Nejlepší nástroj pro instant messaging

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Josef Kraus 26. 9. 2013 12:21

Pro potřeby nedělního článku hledáme ty nejlepší programy či služby pro komunikaci v reálném čase. Je podle vás lepší zůstávat na multiplatformním softwaru typu QIP, Miranda či Trillian, nebo vám zcela dostačuje např. Skype? A není již používání speciálních programů přežitkem, který je nahrazen komunikací na facebookovém či gmailovém (gtalkovém) chatu?
Co je tedy nejlepší a proč? Vaši tipy a argumenty budou využity při tvorbě článku.
Josef Kraus
Redaktor Živě.cz

Odeslat příspěvekod Jiří Bednář 26. 9. 2013 12:28

Pidgin WIN/LIN
Jiří Bednář
Junior

Odeslat příspěvekod bckp 26. 9. 2013 12:31

Pidgin Win/Lin :-)

Důvody: Každý člověk je jiný, a každý používá jinou službu pro kecání, někdo FB, někdo GTalk, někdo MSN ( skype ), pro mě je Pidgin rozumnou volbou, jak využívat více protokolů v jednom přehledném programu, včetně spojení jednotlivých kontaktů do metakontaktu, předností je také aktivní vývoj aplikace, a podpora více platforem :)
Naposledy upravil bckp dne 26. 9. 2013 17:53, celkově upraveno 1
bckp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PhoeNiX177 26. 9. 2013 12:32

Trillian Pro jednoznacne. Som schopny ale fungovat aj s Pidginom :)
PhoeNiX177
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Skarjuu 26. 9. 2013 12:43

Instantbird a samozřejmě nepřekonatelné Adium.
RS za kapesný od mámy vol.2
21,06 příspěvků za rok.
Skarjuu
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dymas 26. 9. 2013 12:51

Jednoznacne Pidgin :-)
Dymas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cicobasket 26. 9. 2013 12:52

Á, tak tady vznikají víkendové články pro volné čtení. Celá otázka je postavena špatně. Je to jako zeptat se jaké je nejlepší auto. A nejlepší auto je samozřejmě Skype, protože ve má stínítku zrcátko a krásnou červenou barvu.
Jseš si opravdu jistý, že bys tuto informaci nenašel v google.com ?
No (f)lame wars, pls.
Špatná stránka Internetové komunikace je ta, že si někteří lidé pod rouškou skryté identity myslí, že se mohou chovat jako doma ve chlívku....
cicobasket
Junior

Odeslat příspěvekod joint007 26. 9. 2013 12:56

Samozřejmě že Pidgin.;)
joint007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lumixx666 26. 9. 2013 13:04

Jednoznačně stačí FB a Skype.
lumixx666
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mclane87 26. 9. 2013 13:12

Zase se chystáte psát článek a nevíte o čem? :D Jinak QIP Infium a Skype ;-)
Naposledy upravil Mclane87 dne 26. 9. 2013 13:40, celkově upraveno 1
Mclane87
Junior

Odeslat příspěvekod balast 26. 9. 2013 13:22

Na desktopu už používám jen Facebook, GTalk (Hangouts) a Skype.
Rád jsem měl Meebo, ale Google ho zabil.
Na androidím telefonu pak IM+.
balast
Junior

Odeslat příspěvekod x-rated 26. 9. 2013 13:23

mrkvosoftí skype (portable) a googlácký hangouty (jako doplněk v prohlížeči) :-) na mobilu totéž, ale ve verzi pro android samozřejmě :D
9900K / G.Skill 32GB@4 GHz / MXI Formula / RTX 2080 Ti / Sabrent 4 TB NVMe / X-Fi THD / HD660S / G403 / G815 / UP2715K 5K IPS / HX1000i / Define R6 / EKWB full
x-rated
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tydyt007 26. 9. 2013 13:47

Win: QIP ICQ, Jabber, G-talk
Jen mi přijde že ICQ každý zapne a nepoužívá ho..
Na mobilu mám stažený iCQ který moc nepoužívám a gtalk..funkcni jabber klient na blackberry jsem zatím nenašel..
Facebook jsem si zrušil..takže nevím..
Tydyt007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod arten18 26. 9. 2013 13:55

Nejlepší? Nejlepší pro koho? Pokud pro Geeka, tak pro hračičky je nejlepší stále nesmrtelná Miranda. Jen Miranda povýšila a teď je z ní Miranda NG. Dokonce do ní jakž takž jde i Skype bez nutnosti spuštění samotného Skypu.

No pro ostatní záleží na tom, co všechno používají. Pokud mají své kontakty jenom na Facebooku a Skypu, tak si vystačí se Skypem, a ten je dobrej, ať už tam občas udělá Microsoft všelijaký změny, furt se s tím dá žít.

Ale pokud mají své kontakty roztroušené všude možně od ICQ až po GTalk, tak jednoznačně nejlepší volbou je Trillian. Stačí i free verze. Trillian umí skoro všechno. Facebook, Twitter, GTalk (G+, Hangouts), mrtvé ICQ, AIM, Windows Live, Yahoo, IRC kanály, Jabber / XMPP, a hlavně i SKYPE. Nejvíc super je, že přes Trillian můžete i volat v rámci Skypu a Skype nemusíte mít vůbec nainstalovaný. (Proč? Protože plugin Skypekit, stejně jako u Mirandy)
---
To bylo pro Win, jinak na Linuxu vítězí Pidgin a na OSX Adium.
arten18
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mimonaut 26. 9. 2013 13:56

fb@skype nebo na outlook.com nebo mobilu. Jinak po té, co téměř všichni známí a já máme neomezené tarify, zažívají renesanci SMS.
mimonaut

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků