformový. Nedá se sice nastavit každá "blbost" jako u MIM,ale pro mne je to alternativa mezi QIPem a Mirandou... od každého má trochu a celé to dává do jednoho sexy balení :-D jinak jak zmínil Pafo.. verze 0.3 se začíná pěkně vybarvovat a jsem velmi rád že vývoj uhání tím směrem kam by podlě mne měl..
Když to vemu chronologicky: Protokol ICQ: ICQ5,ICQ5.1, ICQ6 ->QIP 2005 ->QIP Infium -> (test jen jak vypadá ICQ7), qutIM 0.2 -> QIP 2010 -> qutIM 0.2 (momentálně test alpha qutIM 0.3)
protokol: XMPP (Jabber): QIP Infium -> qutIM 0.2 (test qutIM 0.3)
Mezi tím jsem testoval mnoho IMclients,namátkou a od nejlepšího: Pidgin,Kopete,Jabbim(klient),Miranda,VacuumIM,Digspy,empathy,atd atd... vzpoměl bych si i na víc,no každopádně mne každý klient v něčem nadchnul a v něčem zklamal.Nejhorší je "sto lidí sto chutí" každý jedinec má svůj styl a musí se podřídít "uni" stylu komunikátorů (o pluginech,tunění vzhledu a tak zatím nehovořme).
Co se týká mobilu:Když jsem měl Javu tak jednoznačne Jimm na ICQ a Jimm aspro na Jabber. Na symbian S60v3 (9) jsem používal QIP PDA symbian, poté BayanICQ,jenže ten se přestal vyvíjet chvíli Mobileagent (projekt mobilagent.ic.cz) ale pořád to není to pravé ořechové :( a tak HLEDÁM SYMBIAN (ne java) IM klienta s podporou XMPP (multiprokolový není překážkou)... poradí někdo? díky moc předem, a jěště: platformu na mobilu se zatím změnit nechystám (finančně-studentské důvody :-D )
jadrisek
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka