Nejlepší programy pro zálohování e-mailů

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Josef Kraus 2. 7. 2012 15:40

Pokud používáte několik e-mailových účtů a e-mailového klienta, pak můžete jednou za čas potřebovat zálohování své elektronické komunikace, její uložení, následné obnovení, nebo přetáhnutí do jiného e-mailového klienta. Existuje řada různých programů pro různé klienty. Dáváte přednost specializovaným aplikacím, nebo znáte nějaký univerzální, který má širší podporu? Jaké programy jsou těmi nejlepšími pro zálohování Thunderbirdu, Outlooku, eM Clientu a dalších?

Vaše návrhy budou využity při tvorbě nedělního článku na Živě.cz.
Josef Kraus
Redaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod Milanr1 2. 7. 2012 16:08

Závisí to na verzi OS.
Pro OS WNT řady 5 - 6 a pro klienty pop3 = nejsilnějším sw klasický zálohovací nástroj: robocopy. Optimálně ve spojení se Schedulerem (Plánovačem).
Pro klienty imap z nouze rovněž, pokud ovšem nelze použít příslušné nástroje poskytovatele služby.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod akira.uzai 2. 7. 2012 16:36

v klientech používám IMAP, osobní poštovní účty nezálohuji (respektivě to nechávám na panu Googlovi) a pracovní e-mail zálohuje admin, složku s fotkami kontaktů, šablonami a pluginy mám na C:// a v případě potřeby jej někam zkopíruji, žádný extra programy na zálohování e-mailu nepotřebuji
あきらうざい
akira.uzai
Junior

Odeslat příspěvekod Tomáš Vrabec 2. 7. 2012 16:41

Záloha přes IMAP do GApps na vlastní doméně.
Tomáš Vrabec
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 2. 7. 2012 16:48

Nezálohuji. MS Exchange si tohle vše řeší sám (včetně kontaktů, filtrů, kalendáře apod).

U IMAP také není potřeba řešit zálohy e-mailu, protože jsou stále na serveru.

K používání POP3 v nevidím žádný důvod.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mungo 2. 7. 2012 17:50

I když jsou zálohy (stále - relativní pojem) na serveru, může být pro každý účet omezená kvóta. Pak je nutno zálohovat a mazat.
Používám export do EML formátu, který lze dobře komprimovat.
mungo
Junior

Odeslat příspěvekod jaroh 2. 7. 2012 19:09

MailStore. Je to akoby emailový klient, ale bez pripojenia a bez možnosti prijímať a odosielať poštu. Mám v ňom všetky (uchovania hodné) maily za posledných hádam desať rokov a nie je problém v ňom nájsť akýkoľvek email a presunúť ho do outlooku.
jaroh
Junior

Odeslat příspěvekod Pepa Vybíhal 2. 7. 2012 22:04

Používám Gmail, i k zálohám. ^^
Pepa Vybíhal
Junior

Odeslat příspěvekod jxjl 3. 7. 2012 07:49

Zálohuji klasicky s ostatními soubory pomocí fsarchiveru. Když jsem přecházel z Thunderbirdu na Kmail, tak jsem použil vestavěný import zpráv kmailu, takže bych řekl, že i v případě jiných importů je vždy nejlepší použít funkci import v daném klientovi.
jxjl
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 3. 7. 2012 08:52

gmail
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tc 3. 7. 2012 09:25

Jaký má smysl zálohovat lokálně e-maily v dnešní době?
vezměme si 2 nejrozšířenější emailové služby:
gmail - za normálních okolností nevyčerpatelná kapacita, přístup přes IMAP
hotmail - za normálních okolností nevyčerpatelná kapacita, přístup přes MAPI

osobně mám 2xhotmail a jeden pracovní mail ke kterému přistupuji přes IMAP. Kvůli omezené kapacitě firemního emailu si vyřízené emaily "zálohuji přes klienta" do složky na hotmailu.

Používám standardního WLMail klienta v práci, doma a v android telefonu mám původní aplikaci. Emaily mám všude, vše krásně sesynchronizováno včetně kontaktů a kalendáře. Naposledy když jsem dostal nový počítač, tak jsem pouze nastavil IMAP a HOTMAIL účty a všechny zprávy za posledních několik let se stáhly.
tc
Junior

Odeslat příspěvekod raj 3. 7. 2012 10:55

raj
Junior

Odeslat příspěvekod honza987 3. 7. 2012 13:19

Já to řeším tak, že poštu mám na serveru a stahuji jí přes protokol POP3 a ze serveru se smaže až po té co jí smažu z POP3 klienta...

Proč pop3?
Štítky nepoužívám, má menší režii než IMAP. Poštu stahuji pouze v jednom programu.
Co mi vadí..
Když například v centru/atlasu na webu označím zprávu jako přečtenou tak se do klienta nestáhne :( (zároveň nechci změnit nastavení aby to stahovalo veškerou poštu, protože by se do PC natáhly zbytečně staré v minulosti došlé zprávy).

Pokud by někdo chtěl přehled freemailů tak tady jeden takový mám:
http://volani.webnode.cz/e-mail2/

EDIT: zajímalo by mne, jestli je možné nahrát zprávy z desktop klienta i opačně na server poskytovatele freemailu..

A také by mě zajímalo, jestli je možné šifrovat zprávy ve webmailu pomocí GNUPG i na veřejných PC (například v městské knihovně).
honza987
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 3. 7. 2012 18:49

honza987 píše:zajímalo by mne, jestli je možné nahrát zprávy z desktop klienta i opačně na server poskytovatele freemailu..

Samozřejmě. Například právě přes ten IMAP, který jsi odsoudil ;) Nebo MS Exchange...
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod fikusir 4. 7. 2012 09:00

GMAIL.

K dnešnímu dni mám volných 10GB a kapacita neustále roste.
Jako klienta používám Gmail portál přes HTTPS.
Gmail, jakožto další poskytovatelé, si nemohou dovolit ztrátu jakýkoliv dat.

Takže proč zálohovat? A proč vůbec používat klienta?
fikusir
Kolemjdoucí

Další stránka