MS Outlook 2010 - automatický podpis emailu

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bari007 24. 3. 2011 23:40

Zdravím.

Je možné v MS Outlook 2010 nějak nastavit automatický podpis pro jeden mailový účet? V Outlooku mám 5 emailových účtů a u svého osobního hlavního mailu mám podpisový certifikát od PostSignum, takže ověřený pro moji mailovou adresu. A chtěl bych nějak docílit toho, aby se všechny odeslané emaily z této adresy automaticky podepsali, ale emaily odeslané z ostatních účtů, aby se nepodepisovali (podpis by byl příjemci hlášen jako neplatný).

Jde toho nějak docílit? V Centru zabezpečení je pouze možnost Přidat digitální podpis do odesílaných zpráv, což ale právě nechci, protože to přidá podpis i do zpráv, které jdou z ostatních mailových účtů a já chci automaticky podepisovat pouze jeden mailový účet...

W7 Ult. x64, MS Office Professional Plus 2010 32bit
Certifikát vydaný PostSignum platný pro můj jeden email a importovaný do certmgr do osobních certifikátů
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod audis 24. 3. 2011 23:59

jsou office legální zakoupené? pokud ne, dop. moderátorům lock dle pravidel a zdejší praxe. Praxe v tom, že i přesto že se neví nebo problém nespočívá v nelegálně nabitých sw, téma je stejně na začátku zamknuto. toto byla praxe před rokem. pokud je dnes praxe jiná, beru zpět!
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bari007 25. 3. 2011 10:26

Samozřejmě, že jsou legální, stejně jako Windows a všechen ostatní SW v mém počítači :) V životě bych si dobrovolně do počítače netahal žádný balast v podobě cracků nebo aktivátorů ;) Nejsem zloděj ;)

Jsem předplatitel Technet, takže tento SW (a většinu dalšího SW od Microsoftu) mám zdarma dostupný v rámci předplatného ;)

Neměl by někdo nějakou radu k tématu?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Milanr1 25. 3. 2011 11:02

Menu – Nástroje – Možnosti – Formát pošty – Podpisy
Btw:
proč nepoložíš tento dotaz do odpovídající sekce?
forum-958/Microsoft-Office-a-dalsi-kancelarske-programy.html
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bari007 25. 3. 2011 11:15

Špatně jsi mě pochopil. Nemám na mysli textový podpis, ale podpis pomocí osobního certifikátu, viz. Nový e-mail - Možnosti - Podepsat. A já to chci pro jeden účet zautomatizovat. V Centru zabezpečení je ale pouze možnost, které automaticky podepíše všechny zprávy ze všech účtů, což já nechci, protože mám certifikát pouze pro jeden svůj email, a proto chci automaticky podepisovat pouze odeslané emaily u toho jednoho účtu.

Sekci jsem vybral IMHO správně, podle popisu sekce sem patří "Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty".
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Bari007 4. 4. 2011 09:05

Tak i na fóru Technetu jsem se dozvěděl, že automatické podepsání je možné buď pro všechny účty nebo pro žádný. Což mi přijde jako naprostý nesmysl a nepoužitelná funkce, to bych musel mít pro všechny používané účty ověřený podpisový certifikát, což má pravděpodobně málokdo. A podepisovat email certifikátem vystaveným pro jinou adresu je totální nesmysl.

Vyřešil jsem to přidáním tlačítka Podepsat do panelu Rychlý přístup.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Milanr1 4. 4. 2011 09:10

Díky za závěrečné moudré řešení!
Ani tak vysoce profesionální poštovní klient nezvládá vše! ;-)
Milan
Milanr1
Pokročilý