Nejlepší alternativní e-mailový klient

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Zdama 10. 3. 2011 11:03

Kecut píše:
Samozřejmě, že ve firemním prostředí existuje alternativa - u nás například používáme Kerio Connect (dříve Kerio Mail Server).

Ano, Kerio znám. Bohužel ale dle ohlasů kolegů administrátorů, kteří ho používají/používali je to alternativa značně alternativní ;-). Ve firmě od 10 uživatelů, kteří touží mít vlastní poštovní systém na platformě MS proto doporučuji MS SBS server, který cenově nevychází vůbec špatně vzhledem k zabundlovaným produktům (serverový OS, ISA, Exchange, SharePoint Services, WSUS, dle verze i SQL) a funkčně jsme někde jinde než u Keria.
Q9550 2.8 GHz @ 4 GHz, Asus Maximus II Formula, Case Thermaltake Armor LCS - Watter cooler, 4 GB RAM Kingston 1200MHz, nVidia 760GTX, Fortron Epsilon700w, SSD Kingstone 128GB System, 2.5 TB Data.
Zdama
Junior

Odeslat příspěvekod Krayzie 10. 3. 2011 11:05

Dlhe roky som pouzival Thunderbird, ale po neustalych problemoch s odozvou programu som presiel na Windows Live Mail, zatial uplna spokojnost (aj ked zo zaciatku som sa trosku natrapil s nastavenim IMAP priecinkov pri jednom mailovom ucte).
Hlavne v posl. tyzdnoch, ked som presiel na WP7 si Windows Live Mail neviem vynachvalit prave pre bez problemovu synchronizaciu mailov, kalendaru a kontaktov.
If murder makes me richer then I'll be a killer.
Krayzie
Junior

Odeslat příspěvekod blackknight 10. 3. 2011 11:12

V dnešní době je pro běžné používání emailový klient naprostou zbytečností, dle mého názoru, skýtá snad jen jednu výhodu - emaily jsou zálohovány na serveru i doma pro případ, že by server havaroval.

Osobně používám webové prostředí GMailu a jeho dalších služeb (kalendáře, poznámky, RSS, atd...). Gmail umí i notifikace, člověk tak hned ví o příchozí poště. Samozřejmostí je pak ovládání více účtů v prostředí GMailu včetně odesílání emailů z jiné emailové adresy, lze to nakonfigurovat tak, že se použijí i servery odesílatele (a ne Gmailu), čili příjemce nepozná rozdíl, nemá ani jak.

Osobně jsem zkoušel všechny velké emailové klienty a ani jeden mi nepřišel tak pohodlný, jako webové prostředí GMailu.
blackknight
Junior

Odeslat příspěvekod uzivatel2 10. 3. 2011 11:17

Balsa http://balsa.gnome.org/ je oficiální projekt emailového klienta GNOME. Jde o lehký hardwarově velmi nenáročný klient, který ale přitom nabízí všechny potřebné funkce.
uzivatel2
Junior

Odeslat příspěvekod miroslavh85 10. 3. 2011 11:27

Pro využití doma nebo v malé firmě rozhodně doporučuji Windows Live Mail. Má příjemné a rychlé rozhraní a hlavně podporuje MAPI, takže ve spojení se schránkou na Hotmailu (ať už běžnou např. hotmail.cz nebo na vlastní doméně) synchronizuje nejen emaily, ale i kontakty a kalendář.
miroslavh85
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mkds 10. 3. 2011 11:28

The Bat!
Gmail
mkds
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kecut 10. 3. 2011 11:37

Zdama píše:Ano, Kerio znám. Bohužel ale dle ohlasů kolegů administrátorů, kteří ho používají/používali je to alternativa značně alternativní ;-). Ve firmě od 10 uživatelů, kteří touží mít vlastní poštovní systém na platformě MS proto doporučuji MS SBS server, který cenově nevychází vůbec špatně vzhledem k zabundlovaným produktům (serverový OS, ISA, Exchange, SharePoint Services, WSUS, dle verze i SQL) a funkčně jsme někde jinde než u Keria.

Jasan, ale cenově jsme také někde jinde. Když máš SBS Server, tak platíš i licence za počítače. Základní instalace SBS ti nabídne (tuším) 5 licencí, další si dokupuješ. Dále - základní Exchange nemá vůbec žádnou antispamovou kontrolu - čili opět dokupuješ řešení. Dále - co když potřebuješ mít na serveru 2 poštovní domény? SBS pracuje v rámci jedné jediné domény.

S tím Keriem připouštím jedinej problém a to je jeho zabezpečení. Ukládá si maily do velmi čitelné složkové struktury (podle uživatelů) a formáty mailů jsou *.eml, takže - přeženu li to - operátor serveru si může číst poštu kohokoliv bez znalostí hesla k poštovnímu účtu!!
Kecut
Junior

Odeslat příspěvekod mixal11 10. 3. 2011 11:39

Doma Opera M2
Work - Outlook 2010 & Gmail Web
mixal11
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 10. 3. 2011 11:44

Nejlepším free e-mailovým klientem byl Utlouk Express od MS v OS WNT řady 4 a 5; AFAIK se vyskytoval i v herních OS W97 - 99; jeho méně podařený následovník WinMail v OS Vista už neukládal zprávy do db, jen do jednotlivých souborů; v OS W7 zmizel úplně :-/
Nejbezpečnějšího a zároveň asi nejjednoduššího (v jednoduchosti je krása!) e-mailového klienta vyrobil SplashTop (integrovaný např. v ASUS EG):
http://www.splashtop.com/os
Dokonce ani totální BFU, který otevírá každý očividný nesmysl od dětských hackerů, si přes veškerou snahu nedokáže zapráskat OS exploity! ;-)
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod milanlunak 10. 3. 2011 11:56

Live Mail - protože je oproti Outlooku jednodušší na ovládání (má všechny emailové účty viditelně seřazené) a přitom obsahuje i základ jeho funkcí. Desktopová aplikace je podle mého soudu výhodnější než brouzdat po internetu a hledat své maily, případně si instalovat nějaké upozorňovače (takže v podstatě opět desktopovou aplikaci!). Novou poštu takhle mám vždy okamžitě k dispozici...
milanlunak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karlos00x 10. 3. 2011 11:58

Zrovna Ty, Milane, to myslis vazne s tim OExpresem?
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polov 10. 3. 2011 12:29

M2 klient v Opeře, v práci Mail.app
polov
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uzivatel_cz 10. 3. 2011 12:30

Milan Š. píše:Windows Live Mail
Je otazka, jestli se to da skutecne povazovat za alternativni prohlizec, kdyz je to svym zpusobem zakladni emailovy klient ve Windows 7.

Jinak take pouzivam ke spokojenosti.
moje konzole >> ostatní konzole
uzivatel_cz
Junior

Odeslat příspěvekod fatman 10. 3. 2011 12:32

Zkoušel jsem The Bat!, líbil se mi (šablony na všechno možné), ale v podstatě bych ho naplno nevyužil a nechtělo se mi za e-mail klient platit. Tak jsem přešel na Thunderbird, ale poslední dobou se mi taky nějak nelíbí, souběžně jsem používal GMail - a ač jsem byl vždy proti webovému mailu, GM mi plně vyhovuje. Nakonec jsem i na své doméně přešel na Google Apps a používám webové rozhraní, TB si držím kvůli jednomu mailu na své doméně, na kterém používám el. podpis.
Jo a v práci Outlook 2007, tam si nevyberu, ale nijak mi nevadí.
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior

Odeslat příspěvekod khooca 10. 3. 2011 12:34

Kecut: to s tím keriem je ale hodně vtipný vtip. Kerio sice je slušný groupware server(provozoval jsem jej asi půl roku), ale oproti kombinaci exchange/outlook nemá šanci. Stejně tak lotusy od IBM.
khooca
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka