Problém s otevřením internetové stránky

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Multi2000 5. 12. 2021 07:17

Zdravím a prosím o pomoc. V posledních 14 dnech mám problém s otevřením internetových stránek (obchod answear, aboutyou atd.) Stránky se mi neotevřou hned , ale nejdřív vyskočí stránky s obrázky, kde musím vybrat konkrétní položky např. všechny lodě či autobusy. Pak až se stránky otevřou, ale nezobrazí se obrázky s výběrem zboží nebo při výběru vyskočí okno "ups něco se pokazilo".
Víte někdo čím to může být? Poradí někdo jak stránky znovu normálně zprovoznit?
Multi2000
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 5. 12. 2021 08:26

To obvykle znamena dve veci:

* ze tve IP adresa nebo cey poskytovatel jsou na seznamu "podezrelych aktivit" - s tim ty tezko neco udelas
* ze ty adresy stranek pravdepodobne zadavas do spatneho policka. Ne do adresy v prohlizeci, kam patri, ale do vyhledavaciho policka Google.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Multi2000 5. 12. 2021 09:01

Adresu zadávám do správného políčka. Nyní jsem zjistil , že se to samé děje i u dalších stránek, které jsou tak nepoužitelné, kromě answear.cz, aboutyou.cz je to i openiazoch.sk, mediamarkt.de. Když už se mi konečně na stránky podaří dostat, tak nefungují jednotlivé odkazy a ani se nezobrazí obrázky jednotlivých položek či vůbec textová nabídka výběru.
Pomohlo by případně zakoupení nějaké vyšší verze avastu, která mou IP adresu skryje?
Když si stejné stránky otevřu z mobilu (WI-FI) což by měla být stejná IP adresa, tak vůbec žádný problém s otevřením stránek není.
Multi2000
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 5. 12. 2021 09:29

Já tipuji na ovlivněný prohlížeč nějakými cookies, případně doplňky. A vyčistil bych prohlížeč od uložených souborů.
Nebo vyhledej něco podobného (zastaralé) https://napoveda.seznam.cz/cz/obnoveni- ... nastaveni/ ......hlavně si uvědom ztrátu uložených hesel a adres.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 5. 12. 2021 09:49

Tak to muze klidne zpusobovat i ten Avast, ktery uz davno neni co byval. Pokud mas Windows 10 nembo 11, zkus zkusebne Avast odinstalovat. Ve Windows je dostatecne kvalitni antivirus uz zabudovany (Windows Defender).
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Multi2000 5. 12. 2021 13:40

Používám vícero prohlížečů Chrome, Edge, Avast Secure Brovser. Ve všech jsem vymazal historii a ve všech jsou stejné výše popsané problémy. Vyskočí okno s hláškou:
One more step
Please complete the security check to access answear.cz + požadavek na kliknutí políčk jsem člověk (hCaptcha) pak se stránka načte, ale bez obrázků a možných textových voleb výběru. Děje se tak i když vypnu Avast.
Multi2000
Junior

Odeslat příspěvekod soban 5. 12. 2021 14:33

Co ty prohlížeče mají společné? Že by OS?
Takže je tam nějaká breberka a nebo to ďelá ten avast - odinstalovat, přeinstalovat OS a necpát tam blbosti značky avast.
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 5. 12. 2021 16:30

Ty vsechny stranky budou mozna za CloudFlare (ted nemam moznost to zkontrolovat), coz by opet ukazovalo na IP adresu nebo poskytovatele na nejakem greylistu. Pres koho jsi pripojeny k Internetu?
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 5. 12. 2021 16:40

Píše že z mobilu přes stejný router (připojení) to funguje.....
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Multi2000 5. 12. 2021 16:46

Avast jsem kompletně odinstaloval a problém je stále stejný. Připojení mám přes CCinternet (optika) https://www.ccinternet.cz/
Jak jsem psal, z mobilu přes wifi vše funguje normálně.
Multi2000
Junior

Odeslat příspěvekod soban 5. 12. 2021 18:24

Vyzkoušej live DVD linuxu zda to v jeho prohlížeči z toho PC taky bude blbnout.

Pokud ne tak je to SW problém toho OS a buď tam máš ještě něco nainstalovaného, a nebo tam máš nějakou breberku.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků