Záložky v Opeře

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Roman N 30. 4. 2017 16:11

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, kde jsou v Opeře na disku uložené záložky oblíbených. Rozbila se mi základní deska počítače a tak bych chtěl do nového počítače znovu nainstalovat prohlížeč Opera. Ve starém počítači jsem měl v Opeře spoustu záložek a tak bych je chtěl nějakým způsobem, pokud to jde, přenést do nového počítače s nově nainstalovanou Operou. Disk s instalací Opera zůstal nepoškozený, tak jsem si myslel, že by to požít. děkuji za rady.
Roman N
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 30. 4. 2017 16:22

Jaká verze Opery?
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Roman N 30. 4. 2017 16:23

Jedná se o poslední verzi 44.
Roman N
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 30. 4. 2017 16:33

%APPDATA%/Opera Software/Opera Stable
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Roman N 30. 4. 2017 16:38

Mohl bych poprosit o detailnější popis. Tam jsem se podíval. Jsou zde soubory Cache a Media Cache. Kde jsou další soubory. Jak je dostanu do nového prohlížeče? Děkuji.
Roman N
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 30. 4. 2017 16:53

Prostě překopíruj celou složku do stejného umístění na novém PC. Tím se přenese veškeré nastavení.
Knowledge is power
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Roman N 30. 4. 2017 17:10

AppData\Local\Opera Software\Opera Stable. tak z této cesty jsem překopíroval složku Opera Stable a nefunguje to. Ani po restartu Opery.
Roman N
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 30. 4. 2017 17:25

Roman N píše:Mohl bych poprosit o detailnější popis. Tam jsem se podíval. Jsou zde soubory Cache a Media Cache. Kde jsou další soubory. Jak je dostanu do nového prohlížeče? Děkuji.

Souborů by tam mělo být kolem padesátky. Pokud ne, je profil poškozený a jediná možnost je obnovit data z případné zálohy.

Záložky jsou uloženy v souboru pojmenovaném Bookmarks.
Knowledge is power
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Roman N 30. 4. 2017 17:29

A tento soubor najdu kde?
Roman N
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 30. 4. 2017 17:35

Knowledge is power
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Roman N 30. 4. 2017 17:37

V Opera Stable neni soubor Bookmarks.
Roman N
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 30. 4. 2017 17:42

Pak je profil poškozen.

Ještě je možnost, že pokud bylo na tom PC více uživatelských účtů, díváš se do nesprávného. Zkontroluj i případné ostatní.
Knowledge is power
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Roman N 30. 4. 2017 17:47

Ne. Mám jen jeden účet. Dívám se do adresáře Opery na starém disku a v něm není žádný soubor Bookmarks. Do té doby než mi odešla základní deska tak záložky v Opeře fungovaly bez problémů. Měl jsem jich hodně a nepamatuji si je vše a tak jsem si chtěl přenést do nové instalace Opery.
Roman N
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 30. 4. 2017 17:52

Ukázkový screenshot, jak má složka přibližně vypadat:
Obrázek
Knowledge is power
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Roman N 30. 4. 2017 17:59

Tak už to funguje. Super. Byl jsem AppData/Local a to bylo špatně. Paráda. Děkuji moc. Omlouvám se za mé "přihloupé"dotazy. Přeji krásný zbytek dne.

-- 30. 4. 2017 19:01 --

Ještě se přeci jen zeptám, jdou i takto přenést hesla?
Roman N
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 30. 4. 2017 18:05

Jistě. V profilu je vše.
Knowledge is power
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Roman N 30. 4. 2017 19:17

Tak to jde. Jen se mi přestala v Opeře zobrazovat domovská stránka Seznamu.cz
Roman N
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod samarit 29. 11. 2018 09:34

Také by mě zajímal přenos hesel. Dají se do opery přenést z Firefoxu? A také v jaké složce jsou "Vlastní zprávy"
Raději se 2x zeptám, než abych udělal něco špatně. Vím, že tak budu pár minut za pitomce, ale je to lepší než zůstávat pitomcem trvale. Děkuji všem, co mi ochotně pomáhají. :-)
samarit
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 4. 12. 2018 18:37

Export hesel z Firefoxu je popsán zde: https://www.ghacks.net/2018/07/18/how-t ... irefox-57/

Asi nejjednodušší je vytvořit pomocí FF Password Exporteru CSV soubor z hesly a ten pak naimportovat do Opery (přes opera://flags/#PasswordImport je nutno nejdříve možnost ručního importu aktivovat).
Knowledge is power
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod maxov 24. 1. 2019 13:31

Nainstaloval jsem nedávno poslední Operu a dal importovat záložky z Chrome a Opera si pamatuje i hesla, která si pamatoval Chrome...
maxov
Kolemjdoucí