Zapnutí počítače na dálku přes mobil

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod devy_ 23. 4. 2014 09:42

Zdravím,

prosím poraďte, jak na dálku (z mobilu, přes data v mobilu) spustit PC.
Vím, že jde (mám O2 modem) nastavit v modemu wake on lan. Měl jsem i appku do mobilu, ale ta fungovala v rámci stejné sítě (přes wifi jsem si to z mobilu zapl).

Potřebuji něco na dálku, kdy vyšlu z mobilu signál a doma se mi zapne PC. Pak přes Chrome desktop budu lehce vše ovládat, ale jde o to zapnutí.

Modem od O2: comtrend vr-3026e v2
Mobil: android, galaxy S3
Mám net od O2, takže neveřejná IP.
devy_
Junior
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Ares952 23. 4. 2014 10:00

S neverejnou IP to bude dost slozite. Vzdycky potrebujes mit nekde k dispozici alespon jedno misto s verejnou IP, pokud to nebudes resit slozite UDP tunelem. Potom budes potrebovat router, ktery bud ma primo podporu WOL (napr. pres webove rozhrani) anebo router, ktery Ti umozni v konzoli WOL vyvolat. Neznam Tvuj modem, ale tipuju, ze to umet nebude.
Naděje je motorem duše
Ares952
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod devy_ 23. 4. 2014 10:49

WOL podpora je, něco jsem četl zde, ale jsem z toho jelen, nejdou mi přidat ani ty porty v NAT>virtual servers, stále mi to háže "Exceed the maximum allowable entry count by 4" - dle návodu mám vše správně.

viewtopic.php?f=960&t=1142865&st=0&sk=t&sd=a&start=15
devy_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 23. 4. 2014 11:14

Když nemáš veřejnou IP v4 tak to prostě nebude fungovat! Takže nějaké nastavení ti může být ukradené. Prostě nemáš veřejnou IPv4 tak to přes IPv4 nepůjde.

Jedině použít probouzení přes IPv6 ovšem jde o to zda mobilní operátoři poskytují přístup i přes IPv6 podle mě asi ne.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Zdama 23. 4. 2014 11:59

jelikož máš O2, tak máš IP adresu veřejnou. Použij tedy výše uvedené postupy.
Q9550 2.8 GHz @ 4 GHz, Asus Maximus II Formula, Case Thermaltake Armor LCS - Watter cooler, 4 GB RAM Kingston 1200MHz, nVidia 760GTX, Fortron Epsilon700w, SSD Kingstone 128GB System, 2.5 TB Data.
Zdama
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dymas 23. 4. 2014 12:27

Neni pravda, je to asi rok zpet kdy o2 zavedlo ze novy zakaznici jiz nebudou dostavat verejnou adresu. Ja sem si zrizoval net 3 roky zpet a jeste sem ji dostal a zustala mi i po stehovani ovsem novy zakaznici jiz nedostavaji verejne adresy. Takze zalezi kdy si tazatel nechal internet doma zrizovat?
Dymas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod devy_ 23. 4. 2014 13:34

Píšu neveřejná. Tím se myslí neveřejná...
Myslel jsem, že to jde nějak obejít. Nějakou službou, která mi nahradí tento problém, nevím jestli něco jde. Je jedno, jak se to zrealizuje, jde mi o výsledek - zapnout PC na dálku, když vlezu na mobil a přes net zadám příkaz.
devy_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majklhns 23. 4. 2014 13:53

a co např. toto? Spínaná zásuvka s GSM - http://www.unishop.cz/ishop/vyrobek-gsm ... vka-id-294 , pokud by se nastavilo v BIOSu zapnutí po připojení na el. síť, stačilo by prozvonit zásuvku komp se zapne..
nebo je to blbost?
majklhns
Junior

Odeslat příspěvekod soban 23. 4. 2014 14:30

Jasně spínaná zásuvka bude fungovat pokud to má v biosu nastavení co má dělat po připojení napětí (mě tak startuje PC pod stolem v biosu nastaveno zapnutí po příchodu napájení na ON).

Pak jsou verze zakoupit veřejnou IPv4 - ovšem mám dojem že O2 chce pak měsíční poplatek, gdešto GSM když zvolíš vhodný tarif tak tě to nebude moc stát.

A nebo nechat PC stabilně zapnuté (pokud to není herní dělo se spotřebou atomové elektrárny).

Případně pokud to potřebuješ pouze v určitou dobu dá se nastavit probuzení v biosu toho PC.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků