Chrome: Memory leak při hrajícím videu + otevření konzole

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod flekota 12. 2. 2019 16:14

Všiml jsem si v Chromium zvláštní věc: přehrávám video (na stream.cz - to je pravděpodobně důležité, jaký kodek/ transportní způsob DASH / single file / <video><source> / <video src=blob:>/ akcelerace/OS/browser ). Otevřu konzoli a najednou za 3 sekundy se zváší spotřeba RAM o 800 MB.
(Následující informace je ještě třeba rozvést a upřesnit průběh spotřeby v delší časovém horizontu a také potvrdit, kterému procesu )
Dívám se do Správce procesů chrome, , vidím, že GPU proces má 2GB.


Stává se vám to také? Stačí si otevřít prohlížeč, otevřít systémový správce procesů s grafy, správce procesů browseru(asi jen chrom/e/ium...) ,otevřít video, otevřít konzoli a sledovat zátěž RAM.... Nebo spíš nestává. Možná to i závisí na nastavení Web konzole (mám jen záznam requestů)


PS: Občas se stane jiná věc: že po otevření konzole brutálně vzroste spotřeba CPU / GPU na 100% - asi když je přítomna nějaký animace / scrollování.

PS: Co znamená když tag <video> má source"blob:...."? To je nějak skládané v browseru (streaming )nebo přes nějaký plugin? Nebo je v tom autentizace či šifrování? Umí html5 vůbec rtmp, rtsp?
flekota
Kolemjdoucí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků