Nejlepší alternativní e-mailový klient

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod sal3m 10. 3. 2011 12:40

používám prohlížeč + Mirandu IM na zjistění nových mailu
sal3m
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Darth_Yoda 10. 3. 2011 12:41

Pod Windowsem a na cizích počítačích obsluhuji mejly pomocí webového rozhraní, pod linuxem jsem si rychle zvykl na Evolution, který nabízí standardní služby a příjemné ovládání.

//edit: webovým rozhraním mám na mysli IceWarp, jak už tu někdo zmiňoval.
Naposledy upravil Darth_Yoda dne 10. 3. 2011 13:44, celkově upraveno 1
Nyní: iAudio Cowon D2+, jays q-jays, Altec Lansing UHP336
Komp: Creative Soundblaster Audigy SE + Creative Fatal1ty

Kdysi: Creative ZEN V + Sennheiser MX360 + Koss Spark Plug + Koss KEB/24bk
Komp: int. Realtec AC'97 Audio + Labtec headset
Darth_Yoda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DeepThought 10. 3. 2011 13:06

Rozhodně eM client, rychlý, stabilní, neustále ve vývoji, oproti Outlooku a Thunderbirdu nabízí několik velmi příjemných bonusových funkcí, jako je třeba integrovaný IM klient (včetně Jabberu). Jediná nevýhoda je, že není moc bezpečný, ale to snad žádný klient.
Salming Cypher KickZone
Fedora 15, Windows 7 Professional, Mac OS X 10.7
DeepThought
Junior

Odeslat příspěvekod Pietro. 10. 3. 2011 13:11

Jednoduchý a přívětivý Evolution.
Pietro.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod arvo 10. 3. 2011 13:31

Když tu chválíte webové rozhraní Gmailu, zkuste si IceWarp. Na jejich stránkách je demo.

Po ztrátě mailů na Seznamu jsem přešel na GMX. Pohodlné rozhraní, úschovna souborů připojitelná přes WebDAV. Škoda, že to nejde i u kalendáře a kontaktů.

Kdysi jsem kvůli spojení s Palmem používal Eudoru. Ta si ale neporadila s různým kódováním textu. Existuje ještě?
arvo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rzboril 10. 3. 2011 13:37

Windows Live mail.Prošel velkými změnami a nyní Je hodně dobrý včetně jednoduchého nastavení podle emailové adresy jak tady někdo na začátku psal.A synchronizace kalendáře kontaktů atd s mobilama-třešnička..
.*´¨ ¦)¸.0•´¸.•´¨) (¸.•´ (¸.0•´ .•´ : (´0¸.•*´—`*•¸¦.•*¨)
rzboril
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Matysek 10. 3. 2011 14:03

Lotus Notes ani The Bat! nemohu oznacit za alternativni, cili zbyva jen Mutt, byt v nasich koncinach z mobilnich frci RIM se svym BlackBerry (Lotus je mimochodem supportovan).
Naposledy upravil Matysek dne 10. 3. 2011 14:08, celkově upraveno 1
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod Milan Š. 10. 3. 2011 14:07

uzivatel_cz píše:
Milan Š. píše:Windows Live Mail
Je otazka, jestli se to da skutecne povazovat za alternativni prohlizec, kdyz je to svym zpusobem zakladni emailovy klient ve Windows 7.

Jinak take pouzivam ke spokojenosti.

Není předinstalován, tedy má stejnou výchozí pozici jako všechny ostatní e-mailové klienty. Otázkou je, jestli název tohoto tématu je zvolen vhodně - alternativní e-mailový klient - protože, alternativní k čemu? Dnes už není přece něco jako default, k čemu hledám alternativu ... .
core2duo e6400 2,13 ghz | ac freezer 7 pro | gb ga-965p-ds4, rev. 3.3 | 4 gb 800 mhz | wd raptor 74 gb 10k ot. | sg barracuda 320 gb 7.2k ot. | samsung sh-s183a | gigabyte hd 7750 1 gb 880/1125 mhz | cm elite 330 | seasonic ss-500ht 500 w | razer habu
Milan Š.
Junior

Odeslat příspěvekod Clarkie 10. 3. 2011 14:08

uzivatel_cz píše:
Je otazka, jestli se to da skutecne povazovat za alternativni prohlizec, kdyz je to svym zpusobem zakladni emailovy klient ve Windows 7.

Proč tady lžeš? WLM je normální freeware stažitelný z netu, není součástí žádného OS.
Clarkie
Junior

Odeslat příspěvekod djkmito 10. 3. 2011 15:34

hej The Bat! je vyborny.. tez som ho pouzival este za cias Windowsu.. existuje aj vyborna portable verzia The Bat! Voyager, ale teraz mi skvelo vyhovuje webove rozhranie gmailu a Chrome s par rozsireniami :)
djkmito
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod uzivatel_cz 10. 3. 2011 16:12

Milan Š. píše:
uzivatel_cz píše:

Není předinstalován, tedy má stejnou výchozí pozici jako všechny ostatní e-mailové klienty. Otázkou je, jestli název tohoto tématu je zvolen vhodně - alternativní e-mailový klient - protože, alternativní k čemu? Dnes už není přece něco jako default, k čemu hledám alternativu ... .
To je pravda, ale protoze je nabizeny pres Windows Update jako soucast Windows Live Essentials, tak ma k onomu "defaultu" asi nejbliz.
moje konzole >> ostatní konzole
uzivatel_cz
Junior

Odeslat příspěvekod dwbmb 10. 3. 2011 16:53

Pro mail na vlastní doméně používám hotmail, na který jsem přešel z gmailu. Důvodem byla lepší podpora ze strany desktopových i mobilních klientů. Konkrétně hotmail+windows live mail nemá z mého pohledu mezi bezplatnými produkty konkurenci. Jak na mobilu (což je dnes již běžné), tak na notebooku (což je u gmailu horší) mám PUSH mail, kalendář a kontakty krásně sesynchronizované (vzpomínáte si na google sync, nebo jak se ta utilita na synchronizaci kalendáře jmenovala? Tfuj). A stačí zadat jenom jméno a heslo, nic víc.

Webmail bych vyloučil hned z kraje, snad žádný neumí vůbec žádným způsobem pracovat s certifikáty.
dwbmb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob.bob 10. 3. 2011 16:54

Zdama píše:No.. ja myslím, že nejlepší e-mailový klient je webový prohlížeč a web rozhraní k e-mail schránce. V tomto řešení vidím pouze výhody:

- řádově menší pravděpodobnost, že o e-maily a přílohy přijdeš
- řádově vyšší pravděpodobnost, že si tvé e-maily nepřečte jiná osoba sdílející tvou domácnost
- dostupnost e-mailu kdekoliv na světě s internetovým připojením
- odpadá starost se zálohou, prací s archivy a .pst soubory
- odpadá starost s nastavováním SMTP serveru dle typu a poskytovatele připojení

Webmail používám, ale tak jednoznačně to nevidím, bod po bodu:

- když dojde k havárii nebo bezpečnostnímu incidentu na serveru, o e-maily a přílohy přijdu minimálně po dobu řešní problému
- nikdo doma si moje maily nepřečte, protože se do PC každý hlásíme jako jiný uživatel s patřičnými právy, na společném systémovém účtu exponenciálně roste riziko, že mi někdo přihlašovací údaje zjistí
- to jde i s MUA na flashce, ale souhlas webmail je elegantnější, zvlášť když na cizím PC chci nechat uložené jméno a heslo (třeba díky keylogeru)
- to odpadá, ale jen když chci o maily přijít, jinak i s webmailem zálohuju
- pokud je PC připojen do internetu a vyloženě něco neblokuje SMTP mého poskytovatele, nemusím si dělat starost s nastavením aplikace na flashce

Mně z toho webmail pořád vychází jako velká nouzovka, pohodlné to může být, ale za cenu omezené bezpečnosti.
bob(tecka)bob(zavinac)email(tecka)cz
:-D
bob.bob
Junior

Odeslat příspěvekod Milan Š. 10. 3. 2011 17:27

uzivatel_cz píše:To je pravda, ale protoze je nabizeny pres Windows Update jako soucast Windows Live Essentials, tak ma k onomu "defaultu" asi nejbliz.

Je to ale myslím jen volitelná aktualizace, tedy pokud si to někdo aktivně nerozklepne a nezaškrtne, tak se mu to nenainstaluje. Navíc se to nabízí podle mého pouze v případě, že máš ve Windows Update zaškrtnuto "Při aktualizaci Windows nabízet aktualizace produktů společnosti Microsoft a kontrolovat dostupnost nového volitelného software společnosti Microsoft", což myslím defaultně taky není ve Windows 7 zaškrtnuto. Ale když pominu všechna tato když ;) , tak má opravdu Live Mail k instalaci blíže než ti ostatní :) .
core2duo e6400 2,13 ghz | ac freezer 7 pro | gb ga-965p-ds4, rev. 3.3 | 4 gb 800 mhz | wd raptor 74 gb 10k ot. | sg barracuda 320 gb 7.2k ot. | samsung sh-s183a | gigabyte hd 7750 1 gb 880/1125 mhz | cm elite 330 | seasonic ss-500ht 500 w | razer habu
Milan Š.
Junior

Odeslat příspěvekod fatman 10. 3. 2011 17:31

bob.bob píše:- když dojde k havárii nebo bezpečnostnímu incidentu na serveru, o e-maily a přílohy přijdu minimálně po dobu řešní problému

Řeší např. Gmail Backup, spouštím jednou denně v plánovači jako CMD.
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka