Chybajuce nastavenia v Thunderbird

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Dreamer 11. 11. 2019 00:53

Thunderbird pouzivam uz dlho, teraz aj kvoli obmedzeniam v novej verzii riesim urcite zmeny, resp. chybajuce moznosti.

1) Okno oznamujuce novy mail sa v predoslej verzii po kliknuti na text zatvorilo, teraz nie, je nutne kliknut na [x] tlacidlo, ktore je pomerne male. Skusal som nejake alternativne rozsirenia, ale v novej verzii nefunguju.

Konkretne hladam oznamovacie okno, ktore nezobrazuje text emailu, iba nadpis a odosielatela, nezmizlo by po urcitom case, ale az po kliknuti kdekolvek na okno, by sa zatvorilo a otvorilo/zobrazilo by sa hlavne okno Thunderbird.

Prip. by okno mohlo mat aj tlacidlo "odlozit", ak teraz nemam cas, tak pripomenut nove emaily oknom neskor, cas by mohol byt volitelny, napr. o hodinu.

2) Je mozne dostat okno pre napisanie noveho emailu v hlavnom okne Thunderbird ako novy tab?

3) Velmi by som chcel dostat SMS spravy do Thunderbird-u, aby sa zobrazovali ako novy email. Odpisovanie cez PC nie je tak dolezite, ale bolo by to tiez fajn. Ak je to mozne, aby sa slo raz prihlasit / sparovat a nasledne by nebolo nutne dalsie prihlasovanie kazdy den. Nevadilo by mi, ak by musel byt mobil pipojeny cez wifi, prip. bluetooth.

MyPhoneExplorer dokaze synchronizovat kontakty medzi mobilom a Thunderbird-om, tak snad by mohlo byt mozne zobrazovat aj SMS v Thunderbird-e.

Ak mate nejake dalsie tipy na uzitocne rozsirenia, mozete taktiez napisat.

Dakujem.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 13. 11. 2019 00:33

Nikto? Mam este nieco...

4) Je mozne dostat vsetky ucty do jedneho Inbox-u?

Ja som to tak mal, 3 ucty boli vsetky v Local folders > Inbox, ale ked som neskor vytvoril novy ucet, uz bol mimo a teraz som skusal 1 ucet vytvorit nanovo a mam 2 ucty v Local folders > Inbox a 2 ucty mimo, v samostatnych priecinkoch nazov_uctu@gmail.com > Inbox.

Presiel som vsetky nastavenia a nic som nenasiel, tie 2 ucty ktore su v Local folders maju vsetko nastavene rovnako to tie dalsie 2 mimo, hladal som aj v about:config, ale tam je toho strasne vela a nevyznam sa v tom.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 13. 11. 2019 06:12

Dreamer píše:4) Je mozne dostat vsetky ucty do jedneho Inbox-u?...

Ide to nastaviť cez "Globálnu schránku prijatej pošty". Táto funkcia umožňuje prijímať poštu z viacerých účtov POP do jednej schránky v lokálnych priečinkoch. Môžete si vybrať, či chcete do globálnej schránky doručovať zo všetkých, alebo iba z niektorých účtov POP. Každý účet, ktorý nebude používať globálnu schránku, bude mať svoju skupinu priečinkov, vrátane priečinka prijatej pošty, a budú zobrazené v paneli priečinkov. Účty, ktoré používajú globálnu schránku, nebudú mať tieto priečinky zobrazené, namiesto toho sa použije skupina v Lokálnych priečinkoch.

Keď v Thunderbirde vytvárate nový účet POP, sprievodca sa vás spýta, či s ním chcete použiť globálnu schránku. Ak áno, ubezpečte sa, že políčko tejto možnosti je označené. Ak globálnu schránku s týmto účtom použiť nechcete, políčko musí byť prázdne.
http://imgbank.cz/images/2019/03/25/Thunderbird-globalna-databaza.jpg

Zmena nastavenia pre už existujúci účet POP:
Dôležité. Ak sú v priečinkoch tohto účtu už nejaké správy, mali by ste ich skopírovať alebo premiestniť do lokálnych priečinkov ešte predtým ako začnete používať účet s globálnou schránkou. Ak správy nepremiestnite a globálnu schránku budete používať, tento účet sa už nezobrazí v paneli priečinkov a vy nebudete môcť pristupovať k správam, pokiaľ neodstránite nastavenie globálneho priečinka pre tento účet.
http://imgbank.cz/images/2019/03/25/Thunderbird-globalna.jpg

Toto neplatí pre IMAP účty - tie musia mať samostatnú (vlastnú) štruktúru. Každý IMAP účet bude mať svoju skupinu priečinkov, vrátane priečinka prijatej pošty.
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 13. 11. 2019 17:35

Ansam - funguje to, dakujem!

