64bit

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Slondo 6. 11. 2011 14:13

Presne tak - používam prednostne už roky Operu, ale web stránky kontrolujem aj v FF, IE,Chrome... Pokiaľ nemusím potvorky typu Flash na stránky nedávam. Priateľ trval na tom flashi a potom mi volal že v IE mu nejde. Ja som tvrdil že je to fukčné a tak som sa dopátral k tomu, že používa IE64b a tento problém.
Postup Another fix to try for Flash 10.1 not running for limited users je funkčný...
Slondo
Junior

Odeslat příspěvekod Pavel_Kadlec 6. 11. 2011 14:37

karlos00x píše:Z jakeho duvodu tak nutne potrebujes 64bit browser? Chces mi tvrdit ze jsi limitovan 2GB na proces? Pouzivam na 64bit Win 7 denodenne operu jako hlavni prohlizec, FF 3.6 kvuli firebugu, Chrome na google apps a bez jedineho problemu. Měl bych mít dobrý důvod testovat, natoz pak bezne pouzivat, nejaky alfa veci?

tak ono je to z dvou pohledů, z jednoho že někdy v práci hold mam otevřeno třeba 30 tabů kvůli hledání co potřebuji a nechci to dávat jako bookmaker protože to pak bych listoval hodiny denně, tak jen zaklapnu notes a jdu a doma si to doprohlédnu například sice je to primitivní blbost, ale ano mám to tak. A druhá věc ta je taková rozvrkočená ale budiž přijde mi prostě "lepší" pod 64bit mít 64bit SW jasně je to zpětně kompatibilní spousta odborníků je to a je jasné že o tom ví hafo věcí to samozřejmě, ale jednoduše řekněte mi jednu věc tady co jsme tak pro sebe, prohlížeč je jedno jaký na W7 64bit uživatel pracuje po internetu dejme tomu vyšplhá se klidně na 2-3GB plácnu například, neděje se u 64bit to že pak lépe s pracuje odkládáním paměti a celkově výkonnostně? Já to poznal právě u Adobe Photoshop i malá zmínka Office že je to i na oko znát. Klidně mě opravte rád bych věděl rozdíl, a jestli myšlenka zda 64bit OS zaslouží 64bit aplikace místo x86 a odkladného "dalšího prostoru Program Files" atd.

Děkuji
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Pavel_Kadlec
Junior

Odeslat příspěvekod skype 6. 11. 2011 14:48

Chrome pro každý tab a doplněk má vlastní proces, takže není problém mít otevřeno i těch 30 tabů a každý o velikosti 1GB. Tam je to limitováno pouze 2GB na tab/doplněk a velikost RAM.
Odeslat příspěvekod Pavel_Kadlec 6. 11. 2011 14:59

moment to se omlouvám nechápu já u chrome s jednim tabem nepřesáhnu 2GB co se stane? spadne nebo jak by se to dalo definovat nějaká hláška třeba o překročení limitu.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Pavel_Kadlec
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 6. 11. 2011 15:04

milsimr píše:Pokud se nepletu, tak zásadní výhoda 64b browserů je rychlejší práce s vícero okny ("nedrbou" se tolik). Ale je to možná jen moje domněnka, kterou jsem někde slyšel...

Je to jen tvá domněnka.

-- 6. 11. 2011 15:06 --

Milanr1 píše:V 64-bit OS je defaultní i-prohlížeč WIE/32 (nechápu tenhle nesmyslný postup vývojářů). :-(
WIE/64 je k dispozici od r. 2005.

není na něm nic nesmyslého. 64bitový IE neumí pracovat s 32bitovými doplnky, a doplnku zkompilovanych pro 64bit není zas tolik - včetně flashe (i kdyz, ten uz snad i mozna je). Takze je to cista prakticnost pro "masy".

-- 6. 11. 2011 15:06 --

Pavel_Kadlec píše:moment to se omlouvám nechápu já u chrome s jednim tabem nepřesáhnu 2GB co se stane? spadne nebo jak by se to dalo definovat nějaká hláška třeba o překročení limitu.

Co by - zahlásí nedostatek paměti :)
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 6. 11. 2011 15:10

U chrome to proste nedosahnes. Chapes, ze to je 2GB na kazdy proces? Tezko budes hledat takovy doplnek nebo tab ktery ti ty 2GB sam o sobe sezere. Ono prece jenom fotokram je jiny kafe nez prohlizec. Mam v kompu 12GB RAM, v opere mam nekolik desitek otevrenych a seskupenych tabu "na potom, az bude cas to precist" a byl bych stasten kdyby si nekdy vzala vic nez 1GB RAM...(no dneska uz je mi to jedno, ale kdyz jsem jeste mel HDD jsem to sledoval). A nejaky takovy "prijde mi lepsi" to jsou naprosty nesmysly. Vzdyt i ten 64bit MS Office je tak trochu mrzak kteryho radsi ani nedoporucuji pouzivat.

Vzdycky nejdriv resim jestli aplikace dela to co pozaduji, jestli mi vyhovuje k pouzivani ... a pak uz se nejakym poctem bitu ani nema cenu zabyvat.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Předchozí stránka