mozila 8.0.1 - ztráta složek v záložkách

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dezavy 1. 12. 2011 01:35

Ahoj všem,
prosím radu...
Na dvou PC, kde jsem provedl aktualizaci na verzi 8.0.1 se mi ztratily některé záložky.
V "Nabídka záložky" jsem měl několik složek a k nim podsložek, ve kterých byly různé záložky
Všechny tyto složky se mi ztratily :-(

Dále jsem v "Nabídka záložky" měl některé záložky nevložené do žádné složky a tyto všechny tam zůstaly.

Zkoušel jsem plno rad i ze supportu mozilly, ale nic nepomohlo.
Prostě složky a záložky v nich uložené jsou fuč..

Na prvním PC jsem to dával za vinu dětem. Včera jsem ale zapl noťase, kde vše bylo ok. Hned mi vyběhla aktualizace, tak jsem aktualizoval a složky pryč :-(

Prosím o rady.. děkuji
dezavy
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 1. 12. 2011 01:43

základní firefox si zálohuje bookmarky v desíti verzích...

takže si prostě obnov nezdeformovanej stav...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod dezavy 1. 12. 2011 19:10

to myslíš toto:
záložky - import a záloha - obnovit - a zde vybrat nejstarší datum?

Toto jsem udělal, ale složky stále nikde :-(
dezavy
Junior

Odeslat příspěvekod dezavy 10. 12. 2011 05:20

nikdo neví, jak ty složky obnovit? :-(
dezavy
Junior

Odeslat příspěvekod Ansam 10. 12. 2011 08:11

dezavy píše:nikdo neví, jak ty složky obnovit? :-(

Ja si myslím, že chyba nastala v profile - treba obnoviť ten pôvodný profil a to takto:
ŠTART - Spustiť - firefox -p (treba vypísať) - ENTER - a tuna vybrať ten pôvodný profil.

Ak to nepomôže, tak sa skús ešte opýtať tuna:
http://forum.mozilla.cz/viewforum.php?f=3&sid=6cf7e9147226d86094e4557567073856
Ansam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 10. 12. 2011 15:25

Nejdříve si prohlédní stav zálohy záložek ve stávajícím profilu. Dostaneš se k němu skrze Nápověda > Technické informace > Složka s profilem > Otevřít složku.

Zálohy (soubory s příponou .json) najdeš ve složce bookmarkbackups. Doporučuji udělat její kopii např. do Dokumentů. Jde o textové soubory, čili je můžeš prohlížet např. Poznámkovým blokem. Pokud si pamatuješ názvy některých složek, lze se podívat, zda se v některém ze souborů zálohy nenacházejí.

Vytvořit na zkoušku nový profil (starý zatím nemaž) není špatný nápad. Můžeš v něm zkusit postupně obnovit jednotlivé zálohy (pokud jsi v předchozím kroku nenašel tu správnou, začal bych největší, popř. nejnovější).
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 10. 12. 2011 16:10

obávám se, že tazatel schválně počkal 10 dní, aby nechal firefox přepsat všechny (pravděpodobně nepoškozený) zálohy bookmarků, uchovávaný v deseti verzích a vyhotovovaný k aktuálnímu datu...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod r34ktor 10. 12. 2011 16:31

Je to sice na hraně, ale k dnešnímu dni by ještě měl mít k dispozici (teoreticky nepoškozenou) zálohu z 30.11.2011.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dezavy 10. 12. 2011 19:33

u obou PC mám zálohu z 28.11. a aktualizace proběhla 1.12. - tyto zálohy jsem si uložil mimo, abych o ně nepřišel.

Spustil jsem si svůj starý, rok nepoužívaný NTB a kouknul, jak záložky vypadají - viz obr.

Když jsem zálohu z tohoto starého NTB obnovil na novém PC, tak se stejně dané složky nezobrazily :-( Bude prostě někde chyba v nastavení mozily, protože ve staré verzi 3.6. se složky zobrazí a ve verzi 8.1. se nezobrazují :-(
Přílohy
záložky2.jpg
mozila 8.1.
záložky2.jpg (33.42 ) Zobrazeno 1303 krát
založky.jpg
Mozila 3.6.
založky.jpg (47.9 ) Zobrazeno 1300 krát
dezavy
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 10. 12. 2011 20:47

Zkoušel jsi čistý profil? Třeba za problémem stojí nějaké nekompatibilní rozšíření.

Další možností je návrat k předchozí verzi (8.0.1 stejně na Windows opravuje jen kompatibilitu s RoboFormem). Stávající odinstaluješ (data profilu ponecháš) a nainstaluješ 8.0. Pokud se tím problém vyřeší, zakážeš v nastavení automatickou aktualizaci.
Knowledge is power
r34ktor
Pokročilý