Tie prve 3 body by slo nejak riesit? Aspon tie oznamy, bol som zvyknuty kliknu na text a okno sa zatvorilo, teraz musim klikat na to male X.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 13. 11. 2019 17:55

Dreamer píše:Thunderbird pouzivam uz dlho, teraz aj kvoli obmedzeniam v novej verzii riesim urcite zmeny, resp. chybajuce moznosti.

1) Okno oznamujuce novy mail sa v predoslej verzii po kliknuti na text zatvorilo, teraz nie, je nutne kliknut na [x] tlacidlo, ktore je pomerne male. Skusal som nejake alternativne rozsirenia, ale v novej verzii nefunguju....


Thunderbird používam už asi 15 rokov, ale s niečim podobným ako priniesli tieto najnovšie verzie som sa za tie roky nestretol. Zrazu som nemohol používať Thunderbird. Aby som mohol plnohodnotne využívať Thunderbird, musel som sa vrátiť späť k verzii 60.8.0 - a som opäť spokojný - všetko funguje ako potrebujem. Čakám, pokiaľ nedobrovoľní testeri otestujú najnovšiu, pre mňa nepoužiteľnú verziu. O pol roka to skúsim aktualizovať, zatiaľ čakám.

Návrat k staršej verzii Thunderbirdu je možný. Stiahnite si potrebnú oficiálnu verziu Thunderbirdu. Vypnite Thunderbird a natvrdo preinštalujte doterajšiu (problémovú) verziu Thunderbirdu. Všetky oficiálne verzie Thunderbirdu nájdete tuna:
http://archive.mozilla.org/pub/thunderbird/releases/

Po nainštalovaní vypnite automatické aktualizácie:
- Thunderbird - Nástroje - Možnosti - Spresnenie - Aktualizacie
A tu zvoľte „Nevyhľadávať aktualizácie“
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 14. 11. 2019 20:21

Staru verziu pouzivat nechcem, to x-ko mi za to nestoji, nie je to taky problem.

Hladal som rozsirenia a kompatibilna je mozno desatina, takze budem zrejme cakat.

Je skoda, ze Thunderbird nema niektore zakladne funkcie uz integrovane a treba sa spoliehat na rozsirenia, napr. to oznamovacie okno, alebo pocet neprecitanych sprav ako cislo v tray ikone, nasiel som jedno rozsirenie, ale zobrazovalo "15" a realne boli nepreciitane iba 3.

Este mi napadlo, neslo by ten treti bod - SMS spravy ako emaily vyriesit aplikaciou pre Android? Ak by mi prisla SMS, preposlala by sa automaticky na zvoleny email, alebo by to bolo bezpecnostne riziko? Neponuka toto Android alebo Google?
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 20. 11. 2019 12:24

Lze nastavit, aby se napsaná zpráva odesílala z přednastaveného účtu a ne z aktuálního?
GeneHawkins
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 20. 11. 2019 19:01

Staci kliknut na mail odosielatela a vybrat iny mail.

Trvalo sa to da nastavit v nastaveniach uctu (Account Settings > Outgoing Server (SMTP) ), nutne je to nastavit pre kazdy ucet.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 20. 11. 2019 22:41

No, to není přesně ono.

Vybrat jiný mail samozřejmě můžu, ale mně jde o to, abych kdykoli, když píšu mail, odešel z výchozího účtu automaticky. Protože pokud tam mám osm účtů, ve kterých střídavě čtu nové zprávy, tak spoléhat se na to, že nezapomenu přepnout, nestačí. To selže.

Zároveň chci samozřejmě zachovat nastavení SMTP serverů i u ostatních účtů, abych - případně - i z nich mohl mail odeslat, budu li chtít.
GeneHawkins
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 20. 11. 2019 23:14

Celkom to nechapem, prva moznost bola pre jednorazovu zmenu, druha moznost bola pre trvalu zmenu, staci pre kazdy mail nastavit SMTP zvoleny ucet.

Co presne chces, pri vsetkych uctoch odpovedat z jedneho zvoleneho - rovnakeho uctu? Ak ano, na to je druha moznost.

Ak chces zaroven pisat novy mail z jedneho zvoleneho uctu, staci ho nastavit ako predvoleny.

Samozrejme, zmenit mail pri odosielani je mozne vzdy, mozes prepnut na akykolvek mail ktory mas v zozname SMTP uctov.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 20. 11. 2019 23:41

Nejedná se o odpovědi, ale napsání nového mailu. Pokud jsem zrovna náhodně ve složce mailu třeba č. 3 a dám napsat nový mail, jako odesílatel bude přednastaven mail č. 3.
Jenže já nejsem ve složce č. 3 proto, abych odtud odesílal mail, ale proto, že jsem si zrovna tady před půlhodinou náhodně četl poslední mail.
A když stisknu tlačítko k napsání mailu, chci až na výjimky vždy, aby odcházel z mailu č. 1.
Tedy aby byla jedna emailová adresa jako výchozí tak, jak je to třeba u OE nebo WLM.
GeneHawkins
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 21. 11. 2019 00:01

Account Settings > Outgoing Server (SMTP) > kliknut na zelany email > Set Default.

Nastavenia uctov > Odchadzajuci server (SMTP) > kliknut na zelany email > Nastavit predvoleny.

Takto by mal byt pouzity zvoleny email, zmenit sa da kliknutim na tento mail v okne pre napisanie noveho emailu.

Ja mam vsetky emaily zlucene, takze nemozem overit, ci to funguje vzdy, ale malo by.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 21. 11. 2019 00:14

Jenže to mi zase bude odpovídat na zprávu z účtu 3 přes účet 1, a to nechci...
GeneHawkins
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 21. 11. 2019 02:36

Nie, pokial si nastavis pre ucet 3 odpovedat z uctu 3, Account Settings > Outgoing Server (SMTP) ), nutne je to nastavit pre kazdy ucet zvlast.

Ten predvoleny ucet funguje len pre nove emaily, ale pre kazdy ucet je mozne nastavit zvlast, ci sa bude predvolene odpovedat cez "default" ucet, alebo rovnaky ucet, napr. ucet 3, alebo aj ucet 6.

Je mozne to nastavit tak, ze novy email bude nastaveny na "default", napr. ucet 1, potom odpovede pre ucet 2 predvolene cez ucet 2, ucet 3 pre ucet 3 a pod.

Vzdy je pritom mozne email odosielatela zmenit pred odoslanim emailu z akehokolvek uctu.

Inak vsetky ucty je mozne zlucit do jedneho, riesil som to vyssie v bode 4) - takto je to pre mna jednoduchsie, vsetky maily chodia do "Local Folders" a su na jedinom mieste. Novy mail mam vzdy nastaveny na ucet 1 a odpovede vzdy na dany ucet, 2 pre 2, 4 pre 4 a pod.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 21. 11. 2019 10:08

Dreamer píše:Je mozne to nastavit tak, ze novy email bude nastaveny na "default", napr. ucet 1, potom odpovede pre ucet 2 predvolene cez ucet 2, ucet 3 pre ucet 3 a pod.

Není to tak. Výchozí (default) účet jde pochopitelně nastavit jen jeden, ovšem ten se pro novou zprávu použije jen tehdy, jsem li aktuálně (view) v některé z "Místních složek" nebo samozřejmě v tomto účtu. Pokud mám zobrazenu např. doručenou poštu účtu č. 11, nově napsaná zpráva bude mít jako odesílatele nastavený účet č. 11 bez ohledu na to, jaký je defaultní.
Nastavením SMTP účtu 11 na defaultní sice při napsání nové zprávy přednastaví defaultní účet a ne účet 11, ale zároveň bude tento odesílatel (default) nastavený i na odpovědi, což být nemá.
Navíc se domnívám, že nebude možné jako odesílatele vůbec účet číslo 11 použít, respektive i tak se to odešle z default.
GeneHawkins
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků