Firefox Quatum - diskuze, řešení problémů

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod stani 16. 8. 2019 20:03

Tak je to špatný.... Odinstalace Waterfox a Firefox, nová čistá instalace Firefox, nakopírování zálohovaných položek, ale není to v pořádku...

Znovu odinstalovat Firefox, pak ve složce Roaming vymazání složky Mozzila a "kupodivu" jsem tam našel i dvě složky Waterfoxu - taktéž výmaz a vše ještě navíc odstraněno z Koše. Restart PC, nová instalace Firefoxu, ptá se mě to v instalačce zda má být výchozím prohlížečem, samozřejmě dám ano.

Ale opět problém: tlačítka v pravém horním rohu ještě více zanořena do lišty, chybí horní lišta s názvem panelu(webu), lišta kde přibývají nové panely je v bílé barvě, u nakopírovaných vyhledávačů (z search.json.mozlz4) u některých chybí ikonka, a hlavně Firefox není výchozím prohlížečem, když v nastavení kliknu Nastavit jako výchozí, tak se nic nestane, akorát se zaškrtne Kontrolovat, jestli je Firefox výchozím webovým prohlížečem, pak při každém startu vyzkočí tabulka s tím aby se nastavil jako výchozí prohlížeč, na Ploše mám jeden html soubor, který byl předtím pod ikonkou Firefoxu, teď se tváří jako neznámý soubor, dám Otevřít v Programu - Zvolit výchozí program... Firefox ve výběru není, dám Procházet, vyberu Firefox, ale vůbec nic nic se nestane, prostě Firefox nejde navolit... :-( Jdu na Start - Ovládací panely - Výchozí programy - Nastavení výchozích programů - Firefox tam vůbec není... A v Thunderbirdu v emailech nefungují webové odkazy... :(

Prostě katastrofa... Ten Waterfox mi byl čert dlužen... 8-S

novy.jpg

aktualni.jpg

vyhledat.jpg
vyhledat.jpg (14.39 ) Zobrazeno 1540 krát

vyhledavani.jpg

Thunderbird.jpg
stani
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 16. 8. 2019 20:56

S čistým profilem je to OK, nebo ne? Rozhození může být způsobeno modifikací rozhraní pomocí userChrome.css.

Pokud si mazal ručně, tak druhá část profilu se nachází ve složce Local (%LOCALAPPDATA%\Mozilla).

Co se týče chybějící ikon u vyhledávačů, zkus tlačítko Obnovit výchozí vyhledávače.

Ohledně narušené integrace zkus starou dobrou brute force metodu - odinstalovat FF, restartovat PC, nainstalovat Waterfox, restarovat PC, odinstalovat Waterfox, restartovat PC, nainstalovat FF.

Nefungující odkazy z TB jsou nejspíše důsledkem poškozených asociací. Předchozí krok je možná spraví. Pokud ne, je třeba ruční zásah - https://www.sevenforums.com/tutorials/2 ... tions.html.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod stani 16. 8. 2019 21:25

Aha, o LOCAL jsem nevěděl - tam je jak Firefox, tak opět "kupodivu" i odinstalovaný a smazaný Waterfox. :-\
Proto jsem se hned na začátku tohoto tématu ptal, jak ten veškerý balast vymazat.
Ještě jsem našel v Program files (x86) Mozilla Maintenance Service - má to s tím něco společného?
K tomu odkazu - píši přeci v přechozím příspěvku: Nastavení výchozích programů - Firefox tam vůbec není...
Zkoušel už jsem vše možné i v Nouzáku.
Jinak po instalaci, hned s čistým profilem, myslím, že tam stejně chybí horní lišta s názvem panelu(webu).
userChrome.css (složka chrome) - přeci to od tebe předtím fungovalo perfekt, tak proč by to nemělo fungovat i nyní, navíc na čisté instalaci.

Dnes už na to nemám sílu. Ale zítra, nebo pozítří zkusím odinstalovat Firefox, vymáznout vše jak v Roaming tak i v Local, restart, pak znova nová instalace Firefoxu - ale zatím bez záloh z toho starého, zkusím zda to funguje jak má, hlavně jako defaultní prohlížeč a zda se dají soubory s ním otvírat jako s výchozím programem, až když to bude vše fungovat, tak až pak nakonec přidám ty zálohy. Ale mám obavu, že to nepůjde ještě před těmi zálohami....

Jo a když to tady píšu, tak samozřejmě opět nefunguje kontrola pravopisu..
stani
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 16. 8. 2019 22:05

Napadla mě ještě klasika - zkusit obnovení systému do bodu před instalací Waterfoxu (pokud takový existuje).

https://www.wikihow.com/Use-System-Restore-on-Windows-7

Datový profil to sice neopraví, ale asociace by mělo.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod stani 17. 8. 2019 06:27

Obnovení: bod obnovení tam mám buď včerejší, anebo před 4 roky... takže nic.
----------------
Takže: Odinstalace Firefox, pak jsem se podíval ještě na ten v Program files (x86) Mozilla Maintenance Service - vidím tam samé čerstvé složky ze včerejška, takže také odinstalace.
Restart do Nouzáku, výmaz všech složek Mozilla a Waterfox jak v Roaming tak i v Local. Restart. Nová instalace Firefoxu. Start Firefoxu, tady se mě (vždy) v dolní liště objevila hláška, že prý "to vypadá, že došlo k reinstalaci Firefoxu" a pobídka k čistému Firefoxu. Takže stejně něco v PC asi zůstalo, když FF ví, že došlo k reinstalaci.

Horní lišta s názvem záložky(webu) tam je. Ten "neznámý" soubor, dám Otevřít v Programu - Zvolit výchozí program..., dám vyhledat Firefox, tentokrát už to jde, ikonka se změnila na Firefox. - aktualizace: po restartu to ovšem zase zmizí, opět je to "neznámý" soubor, musím to opakovat...
Jdu na Start - Ovládací panely - Výchozí programy - Nastavení výchozích programů - Firefox tam vůbec není.
Restart. Jdu opět na Výchozí programy, Firefox tam není.
Opět se to při novém spuštění Firefoxu stále ptá na nastavení FF jako výchozího prohlížeče. V Nastavení potvrzení nepomáhá, FF stále není výchozím prohlížečem.
Opět nefungují u Thunderbirdu v emailech webové odkazy.
Opět nefunguje kontrola pravopisu.
Zálohu ze starého Firefoxu jsem zatím ještě nedával.

Tak už fakt nevím... :-(

Jediné co mě napadá je, nějak dostat Firefox mezi Výchozí programy - možná by to problém vyřešilo.
stani
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 17. 8. 2019 07:40

Zkus si odsud stáhnout plnou instalačku (je třeba vybrat správný jazyk a bitovou verzi dle OS) a ručně ji spustit jako správce. Kdyby to s EXE stále nefungovalo, lze alternativně vyzkoušet i instalační balíček typu MSI.
Knowledge is power
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod stani 17. 8. 2019 20:56

Takže jsem to (částečně) vyřešil:

Odinstalace Firefoxu, restart do Nouzáku, výmaz z Roaming, Local a Program files (x86). Restart. Nová (normální) instalace Firefoxu z toho odkazu. Restart.
Jdu do Nastavení - Výchozí programy, Firefox tam samozřejmě není. Napadlo mě ale nezkoušet Nastavení výchozích programů (když tam FF stejně není), ale otevřel jsem poslední nabídku: Výchozí nastavení počítače a přístupu k programům. A ejhle, ono to jde:
pristup.jpg

A samozřejmě nově je již Firefox ve složce Nastavení výchozích programů:
vychozi.jpg

Firefox nyní už je výchozím:
je.jpg
je.jpg (17.3 ) Zobrazeno 1223 krát
, už se na nic neptá, a linky z Thunderbirdu opět fungují.
"Hurá"...

Ale:

- pořád chybí ikonky vyhledávačů ve vyhledávacím poli ("Obnovit výchozí vyhledávače nepomohlo, ani zkusit vyhledávání a pak znovu otevřít FF)

- opět chybí horní lišta s informací o stránce a tlačítka z pravého horního rohu jsou opět vnořena do lišty - ale tady si myslím, že je to tím, že právě chybí ta horní lišta s názvem stránky - jak ji tam prosím dostat?
novy.jpg
stani
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 17. 8. 2019 21:21

Bez userChrome.css je to OK? Jak to vypadá, když vypneš zobrazení Hlavní nabídky?
Knowledge is power
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod stani 17. 8. 2019 21:24

Tak jsem ten "horní panel" také vyřešil. :-) Jmenuje se to ale Záhlaví okna.
Taková blbost, nevím proč to bylo vypnuté, přitom je to triviální: Otevřít nabídku - Nastavit tlačítka a lišty... a zcela vlevo dole zaškrtnout Záhlaví okna.Nyní se samozřejmě srovnali i ty tři tlačítka, jak jsem předpokládal.
hotovo.jpg

Takže už zbývají jen ty ikonky vyhledávačů ve vyhledávacím poli.

-- 17. 8. 2019 21:25 --

r34ktor píše:Bez userChrome.css je to OK? Jak to vypadá, když vypneš zobrazení Hlavní nabídky?

Jo, už to jede vše i s tím tvojím Chrome (až na ty ikonky vyhledávačů). ;-)

----
Aktualizace: tak jsem se to pokusil vyřešit jinak: Možnosti - Vyhledávání - odebral jsem Seznam.cz, pak jsem šel na http://www.seznam.cz, a nabídlo mi to přidat do vyhledávačů, ale nejde na "Přidat Seznam.cz" kliknout...
seznam.jpg
stani
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 17. 8. 2019 21:51

Když v profilu smažeš soubor search.json.mozlz4 a necháš ho po restartu FF automaticky znovu vytvořit, tak se ikony vyhledávačů zobrazují?
Knowledge is power
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod stani 17. 8. 2019 22:02

Jo, zobrazují. Ale ony se zobrazovaly i předtím (viz obrázek), ale jen některé...
stani
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 17. 8. 2019 22:05

Myslím ty, které se předtím nezobrazovaly.
Knowledge is power
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod stani 17. 8. 2019 22:14

Jo, ty se nyní zobrazují a jdou přidávat ručně. Takže jsem je tam ručně nasázel (tolik jich zase nemám), ale nedaří se mě jen dvě poslední: ABZ slovník českých synonym a ABZ.cz: slovník cizích slov.
stani
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 18. 8. 2019 08:04

Máš dvě možnosti:

1) Otevřít si pomocí mozlz4-edit ve dvou tabech stávající + záložní soubory search.json.mozlz4 a poté ze záložního překopírovat do aktuálního definice těch dvou vyhledávačů.

nebo

2) Nainstalovat doplněk Add custom search engine a oba vyhledávače přidat ručně.

Definice jsou následující:

ABZ.cz: slovník cizích slov
Kód: Vybrat vše
Name: ABZ.cz: slovník cizích slov
Search URL: https://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.php/hledat?cizi_slovo=%s&typ_hledani=prefix
Icon: https://slovnik-cizich-slov.abz.cz/favicon.ico
Description (volba se zobrazí zatržením [i]Show advanced options[/i]): ABZ.cz: slovník cizích slov - slovnik-cizich-slov.abz.cz

ABZ slovník českých synonym
Kód: Vybrat vše
Name: ABZ slovník českých synonym
Search URL: http://www.slovnik-synonym.cz/web.php/hledat?typ_hledani=prefix&cizi_slovo=%s
Icon: http://www.slovnik-synonym.cz/favicon.ico
Description (volba se zobrazí zatržením [i]Show advanced options[/i]): ABZ slovník českých synonym - slovnik-synonym.cz
Knowledge is power
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod stani 18. 8. 2019 08:49

Díky, ale nějak se to nedaří.

Použil jsem nejprve druhý způsob, ale zahlásilo mě to:
chyba.jpg

Pak jsem šel na ten editor (už jsem ho dříve používal), ale ani tady se to nezdařilo - po nahrazení původního JSON, se objevily pouze defaultní vyhledávače (i ty mnou ručně zvolené zmizely). Pak jsem ještě zkusil u toho editoru tlačítko Format JSON a zahlásilo to: Error. JSON is invalid! Přitom tam nevidím nic chybného, jen jsem přidal ty dva vyhledávače, nakopírováním, nic více. JSON soubor je ke stažení zde.
stani
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka