ftp přes SSL/TLS

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod K8 4. 9. 2011 17:50

Rád bych pomocí příkazu ftp ve windows komunikoval šiforvaně
server podporuje ftp přes SSL/TSL, takže v Total Commanderu zaškrtnutím SSL/TLS vše funguje - v pasivním módu
nicméně bych potřeboval používat ftp i pře příkazový řádek a tam se mi to nedaří
samotný příkaz "ftp" SSL/TLS nepodporuje, tak jsem chtěl využít TLSWrap - s jeho pomocí se mi podaří připojit i přilogovat k serveru svým jménem a heslem, ale nefungují příkazy na vypsání souborů, upload a download

takže buď bych potřeboval poradit, co a jak nastavit v tom windowsovském ftp, případně TLSWrapu (ale i ten total commander přes něj funguje) nebo poradit nějaký jiný freeware ftp klient pro příkazový řádek, který umí to ftp přes SSL/TLS
K8
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vladimir 5. 10. 2011 14:11

nefungují příkazy na vypsání souborů, upload a download = neběží v pasivním módu a ty asi nemáš zkonfigurovaný router nebo ti komunikaci blokuje firewall. Jaké porty používá ten server, víš?

Netuším, jestli jde TLSWrap přepnout do pasivního módu.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod K8 5. 10. 2011 19:01

vladimir píše:nefungují příkazy na vypsání souborů, upload a download = neběží v pasivním módu a ty asi nemáš zkonfigurovaný router nebo ti komunikaci blokuje firewall. Jaké porty používá ten server, víš?

Netuším, jestli jde TLSWrap přepnout do pasivního módu.

jde to přes port 21, a jak píšu, v TotalCommanderu to funguje, jak přímo (zaškrtnutím SSL/TLS), tak přes ten TlsWrap (kdy SSL/TLS zaškrtnuto není, ale je nastavená proxy na ten TlsWrap), ale windowsovský příkaz ftp se mi rozchodit nepodařilo (a nastavení do pasivního módu jsem se snažil udělat), ale nakonec jsem to vyřešil pomocí lftp - vypreparovaná verze z CygWinu, kde se ten přenos přes SSl/TLS dá nakonfigurovat
K8
Pokročilý