Moderní e-mailový klient zadarmo

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Yojimbo 3. 7. 2012 15:25

Zdravím, chtěl bych vás požádat o radu. Včera jsem už konečně řekl sbohem Opeře, protože s tak idiotsky optimalizovaným prohlížečem, který žere neuvěřitelně paměti, zasekává se s nesnesitelnou pravidelností a vůbec surfování v něm bylo pro mne posledních par verzí včetně té "spásné" 12 utrpení, nehodlám nadále fungovat. I když sem s nim vydržel celých 5 let. Začal jsem používat Firefox a je to nebe a dudy. Nu a teď k věci. Jedna ze super věcí, které mě u Opery stále držely byl integrovaný e-mailový klient. A teď, když jsem od ní opustil tak hledám nějakou náhradu. Už jsem zkoušel Thunderbird, abych to měl hezky s Firefoxem pohromadě, ale prozatím mě nějak nezaujal. Zejména mi vadí to staromódní rozvržení obrazovky, tedy že seznam mých mailů je roztažený přes celou plochu ale výšku obrazovky si napůl dělí s náhledem mailu. Z Opery už sem si zvyknul na mnohem logičtější a příjemnější rozvržení, kdy si program dělí šířku. Pokud někdo máte nějaký tip, jak to v Thunderbirdu nastavit, tak super. Ušetřilo by mi to hledání. Další program, který jsem vyzkoušel, byl Live Mail od Microsoftu. Ovšem tam sem zase nenašel zásadní věc a to shození někam úplně na pozadí. Nechci, abych mi dole na hlavním panelu tento program zabíral místo. Chci, aby se tiše spustil se systémem a jenom mě upozornil, pokud mi něco přijde. Pokud to v Live jde nějak udělat, díky za radu, i když to bych chtěl asi od Microsoftu moc. A teď to hlavní. Pokud se výše popsané funkce nedají nějak nastavit ve výše popsaných klientech, hledám tedy nějakou alternativu. Moderní e-mailový klient nejlépe zadarmo, který mi splní přesně to, co od něj požaduji. Funkční layout a možnost, že bude běžet pouze na pozadí a nebude zabírat místo v hlavním panelu. Díky za rady a tipy.
Yojimbo
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 3. 7. 2012 15:39

nestaci jenom si v thunderbirdu nastavit layout?
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 3. 7. 2012 15:51

Yojimbo píše:Zejména mi vadí to staromódní rozvržení obrazovky, tedy že seznam mých mailů je roztažený přes celou plochu ale výšku obrazovky si napůl dělí s náhledem mailu. Z Opery už sem si zvyknul na mnohem logičtější a příjemnější rozvržení, kdy si program dělí šířku. Pokud někdo máte nějaký tip, jak to v Thunderbirdu nastavit, tak super.

Zobrazení > Rozmístění > Svislý pohled
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Yojimbo 3. 7. 2012 16:01

Bohužel na to není Thunderbird optimalizovaný, takže má stále to samé rozvržení tabulky - tzn. opět přicházím o informace jako celý předmět e-mailu a tak. Chtěl bych, aby i ten seznam mailů byl jako v Opeře či Live Mailu, tedy víc řádků pro jeden mail. Neexistuje na to nějaký plugin?
Yojimbo
Junior

Odeslat příspěvekod em.tom 3. 7. 2012 16:23

Zkus eM Client.
HP Elitebook 8440p + Intel 320 80 GB = Silent power in the package made of magnesium and aluminium :-)
em.tom
Junior

Odeslat příspěvekod Yojimbo 3. 7. 2012 17:10

Jo ten eM Client zatím vypadá jako přesně to, co potřebuju
Yojimbo
Junior