Chybajuce nastavenia vo Firefox

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod r34ktor 21. 2. 2021 09:56

Musíš použít doplněk. Např. Download Manager (S3), nebo Download Statusbar.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 21. 2. 2021 14:16

Dakujem, zrejme budem pouzivat Download Manager (S3), je odporucany a zrejme bude mat lepsiu podporu.

Je ale skoda, ze takato zakladna funkcia nie je integrovana, ten spominany addon je nutne dlho nastavovat, aby to fungovalo ako v Edge, napriek tomu to nie je idealne, nema tmavu temu, je nutne manualne nastavit vsetky farby, uz som nasiel aj chyby, bugy, pri zvacseni pisma su niektore veci neviditelne, je nutne zmenit vysku celeho panela a nasledne je tam 90% volneho miesta hore a dole.

EDIT: Este sa nezobrazuje pripona a panel prekryva info o odkaze, pokusim sa tieto problemy nahlasit, ak to bude mozne.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 21. 2. 2021 19:53

Tak mam dalsiu otazku, je mozne zvacsit font v liste celkom dole, ked je kurzor na odkaze?

Prip. zobrazovat cely odkaz pod kurzorom, z vacsim/nastavitelnym textom? Asi opat len cez addon, ale toto by som potreboval iba na niektore odkazy, primarne skratene odkazy na phpbb forach, k tomu by sa mali dat nastavit nejake podmienky.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 21. 2. 2021 22:11

Dreamer píše:Tak mam dalsiu otazku, je mozne zvacsit font v liste celkom dole, ked je kurzor na odkaze?

Dá, pomocí userChrome.css.

Do souboru vlož následující kód:
Kód: Vybrat vše
@namespace url("http://www.mozilla.org/keymaster/gatekeeper/there.is.only.xul");

#statuspanel {
   font-size: 16px !important;
}

Velikost fontu si nastav dle libosti. Pozor na to, že stylování je od FF 69 standardně vypnuto, takže ho musíš ručně povolit v about:config změnou předvolby toolkit.legacyUserProfileCustomizations.stylesheets na true.

Dreamer píše:Prip. zobrazovat cely odkaz pod kurzorom, z vacsim/nastavitelnym textom? Asi opat len cez addon, ale toto by som potreboval iba na niektore odkazy, primarne skratene odkazy na phpbb forach, k tomu by sa mali dat nastavit nejake podmienky.

Tady jsem bohužel nepochopil, o co ti jde.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 21. 2. 2021 23:21

Dik, ohladom tej druhej veci, myslel som to tak, ze by sa cely odkaz nezobrazoval dole, ale hned pod odkazom ako tooltip, ale iba pre niektore, skratene odkazy, tu je priklad:

https://addons.mozilla.org/cs/firefox/a ... statusbar/

Pod tymto odkazom by sa zobrazil ceny odkaz:

Kód: Vybrat vše
https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/s3download-statusbar/


Podmienka by mohla byt "*...*", teda ak by v strede textu odkazu boli 3 bodky/tecky, tak by sa tooltip zobrazil pod kurzorom, ak nie, zobrazil by sa standardne dole.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 21. 2. 2021 23:56

URL Tooltip WE

Ale žádná sofistikovaná pravidla to neumí.

Aby se to nemydlilo s klasickými tooltipy, je dobré je skrýt následujícím kódem v userChrome.css:
Kód: Vybrat vše
@namespace url("http://www.mozilla.org/keymaster/gatekeeper/there.is.only.xul");

tooltip {
  visibility: collapse !important;
}
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 22. 2. 2021 20:34

Dik, vyskusam, ale ked to nema pravidla, tak neviem, asi mi to bude inde vadit.

Mozno idealne by bolo nejake rozsirenie pre phpBB, aby tie odkazy neskracoval, ale to je uz OT.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 15. 3. 2021 21:55

r34ktor píše:Musíš použít doplněk. Např. Download Manager (S3), nebo Download Statusbar.

Download Manager (S3) ma vela chyb, autor udajne prestal reagovat pri vsetkych svojich programoch, ma to trvat rok a pol, ani na moje reporty nereagoval.

Najvacsi problem je, ze ked klikam prostrednym tlacidlom mysi na odkazy, tak sa trie stranky nahodne roluju dole, takze potom si ich musim posuvat spat hore, chvilu mi trvalo zistit, ze to sposobuje prave tento addon.

Skusam ten druhy, vyzera pouzitelne, ma drobne chyby, ale neposuva stranky.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 13. 8. 2023 13:15

Existuje vo Firefox moznost, aby sa vsetky PIP videa otvarali v rovnakom okne?

Aktualne si otvorim 1 PIP okno, po dopozerani kliknem na ine video, PIP tlacidlo, ale otvori sa dalsie PIP okno, navyse vedla prveho, takze to prve musim zatvorit a druhe posunut.

EDIT: Nasiel som moznost
Kód: Vybrat vše
media.videocontrols.picture-in-picture.allow-multiple
ale nefunguje to, zmenil som to na false, ale stale sa videa otvaraju v novych pip oknach.

Taktiez mi vadi, ze facebook videa sa prehravaju automaticky a bez zvuku, takze musim pri kazdom zapnut zvuk a pretocit na zaciatok, neda sa nastavit, aby sa prehravali zo zvukom, alebo vypnut autoplay?
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 15. 8. 2023 12:02

Dreamer píše:Existuje vo Firefox moznost, aby sa vsetky PIP videa otvarali v rovnakom okne?

Pokud vím, tak neexistuje. Kód, který toto zajišťoval, byl ve Firefoxu 97 odstraněn.

Leda bys sis stáhl a upravil zdrojáky, a poté zkompiloval vlastní verzi prohlížeče.

Teď holt musíš před otevřením nového videa v PIPu nejdříve stávající zavřít křížkem.

Dreamer píše:Taktiez mi vadi, ze facebook videa sa prehravaju automaticky a bez zvuku, takze musim pri kazdom zapnut zvuk a pretocit na zaciatok, neda sa nastavit, aby sa prehravali zo zvukom, alebo vypnut autoplay?

Toto jsem také řešil a nakonec skončil u doplňku videoVolume (ale starší verze 1.2 se zakázanou aktualizací, protože novější mají změněné chování). Není to sice ideální (doplněk v řadě případů přebíjí nastavení hlasitosti videa, takže ji je nutno nastavovat posuvníkem vyvolaným kliknutím na ikonu doplňku vytaženou na lištu), ale nic lepšího jsem nenašel. Zároveň mám pomocí předvoleb media.autoplay.blocking_policy = 2 a media.autoplay.default = 5 v about:config zakázaný autoplay.

// opraveny překlepy
Naposledy upravil r34ktor dne 15. 8. 2023 17:54, celkově upraveno 1
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 15. 8. 2023 16:48

Dakujem za odpovede.

- media.autoplay.default = 5 - toto som uz mal nastavene
- media.autoplay.blocking_policy = 2 - toto ale pomohlo, autoplay na fb je vypnuty a zaroven po kliknuti je zapnuty zvuk, super

Doteraz som aj bez PIP musel zapinat zvuk pri kazdom videu a potom este pretocit na zaciatok, nechapem to predvolene nastavenie, predsa ked si uz zapnem zvuk na jednom videu, tak preco by som chcel pri dalsom opat vypnuty zvuk, pride mi to ako keby som prepinal kanaly v tv a zakazdym by sa vypol zvuk. Inak youtube si pamata poslednu uroven hlasitosti.

To PIP okno dobre vylepsili, da sa tam pretacat a pod., ale opat treba za kazdym okno zatvorit, kto si pozera niekolko video naraz? Navyse, tie dalsie okna sa zobrazuju vedla existujucich, co prekryva hlavne okno prehliadaca. Dalsi problem, ked otvorim niekolko PIP okien, musim ich potom vsetky po jednom pozatvarat, je to neprakticke.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 9. 9. 2023 19:21

Hladam AI TLDR oznacovac ako rozsirenie pre Firefox.

Malo by fungovat podobne ako google, ten dokaze po vyhladani vybrat z clanku dolezity obsah a zobrazi ho ako odpoved.

Nasiel som "Auto Highlight", ale nefunguje najlepsie, existuje este nieco podobne?

Mal by pouzivat umelu inteligenciu, chat-GPT, alebo inu, oznacit dolezity text v clanku automaticky, aby nebolo nutne nikde klikat pre aktivaciu, alebo aspon ako 1 tlacidlo, kde by stacil 1 klik, prip. prepinac, ked by sa to dalo hromadne aktivovat pre vsetky karty, alebo aby si zapamatal volbu pre kazdu domenu, ako napr. Dark Reader, napr. pre zive.cz by som to zapol a uz by zostalo zapnute pri otvarani kariet, clankov.

Oznacenie by nemalo byt prilis agresivne, pouzivat zltu alebo cervenu farbu, kedze pouzivam tmavy rezim, idealne, aby bolo mozne nastavit farbu pozadia aj textu.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 11. 10. 2023 16:23

Toto nie je celkom otazka, chybal mi vo Firefox-e Bing AI chat, spytal som sa teda, kedy bude dostupny aj pre Firefox a hned mi napisal odpoved, ako to oklamat, je to vyskusane, funguje to, takze to sem davam ako tip, snad to este niekomu pomoze:

- Otvorte Firefox.
- Do adresného riadku zadajte príkaz about:config a stlačte Enter.
- Kliknite na tlačidlo “Accept the Risk and Continue”.
- Vyhľadajte general.useragent.override a kliknite na možnosť String.
- Kliknite na tlačidlo Plus
- Skopírujte a vložte nasledujúci reťazec user agenta, aby ste mohli pristupovať k Bing Chatu z Firefoxu a kliknite na tlačidlo Save:
Kód: Vybrat vše
Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/111.0.0.0 Safari/537.36 Edg/111.0.100.0
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 1. 11. 2023 23:04

Pytal som sa v tomto clanku:

Nechte si od prohlížeče přečíst článek. Nové hlasy zní neuvěřitelně, sotva je poznáte od skutečného člověka – Živě.cz

Spytam sa este tu, je mozne nejak dostat nove online hlasy, ktore funguju v Edge aj do Firefox?

Konkretne tieto:

Microsoft Antonin Online (Natural) - Czech (Czech)
Microsoft Vlasta Online (Natural) - Czech (Czech)
Microsoft Lukas Online (Natural) - Slovak (Slovakia)
Microsoft Viktoria Online (Natural) - Slovak (Slovakia)
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 2. 11. 2023 17:02

Pouzivam riesenie o 2 prispevky vyssie, pre fungovanie Bing AI chat vo Firefox, funguje to dobre, ale nastali 2 mensie problemy.

Na stranke bing.com, na karte, ktoru mam pripnutu, sa zobrazuje zelena bodka, po otvoreni Firefox, ked dana karta nie je aktivna, ked na tu kartu kliknem, zmizne a stranka funguje bez problemov, ale po dalsom spusteni Firefox je tam znova.

firefox1 bing tab .png
firefox1 bing tab .png (551 bajtů) Zobrazeno 1515 krát

Rovnaka zelena bodka sa zobrazuje pri rozsireni Duplicate Tab, je tam zobrazeny tooltip "Permission needed", ked ale otvorim about:addons, tak pri danom rozsireni je zobrazene toto:

firefox2 duplicate tab addon.png
firefox2 duplicate tab addon.png (3.11 ) Zobrazeno 1511 krát

This extension doesn’t require any permissions


firefox3 duplicate tab addon.png
firefox3 duplicate tab addon.png (14.5 ) Zobrazeno 1513 krát

Rozsirenie taktiez funguje bezchybne.

Problemom su len tie zelene bodky, je mozne sa ich nejak zbavit, bez toho, aby som prisiel o funkcnost Bing AI chat vo Firefox-e?
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků