Firefox Quatum - diskuze, řešení problémů

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod stani 15. 7. 2019 11:24

OK, ještě jednou díky moc. :-)

Pro sebe a pro ostatní sem dávám souhrn toho, co vytvořil r34ktor: zde je možné stáhnout obě verze (panely nad/pod adresním řádkem) - vybrat jednu ze složek chrome a nakopírovat ji sem: Nápověda - Technické informace - Složka s profilem aplikace: Otevřít složku. Poté restartovat Firefox.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
stani
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stani 15. 8. 2019 16:13

Potřeboval bych prosím poradit.
Dnes jsem v práci naistaloval jiný prohlížeč - Waterfox. Vše proběhlo bez problémů, instalačka se zeptala zda má importovat data z jiného prohlížeče nebo ze žádného, zvolil jsem samozřejmě ze žádného, vše OK.

Doma jsem si naistaloval (prakticky ten samý PC s W7) to samé, ze stejného odkazu, ale tady se instalačka vůbec na nic nezeptala, a udělal se sám od sebe import z Firefoxu - to jsem poznal podle toho, že prakticky stejný vzhled jako u Firefoxu, stejné záložky a doplňky a okno na web mail bylo otevřené i přímo do emailu - zírám na to, že si to naimportovalo asi i hesla.

Takže odistalace, nová instalace - custom - ale tam žádná volba není, opět to samé. Takže odistalace, pryč s tím. Ale pak spustím Firefox a nestačím se divit - všechno rozhozené, dokonce odistalovaný Ublok (neuvěřitelné!), to co jsem si tady pracně nastavoval je pryč, ach jo.
Je mi jasné, že tam i po tém odinstalaci Waterfoxu něco zůstalo, co je asi spojené s tím Firefoxem.

Takže bych rád udělal následující: nejprve záloha záložek, pak bych rád zálohoval (exportoval) hesla - jak a čím?, a komplet vymazal Firefox se všemi daty a i to co zůstalo po tom Waterfoxu, a pak provedl novou čistou instalaci Firefoxu.

Akorát nevím, jak exportovat hesla (dřív na to byl doplněk Password Exporter, ale ten už nefunguje) a jak vyčistit PC komplet od FF a WF. Poradí někdo?
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
stani
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 16. 8. 2019 05:45

1. hesla:
- logins.json (signons.sqlite v starších verziach Firefoxu) a key3.db
2. prihlasovacie údaje:
- cookies.sqlite
3. Záložky:
- bookmarks-2019-08-15_xxxxxxxxx.jsonlz4 (číselný údaj 2019-08-15 = dátum, ktorý sa denne mení). Toto je záloha z 15.08.2019
- stará história a aj záložky sú v súbore places.sqlite a formhistory.sqlite

================
Aký operačný systém používate v ktorom bol problém s Waterfoxom?
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stani 16. 8. 2019 05:59

W7
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
stani
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 16. 8. 2019 06:42

stani píše:W7

W7 32, alebo 64 ?
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stani 16. 8. 2019 07:23

64
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
stani
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 16. 8. 2019 09:58

Popis profilu: https://support.mozilla.org/cs/kb/profi ... ky-hesla-d

Ty si neděláš průběžné zálohy systému a dat? Z nich by jsi měl během pár minut obnoveno.

Pokud je profil načten nekompatibilním programem, mohou být některá data (databázové soubory) nevratně poškozeny. Pokud používáš více verzí Firefoxu (respektive jeho klonů), doporučují výchozí profil (default) vůbec nepoužívat a pro každou z nich rovnou vytvořit separátní. Tím se vyhneš výše zmíněnému problému. Následně je spouštíš pomocí ručně vytvořených dedikovaných zástupců.

Kód: Vybrat vše
***cesta***\firefox.exe  -p profil_xxx -no-remote

Parametr -no-remote umožňuje spuštění několika různých instancí souběžně.

Na testování nových prohlížečů jsou ideální portable verze, které nezasahují do systému. Waterfox ji na svých stránkách má.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stani 16. 8. 2019 10:12

No jo, když v práci to normálně fungovalo (a funguje), netušil jsem doma tu zradu.

Ale chci to dát zase do pořádku. Bude stačit "Obnovit Firefox", anebo čistá instalace?
Pokud to druhé (za co bych byl asi radši), jak to co nejjednodušeji udělat (vč. záloh přihlašovacích údajů a hesel, záložek, vyhledávačů)?
A zároveň odstranit veškerý balast co po Waterfoxu i Firefoxu zůstal v PC.
Díky.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
stani
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 16. 8. 2019 11:35

Stávající profil(y) zálohuješ překopírováním do jiného úložiště (viz https://support.mozilla.org/cs/kb/jak-z ... vit-profil).

Pak je buď můžeš pomocí správce profilů (firefox -p) smazat, nebo přidáš nový a nastavíš ho jako výchozí.

Co se týče dolování dat z profilu, tak existují specializované nástroje (např. PasswordFox na export hesel). Pokud se chceš vydat touto cestou, musíš hledat a zkoušet.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stani 16. 8. 2019 13:05

OK, díky. Ale co ten balast?
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
stani
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 16. 8. 2019 13:45

Jaký balast?
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stani 16. 8. 2019 14:03

Takže ten Waterfox tam nic nenechal? Když je to pokaždé stejné?
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
stani
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 16. 8. 2019 14:15

Veškeré informace se ukládají do profilu. Když ho smažeš, bude vše fuč.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stani 16. 8. 2019 15:25

Tak jsem zkusil Obnovu profilu, Obnovu Firefoxu.

Je to špatný, ty bugy jsou tam pořád. Jedná se třeba i jen o takové detaily, že tlačítka v pravém rohu nejsou nad lištou, ale jsou zanořené do ní (viz obrázek), bílá místa v liště mezi panely, chybějící popisy stránek, ztráta kontroly pravopisu, atd.,atd.
Tudíž musím Firefox kompletně odinstalovat a nainstalovat zcela nově.
Ví někdo, zda se dají zazálohovat i vyhledávače?
roh.jpg
roh.jpg (6.58 ) Zobrazeno 2579 krát
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
stani
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 16. 8. 2019 15:48

stani píše:Tak jsem zkusil Obnovu profilu, Obnovu Firefoxu.

Tohle nemá cenu zkoušet. Pokud je nakopnutý profil, tak pomůže jen obnova ze zálohy, nebo nový čistý.

stani píše:Ví někdo, zda se dají zazálohovat i vyhledávače?

Viz viewtopic.php?p=12198856#p12198856 :oboze

Pár příspěvků výše jsem dával odkaz na popis profilu, kde je vše rozepsáno. Četl jsi to vůbec?
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků