Pomala odezva prohlizece

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod error404 9. 12. 2010 20:13

Mam problem s internetem. Kdyz se na koleji pripojuju pres proxy, ma prohlizec strasne pomalou odezvu. Pokud kliknu na odkaz, objevi se dolu Waiting a nejake cislo... To cislo se stale zmensuje a az dojde k 0 tak se teprve jakoby stahovat data.... Pokud na odkaz klikam vickrat za sebou, po kazem kliknuti se cislo zmensi o 1 a kdyz dojde k 0 tak se to hned pripoji....

Da se ono cekani nejak odstranit? Prikladam screen kde se objevuje ono waiting...

Obrázek
error404
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 9. 12. 2010 20:34

Domluv se s vašim kolejním správcem sítě ;) Ale nečekej, že by se něco změnilo.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod error404 9. 12. 2010 20:48

Domlouvat se nema cenu. Jedu pres proxy protoze jsem prekrocil limit.
Melo by to preci jit vyesit i softwarove ne? Kdyz klikam na odkaz tolikrat, dokud se ono cislo nesnizi na nulu a pak stranka ve vterine nacte, musi to jit nejak zautomatizovat...
error404
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 9. 12. 2010 22:11

No to asi nepůjde ;) Ne všechno jde oblbnout ;) Budeš muset méně stahovat.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod error404 9. 12. 2010 23:25

A muzes mi aspon nastinit co to je a proc to dela? Setkal jsem se s tim uz kdysi davno na stredni, kdyz jsem do site pichnul notebook a ten na te proxy. A to mi proxy jeste pred 14 dny sla uplne normalne...
error404
Junior

Odeslat příspěvekod Bruno2 10. 12. 2010 11:04

Je to prostrednik mezi klientem a serverem, preklada klientske pozadavky a vuci cilovemu pocitaci vystupuje sam jako klient.

1. Server, pres ktery pristupujes je pretizeny.
2. Spravce site na koleji zaznamenal pripojeni pres proxy (vse vzdy prochazi serverem na koleji) a omezuje. Za nejaky cas da mozna ban.

Internet na koleji ma slouzit ke studiu. Ja jako spravce site na koleji davam 5 GB na mesic. Po prekroceni omezim rychlost. Pri obchazeni pres proxy davam hned ban.
Bruno2
Junior

Odeslat příspěvekod error404 10. 12. 2010 17:10

Bruno2 - internet na skoleji ma slouzit ke studiu, to urcite uznavam.. Jsem i pro limit. Ale to tvoje omezeni je absurdni. 5GB na mesic muze byt i ke studiu sakramentsky malo.
error404
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 10. 12. 2010 17:35

Ke studiu ale zase nepotřebuješ 100Mbit připojení ;) Nevím, na kolik to u vás omezují, ale nejspíš už to nebude tak drastické omezení, že by byl internet nepoužitelný i pro brouzdání po internetu.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Bruno2 10. 12. 2010 17:48

error404 píše:Bruno2 - internet na skoleji ma slouzit ke studiu, to urcite uznavam.. Jsem i pro limit. Ale to tvoje omezeni je absurdni. 5GB na mesic muze byt i ke studiu sakramentsky malo.

Ja bych klidne povolil i vice, ale tohle prikazalo vedeni. S tim moc nenadelam. Bylo to pred tim bez limitu a vypadalo to tak, ze behem 24 hodin proteklo prumerne 500 GB dat na jednu IP na koleji.
Po prekroceni se rychlost znizi na 400 kb/s pri U i D, coz zas neni tak hrozny na studium. Na net se da jit.
Bruno2
Junior

Odeslat příspěvekod error404 10. 12. 2010 20:24

Bruno2 - My mame 3GB/den s tim ze se nepocitaji data v univerzitni siti ... v pripade prekroceni limitu ban na 3 dny (vyjma univerzitni site). To mi prijde idealni, 5GB na mesic je v dnesni dobe vazne malo, kdyby aspon to omezeni nebylo tak drasticke... Ale to je fuk... je to tak jak to je...
error404
Junior