Nefunkční diakritika na novém Facebooku

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Alík02 20. 9. 2020 13:38

Už mi nejde zpátky přepnout na starý vzhled Facebooku a na novém vhledu Facebooku se mi špatně zobrazuje diakritika (někde to nemá správnou tloušťku a ů s kroužkem má jinde umístěný kroužek). Děje se to na novém Microsoft Edge a Google Chromu, na Maxthonu 5 je to bez problémů. Dá se s tím něco udělat? Děkuji.
Alík02
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod -arne- 10. 12. 2020 20:04

Dobrý den,
mám nedávno instalované aktualizované Win10pro a zničeho nic mě potkal ten samý problém. Nejvíc mě štvalo "ů" zobrazené tak, že kroužek je vpravo dole vedle u. Facebook je jidná věc v celém kompu, kde se tento problém objevuje a to na jakémkoli prohlížeči! Počítače si vždy sestavuji i instaluji už 20 let sám, takže se považuji za zkušeného uživatele. Přesto se mi nepodařilo přijít na příčinu, ani nebudu popisovat co vše jsem vyzkoušel.

Nakonec jsem vyřešil záplatou v podbě chrome addonu "Font changer". Stačí ho naistalovat do prohlížeče a pak, po načtení stránky facebooku nahoře napravo v liště prohlížeče kliknout na ikonu s velkým "T" a prostě vybrat nějaký vhodný font. Při první změně fontu je nutné ukončit a znovu spustit prohlížeč pro projevení změny. Pak už lze fonty měnit okamžitě.

Vybraný font zůstane pro facebook nastavený a je pokoj 8-)
-arne-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 11. 12. 2020 08:26

Prostě facebook používá nějaký font který ve tvém OS nemá požadovaný znak a tak ho OS nějak nahradí.

Takže doinstalovat font co facebook používá a nebo v OS nastavit aby ho nahradil jiným co OS má CZ znaky.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý