Teamviewer alternativa

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod googler1 20. 1. 2022 20:27

Caute viete mi poradit program na vzdialenu spravu primarne pre win os ktora je funkciami najblizsie k teamviwer ale zaroven je dostupna za jednorazovy poplatok / nakup? Proste aby to nebolo na baze predplatneho.
Viem o aeroadmin ale ten ma "chybu" ze kazde pripojenie musi druha strana este dodatocne odkliknut (akceptovat) a to robi problem pri znovupripojeni po restarte PC. Viem, ze je tam moznost ulozit id ako doveryhodne, ale pre druhu stranu to potom trocha znizuje doveryhodnost.
Davnejsie sa mi dostal pred oci aj armyy admin ale vo vela pripadoch ho druha strana nemohla len tak jednoducho spustit kvoli antivirusu.

Najdolezitejsie funkcie:

po zadani id a hesla (pin) moznost spojenia bez dalsej autorizacie
Moznost "automatickeho znovupripojenia sa po restarte (ide o to aby bolo platne povodne heslo)
Moznost "automatickeho" nabootovania do safe mode a nasledna moznost znovupripojenia sa v nom
bez casovych obmedzeni pripojenia (v pripade platenej verzie nejakeho sw)
UAC friendly
Samozrejme "pouzitelna" kvalita obrazu

Vsetky uvedene moznosti ma aj teamviewer ale funguje na principe predplatneho a ja hladam nieco jednorazove.
Pristupovat k druhej strane by sa malo len z jedneho (rovnakeho) miesta ale ak by bola moznost vyuzit viac pristupovych bodov je to vitane.
googler1
Junior

Odeslat příspěvekod soban 20. 1. 2022 21:25

Já nevím, Windows nemusím, ale Windows to umí samy o sobě ne?
Vzdálená plocha?
Akorát musíš koupit pro verzi nebo jak se jmenuje.
Jednorázová investice.
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod googler1 20. 1. 2022 21:48

use case o ktorom sa bavime je poskytovanie vzdialeneho supportu amaterskym uzivatelom, takze klasicka windows vzdialena plocha na to nie je vhodna primarne kvoli nutnosti otvorit port + ine "problemy"
googler1
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 20. 1. 2022 22:22

Anydesk, LogMeIn, RealVNC (Cloud), ...

Bohužel aplikace s jednorázovým nákupem tohoto typu nejsou, nebo je neznám.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod soban 20. 1. 2022 22:24

Jak říkám já používám Linux takže podrobnosti neznám, ale jak to pak řeší ve firmách?
Kupují další SW?
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod milsimr 20. 1. 2022 22:30

Ve firmách jsou dvě řešení; v rámci LAN postačí RDP, mimo LAN pak platí měsíční poplatky za služby, které jsem zmínil výše.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod googler1 20. 1. 2022 22:52

aj mimo lan sa to vo firmach da riesit cez vzdialenu plochu ale spolu s vpn a to uz neni tak uplne amater friendly
googler1
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 20. 1. 2022 22:59

Mimo LAN se RDP v korporátu nepoužívá, ani skrze VPN. U nás teda explicitně zakázáno skrze Cybersecurity.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod googler1 20. 1. 2022 23:34

to je zaujimave, mohol by si napisat preco je napr teamviewer bezpecnejsi ako vpn + rdp?
googler1
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 21. 1. 2022 00:06

Teamviewer jsem ovšem vůbec nezmínil?
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod googler1 21. 1. 2022 00:20

aha sorry tak napr. anydesk preco je bezpecnejsi ako vpn + rdp?
googler1
Junior

Odeslat příspěvekod jarešek 21. 1. 2022 06:07

RealVNC 3 roky používán bez problémů.
jarešek
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 21. 1. 2022 09:09

Největší díry v implementaci protokolu rdp byly ve starších distribucích v jádře Linuxu:
https://linuxincluded.com/securing-open-rdp-ports/
Protokol rdp/WNT byl dlouhá léta považován za bezpečný, dokud nebyla objevena díra:
https://www.kb.cert.org/vuls/id/624051/
Známé díry v rdp/WNT jsou aktuálně opravené.
Používání protokolu rdp libovolným sw přes VPN je relativně bezpečné při základním předpokladu:
zdrojový domácí PC není napaden exploity.
To ovšem žádný podnikový ajťák není schopen zajistit; proto
milsimr píše:Mimo LAN se RDP v korporátu nepoužívá, ani skrze VPN. U nás teda explicitně zakázáno skrze Cybersecurity.

Za nejbezpečnější imlementaci protokolu rdp se považuje
jarešek píše:RealVNC

Samozřejmě v placené verzi.
https://www.realvnc.com/en/
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod googler1 21. 1. 2022 12:09

viem ze rdp ako take je derave preto som pisal kombinaciu s vpn. ale neni mi uplne jasne aku vyhodu maju sluzby typu anydesk pokial je napadnuta zdrojova masina? Potom to zalezi na type napadnutia / exploitu a ohrozeny moze byt rovnako vpn ako anydesk/realvnc nie?
googler1
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 21. 1. 2022 15:19

Zadnou vyhodu nemaji. RDP je pres VPN bezne pouzivane, pokud je mi znamo. Nevim, v jake korporaci pracuje milsimr, ale RDP se bezne zakazuje na pracovnich stanicich a na serverech pro primy pristup, vetsinou je vyzadovan nejaky "jump box" pro filtrovani toho, kdo muze RDP pouzivat. Ale je to spis kvuli bezpecnosti a trasovatelnosti uzivatelskych pristupu nez RDP jako takoveho. S VPN to pak nesouvisi uz vubec (tam, kde to znam ja). milsimr muze pracovat v jinem prostredi, kde to maji jinak.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Další stránka