Firemní PC - přehrávání videa / www / hry

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod cleverstrong 30. 11. 2021 14:23

Zdravím,

chtěl bych se zeptat, zda se dají nějak obejít omezená práva na firemním PC?

1) Návštěva zablokovaných stránek? Např. ulozto.cz nebo thepiratebay?

2) Přehrávání videa na některých stránkách? Např. sport.ceskatelevize.cz - živý přenos + sestřihy. Píše to: "Litujeme, tento obsah není kvůli omezeným autorským právům dostupný ve vaší zemi". Přitom Stream, Youtube, iPrima atd normálně fungují.

3) Hry nebo herní platformy? Normálně stáhnu, nainstaluji, ale třeba do Steamu se ani nepřihlásím ("network error"). Nebo zapnu hru, ale online si ji nezahraji, online nefunguje.

Poznámka:
POUŽÍVÁM CHROME
Windows 10

Díky
:-)
cleverstrong
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 30. 11. 2021 14:48

Potrebujes nutne shanet novou praci?

EDIT: opraven preklep
Naposledy upravil JirkaVejrazka dne 30. 11. 2021 16:46, celkově upraveno 1
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 30. 11. 2021 15:07

Prostuduj si pečlivě pracovní smlovu, jestli jsi placený za práci nebo za brouzdání v internetu.
Každý podnik má právo vyžadovat plnění pracovní smlouvy a blokovat cokoliv, co by mohlo bránit v plnění pracovních povinností.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cleverstrong 30. 11. 2021 15:21

Nechápu tyto odpovědi...já mám ten notebook k dispozici celý den. Nevidím nic špatného na tom se podívat večer na fotbal. Místo toho, abych si tahal ještě svůj notebook nebo se díval na telefonu.
cleverstrong
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 30. 11. 2021 15:23

Ty na tom mozna nevidis nic spatneho, ale garantuju ti ze IT oddeleni a bezpecnostni oddeleni (pokud ho vase firma ma) to vidi jinak.

Abych jenom neprudil - tyhle symptomy vypovidaji zrejme o tom, ze notebook je pripojeny na VPN a veskery provoz jde pres sitova zarizeni zamestnavatele. To je ten hlavni duvod, proc mas asi zablokovane veci jako sport online apod. Protoze ty potrebuji nemalou datovou kapacitu a VPN pro vetsi pocet zamestnancu neni vubec levna zalezitost. Natoz aby si pres ni pousteli online videa ve vetsim mnozstvi.

Totez asi ten Steam - budou pravdepodobne blokovane pristupy na bezne servery hernich platforem.

Pokud hodne cestujes a travis vecery na hotelu, zkus se obratit na IT jestli by se pro tve zarizeni nedala udelat nejaka vyjimka. Ale moc sanci bych tomu nedaval. Hodne zalezi na zamestnavateli a jejo pristupu k bezpecnostnim politikam a take jaka data musi spravovat. Nemocnice, armada, banky nebo nadnarodni korporace mivaji ta pravidle prisnejsi nez Truhlarna Vomacka, s.r.o :)
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 1. 12. 2021 08:31

Obávám se, že se zneužíváním podnikového hardware a internetové linky k soukromým účelům nebude souhlasit ani ta truhlárna.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cleverstrong 1. 12. 2021 12:03

Jasný, hele zkusil jsem se jen zeptat. Pojedu tedy dle pravidel...Díky všem.
cleverstrong
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cyperpunk2077 2. 12. 2021 13:52

Osobní zkušenost: Moje přítelkyně pracuje v ČSOB a tam mají povoleno v pracovní době brouzdat po internetu.

Když mi pak zpětně psala z "modrého webu" 18+ tak jsem se jí ptal odkud psala a ona ze svého zaměstnání. Někde tolerují i ero. weby a někde IT oddělení klade důraz na to aby zaměstnanci ve své prac. době nechodili na tyhle stránky. Někdo to tak udělal a obcházet tohle zavání rozvázání pracovním poměrem a to nechcete.
Good Morning America
Cyperpunk2077
BAN Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 2. 12. 2021 14:09

Ta banka nezamestnava lidi, kteri by kontrolovali stranky a hlidali, kam kdo leze. Vetsinou maji koupene reseni od nejake velke firmy, ktera stranky kategorizuje a banka si urci, na ktere kategorie zamestnanci smi a na ktere ne (nekdy take "na tyhle muze, ale musi predem kliknutim na strance potvrdit, ze tam jde umyslne").

Je sice mozne, ze CSOB nezakazala kategorii "Erotika/Sex", ale pravdepodobnejsi spis je, ze zahranicni kategorizacni sluzbe ten cesky web proste "unikl".
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků