Jak na odesílání emailů bez IP?

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod VaclavKlaus 8. 12. 2015 10:41

Neraďte mu je to dement, má tolik možností a všechny jsou pro něj špatný. Toru se bojí, VPN si nezaplatí, vlastní taky nechce.

Když nechce řešení zdarma, tak není nic jednoduššího než si zaplatit nějakej levnej paušál na VPN od Avastu (jestli to ještě nabízí). Těch možností je spousta.
VaclavKlaus
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 8. 12. 2015 11:13

karlos00x píše:1) v kancelari platis energie? ano i to je mozne, ale ne bezne.

V kancelářích se neplatí za energie ? Já teda platím, on asi taky .... bohužel jiný pohled zaměstnance a zaměstnavatele.
Jinak Google Apps mohu také jen doporučit, ale obávám se, že to nevyřeší tazatelův problém.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Junior

Odeslat příspěvekod jege 8. 12. 2015 11:24

karlos00X: Ne, energie, vodu i topení mám zdarma kvůli svému osobnímu šarmu ... :D

PC si opravdu netroufnu nechat zapnutý 24/7, je to již trochu starší pán, který se převážně používá jenom na fakturaci a do Intel Core má hodně daleko. V případě požáru by škoda šla do statisíců až milionů, takže to riskovat nemohu. Litr ročně je únosné, pokud je to ovšem za celou doménu, a ne jenom za schránku, protože emailů používám několik, takže by se to pak dost prodražilo. Ovšem Klokan má pravdu, prý tam Google při IMAP připojení také cpe IP adresu: https://productforums.google.com/forum/ ... sQKTDjGbkM
jege
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 8. 12. 2015 11:45

Zatim vsechny kancelare kde jsem byl jako zamestnanec i jako najemnik tak mely proste pausal all inclusive. To same kdysi v praveku na kolejich.

Kdyz jdes na obed tak taky komp vypinas? (no ja jen abys teda nevyhorel v poledne...)

- je to litr za uzivatele (ten muze mit neomezene mnozstvi aliasu)
- poridit si gmail a pak pouzivat IMAP je holy nesmysl a kardinalni hloupost
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jege 8. 12. 2015 12:21

Tak u mě je to přesně opačně, všechny kanceláře, se kterými jsem se jako nájemce nebo zájemce setkal, měly minimálně el. energii zvlášť.

Pokud jdu na delší dobu pryč a třeba nevím, jestli se ještě vrátím, tak PC a všechny spotřebiče v kanceláři vypínám.

Ohledně GMailu a IMAP jsem to nepobral. Proč je to hloupost?
jege
Junior

Odeslat příspěvekod soban 8. 12. 2015 13:28

Ne toto fakt nechápu proč řešíš to že v mailu je IP počítače přes který jsi mail poslal?

Daleko důležitější je použít šifrování, elektronické podpisy atd.... aby ti nemohl nikdo mail sfalšovat, než když bude zjišťovat z jaké IP byl mail odeslán.

IP je jako adresa a ty taky falšuješ adresy na vizitkách aby náhodou někdo nezjistil kde se zdržuješ........

Není dnes problém si do kanceláře pořídit nějaký malý PC který bude dělat VPN a bude mít tam nějaký SMTP server co bude poštu předávat nadřízenému serveru, takže se bude vše tvářit že jsi to poslal z kanceláře....

Raspberry Pi to zvládne a na posílání mailů to stačí......a pokud k tomu pořídíš kvalitní zdroj tak nevyhoříš!
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jege 8. 12. 2015 13:41

soban: Prostě je to pro mě důležité a opravdu nejsem paranoidní.

Takže výsledek mého krátkého bádání i včetně určitých nevýhod: Opera + Webmail (oproti poštovnímu klientu menší komfort obsluhy), PC přes mobilní připojení (zůstává název PC a informace o IP při zahraničních cestách), Emkei.cz (neukládá odeslané emaily do IMAP složky).

Třeba se to někomu bude hodit a nebude zbytečně urážen jenom proto, že se mu jako řešení problému nehodí vlastní SMTP server na nepřetržitě běžícím PC.
jege
Junior

Odeslat příspěvekod VaclavKlaus 8. 12. 2015 13:50

Pronajmi si VPN něco na způsob Hidemyass, FrootVPN či tak něco, to ti stačí.

Zdarma je tor, na odeslání mailů je rychlej dost.

Žádnej hw kvůli tomu nemusíš kupovat.
http://m.zive.cz/6-nejlepsich-vpn-klien ... /a-167126/
https://www.avast.com/cs-cz/secureline-vpn
VaclavKlaus
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod soban 8. 12. 2015 15:12

Pokud chce aby se to tvářilo že to odeslal z kanceláře je Raspberry Pi nejednoduší, a pokud mu stačí že tam bude uvedené něco jiného stačí jakákoliv VPN to už se tu taky řešilo....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 8. 12. 2015 15:45

Jinak ještě k původnímu dotazu .... pokud si dobře pamatuju, tak IP PC odesílatele nevkládal do hlavičky myslím mailer od yahoo.com
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 8. 12. 2015 17:55

jege píše:routery mám, doma i v práci, ale nejsou od Mikrotiku, takže režim VPN asi nezvládají a měnit je za Mikrotik nemohu - jeden je multizařízení ADSL modem, router, VOIP, druhý je zase kabelový modem od UPC, který něco takového neumí.
Nebyl by problém zapojit Mikrotika za UPC modem nebo za ADSL modem (pokud máš veřejnou IP-adresu, samozřejmě, bez ní by to bylo tak jako tak bezpředmětné.).
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod jege 9. 12. 2015 11:06

VaclavKlaus píše:Pronajmi si VPN něco na způsob Hidemyass, FrootVPN či tak něco, to ti stačí.

http://m.zive.cz/6-nejlepsich-vpn-klien ... /a-167126/
https://www.avast.com/cs-cz/secureline-vpn

No konečně relevantní rada!

Akciový Klokan: A je mailer od Yahoo přístupný i jako samostatný SMTP server?

vladimir: To je další zařízení navíc, to už tam mohu dát ti Raspberry Pi nebo něco podobného. Jenom pro zajímavost - fungoval by ten Mikrotik jenom jako klient, t.j. jedno z koncových zařízení připojeno k původnímu routeru?
jege
Junior

Předchozí stránka