Více připojení k internetu sdílený mezi programy

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Renus 5. 2. 2021 17:57

Zdravím,
rád bych zjistil, jestli existuje nějaká možnost, jak mít na jednom pc víc aktivních připojení k internetu mezi programy?

Pro příklad: Potřeboval bych mít na messenger videohovory připojenou wifi síť, ale jelikož mi občas laguje připojení, potřeboval bych zároveň mít zaplou hru COD Warzone na mobilním připojení, ale nenašel jsem způsob, jak toho docílit.

Díky všem za rady.
Renus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 5. 2. 2021 19:23

Server hry COD Warzone, na který se připojuješ, používá nějakou veřejnou IP-adresu, takže na počítači napíšeš statickou routu, aby se provoz pro tu veřejnou IP-adresu směřoval do té mobilní síťové karty. Zajímá tě příkaz "route ADD", například
Kód: Vybrat vše
route -p ADD 1.2.3.4 192.168.0.1

kde 1.2.3.4 je veřejná IP-adresa toho serveru, 192.168.0.1 je výchozí brána tvého mobilního připojení a -p znamená, že se to uloží natrvalo.
Pro první experimenty doporučuji nepoužívat -p, v nouzi pak stačí restartovat počítač a špatné routy zmizí.

Nebo kdyby těch adres bylo více, tak například pro rozsah 254 adres vypadá příkaz nějak takto:
Kód: Vybrat vše
route -p ADD 1.2.3.0 MASK 255.255.255.0 192.168.0.1


Zároveň asi bude vhodné nastavit tvému prvnímu připojení, kam má jít veškerý provoz, ručně nízkou metriku (1) a mobilnímu připojení vyšší (10), aby se náhodou běžný provoz nesměřoval do mobilního připojení.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Renus 5. 2. 2021 22:01

Díky moc, přesně takovou odpověď jsem potřeboval. Celkem jsem měl obavy, aby mě tu někdo nezačal "hejtit" kvůli tomu, že například neumím použít google atd... :)
Renus
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků