Jak na odesílání emailů bez IP?

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jege 7. 12. 2015 21:43

I když jsem již něco slyšel o tom, že z odeslaného emailu lze zjistit IP odesílatele, nikdy jsem to nijak zvlášť neřešil, ale minule jsem byl nucen se tím zabývat a byl jsem šokován, jak jednoduché je zjistit nejenom IP odesílatele, ale dokonce i jméno počítače, z kterého byl email odeslán.

Tohle mi naprosto nevyhovuje, nechci aby obchodní partneři mohli sledovat, kdy jsem doma, kdy v kanceláři a kdy třeba na dovolené.

Komunikoval jsem i s svým poskytovatelem emailu a prý podle nějakých norem musí SMTP server mojí IP adresu odesílat. Nepomáhá ani použití webmailu, tam zase posílá adresu, ze které se uskutečnilo připojení. Zkoušel jsem různé triky, ale nic nepomohlo, jedině webmail přes nějaký anonymizér, ale zase nechci posílat heslo k webmailu přes anonymizér.

Dokáže někdo poradit, jak odeslat email bez toho, abych v něm ostatním současně prozradil svou IP adresu a jméno počítače?
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lordhad 7. 12. 2015 22:18

Posílej emaily přes VPN, kterou si vytvoříš doma a používej ji i v práci.. :)
lordhad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jege 7. 12. 2015 22:38

Nemusí být VPN na běžícím PC? Když jsem doma, nejsem v kanceláři a když jsem v kanceláři, nejsem doma, takže vždy běží jenom ten PC, kde právě jsem.
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VaclavKlaus 7. 12. 2015 22:48

Tor > webmail

O heslo se neboj, dyštak ho jednou za čas obměň.
VaclavKlaus
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Noo3 7. 12. 2015 22:56

No daj priklad, ako zistim IP adresu odosielatela (tej osoby ktora odoslala mail, nie IP adresu mail serveru odosielatela).
Noo3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jege 7. 12. 2015 23:05

VaclavKlaus: To už je jednodušší Opera v anonymním režimu. Tor jsem chtěl vyzkoušet na starém PC s XP, nějak nefungoval, ale ani nešel pořádně odstranit a antimalware řve, že se jedná o malware.

Noo3: Jednoduše z hlavičky emailu! Když jsem si zkusmo poslal email na jiné vlastní adresy třeba na Seznamu, tak jsem tam našel nejenom vlastní IP, ale i název PC!
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 7. 12. 2015 23:26

Tvl kazdej ma asi cas se stourat v hlavickach a sledovat. tak to posilej pres mobilni internet.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod VaclavKlaus 7. 12. 2015 23:50

karlos00x píše:Tvl kazdej ma asi cas se stourat v hlavickach a sledovat. tak to posilej pres mobilni internet.

ROFL dobrej nápad.


BTW Opera v anonymním režimu imho nic nevyřeší.

Alternativou toru by mohlo bej nějaký proxy. Použít jeden browser jen na webmail a v něm natvrdo proxy.

Mám nějakej anonymní plugin ve firefoxu a funguje spolehlivě a rychle, ale Tor je bezpečnější.
VaclavKlaus
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod jege 8. 12. 2015 00:47

karlos00x píše:Tvl kazdej ma asi cas se stourat v hlavickach a sledovat. tak to posilej pres mobilni internet.

Budeš se asi divit, ale pokud to stojí za to, tak má. Sám si umím představit situace, kdy by se mi tato informace hodila, ale bohužel obchodní partneři, u kterých by se mi tato informace hodila, to mají ošetřeno, a já ne.
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 8. 12. 2015 03:51

Nemusí být VPN na běžícím PC?


Ne. VPN je idealne provozovano na nejakem sitovem prvku, ktery bezi 24/7. Muze to byt treba domaci nebo firemni router.

Jak to tak ctu, tak nejjednodussim resenim bude zaplatit si nekde vlastni SMTP server, ktery bude slouzit jenom k odesilani mailu. A nechat si nekym nastavit, jake hlavicky posila.

Alternativou by mohlo byt neco jako Google Apps - zkousel jsi nejaky jiny webmail, nez ten, ktery bezne pouzivas?

Jinak souhlasim s ostatnimi - neumim si predstavit situaci, kdy by IP adresa odesilatele v hlavicce byla pouzita vic, nez jenom jako zajimavost. Ale mozna se nepohybuju v tom "spravnem" prostredi...
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod karlos00x 8. 12. 2015 05:22

jege píše:Nemusí být VPN na běžícím PC? Když jsem doma, nejsem v kanceláři a když jsem v kanceláři, nejsem doma, takže vždy běží jenom ten PC, kde právě jsem.

Hele a jeste vysetli tohle. To jako v kanclu pri odchodu vypinas komp?
Je docela dobrym zvykem nepracovat primo na domacim PC, ale pripojovat se pres RDP do firmy a pracovat tam.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vladimir 8. 12. 2015 07:18

jege píše:Nemusí být VPN na běžícím PC?
Ještě lépe na běžícím routeru (něco s open-WRT, DD-WRT nebo třeba Mikrotik, za ca 600Kč je Mikrotik RB941-2nD-TC, například).
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 8. 12. 2015 08:20

karlos00x píše:Hele a jeste vysetli tohle. To jako v kanclu pri odchodu vypinas komp?


Nejlepší je v práci nevypínat počítač, na těch minimálně 12 hodin co v té práci nebude to vlastně nemá smysl. Doma je také super nevypínat TV a auto se také vyplatí nechat přes noc nastartované :D
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Junior

Odeslat příspěvekod jege 8. 12. 2015 09:28

karlos00x píše:Hele a jeste vysetli tohle. To jako v kanclu pri odchodu vypinas komp?
Je docela dobrym zvykem nepracovat primo na domacim PC, ale pripojovat se pres RDP do firmy a pracovat tam.

Ne, přece kvůli 14-18 hodinám klidu se to ani nevyplatí, když pak na něm zase budu 6-10 hodin pracovat ... :D

Někteří jsou fakt na hlavu, mám firmu, kde 90% věcí si zařizují sám a cca 50% z toho je přes PC z domova. Kancelář mám jenom pro přímý styk se zákazníky, kde dělám zbylých 50% na jiném PC, ale kvůli tomu, abych měl pocit, že to dělám jako velké firmy, tak si nechám v kanceláři nainstalovat server, který bude běžet 24/7 a budu všechno dělat přes něj. A když se v něm náhodou něco přehřeje a shoří mi celá kancelář i se zbožím, tak budu mít aspoň dobrý pocit, že jsem to dělal jak velké firmy.

Akciový klokan: :tleskani

Jirka Vejrazka: Routery mám, doma i v práci, ale nejsou od Mikrotiku, takže režim VPN asi nezvládají a měnit je za Mikrotik nemohu - jeden je multizařízení ADSL modem, router, VOIP, druhý je zase kabelový modem od UPC, který něco takového neumí.

Ten bezplatný nebo placený SMTP server je řešení, ale doufal jsem, že někdo poradí konkrétní službu. O Google Apps jsem taky slyšel, ale nějak nechápu, jak to funguje a jak mohu přenést poštu z firemní domény na Google.
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 8. 12. 2015 09:36

1) v kancelari platis energie? ano i to je mozne, ale ne bezne.
2) prumerny moderni kancelarsky PC sezere za mesic asi tak 1-2 piva(celer, SSD).
3) proc hned kupovat server? vsak se pripojis na ten komp co tam mas.
4) nikdy by me nenapadlo komp v praci nebo microserver doma ve skrini vypinat (vzdaleny pristup, nocni zalohy atd.). prijde mi to pohodlnejsi nez furt resit nejaky synchronizace dat, verzovani souboru a podobny nesmysly z davne minulosti kdy bylo vsechno offline
5) moderni (= asi tak od nastupu intel "core i-neco") kancelarsky komp ktery by se prehral a shorel to bych chtel fakt videt.
6) google apps na domene stoji asi litr rocne za kazdeho uzivatele. pokud by tohle nebyl problem tak prenos je otazka chvilky a jednoho nastaveni inboxu
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků