Opera 8 Final

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Gabelhirsch 21. 4. 2005 13:21

Howard píše:Firefoxaci. To, ze opera neni zadarmo, to je jediny vecny argument, ktery jsem od vas slysel, proc ji nepouzivat a proc je firefox lepsi. Ctu porad samy reci o tom, ze nepodporuje dobre javascript, css a tak dal, pak jdu do jine diskuze, tam se zas stejnym zpusobem navazeji do firefoxu. Kolik z vas neco takoveho muze 100% rict. To jsou porad jen argumenty typu "me se to v tom nepovedlo, nebyl jsem ochotny se s tim zabyvat, ve firefoxu to funguje, tak je opera kram".

EDIT: ano, jeste jeden argument - moznosti rozsireni. Potreboval jste nekdy nekdo o neco rozsirit Operu? Ja ne.

Fiat Punto-vice informaci - 8 pada, 7.54 ne



ano ano.. pořád stejné... ony jsou ty chyby v opeře taky pořád stejné... korektně to umí tak 5 % webu... rád bych viděl webmastera, který kvůli 1 % uživatelů bude překopávat celý web. pořád se vyhýbáte odpovědi proč "ten *****" explorer a firefox umí i "zmršenej" web podat stejně a opera na dvě věci... třeba i stránka živě vypadá jako psí bobky! velikost fontů je přímo komická. :roll:
Je opravdu nesmysl považovat myšlení za lidský výmysl…
Gabelhirsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrakoplas 21. 4. 2005 13:41

Vam to uz nacisto drbe (hlaska zo stredoslovakov, nic skarede)

Vsetky softy maju jednu nevyhodu a to je ten co sedi medzi klavesnicou a stolickov.

Operu pouzivam uz ......... ani neviem ako dlho a som s nou velmo spokojny, stranky idu rychlo, posta je fantasticka,RSS citacka tiez, cachovanie super ked sa vracate o stranky dozadu, WAND, ovladanie mysitkom fakt parada, hlasom to ujde (nejsu vobec rodili anglican, skoda) , blokovanie reklamy je parada, skiny, rozlozitelnost vsetkych ovladacaich prvkov , F11, lupa atd atd, ostanem pri opere, len tolko som chcel :) Dufam ze mate podobne skusenosti aj pri inych, vasich oblubenych prehliadacov (IE, Firefox, atd atd)

PS: nemam to cracnute ani zaplatene, je tam hore textova reklama od googlaca, nevadi a obcas aj kliknem heh
mrakoplas
Junior

Odeslat příspěvekod JM 21. 4. 2005 14:02

gib+gabelhirsch+ostatní FF>
Je jasné, že každý soft má své mouchy. Ale tohle je fórum o Opeře. Proč sem pokaždé vtrhne nějaký firefoxák a začne tu propagovat tu svou ohnivou myš?
JM
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sešívaný 21. 4. 2005 14:05

colos píše:
Jiri Kosina píše:Nic proti FF, ale je to jeste "dite". Zkus http://www.operacesky.net a budes videt vic.

Jirka


Tak jsem si nainstaloval tu slavnou Operu 8 - no to je teda bomba :shock:
Jestli je ff dítě tak jedině dobře, Opera se blíží důchodcovskému věku.
To dítě má oprti důchdáku zmáknutý blokování reklam( nemusím vytvářet filter ini.) hesla?

Naposledy hesla: např. bonus web:
1 klik na bonusweb
2 klik na stránku s heslem
3 klik na doplnění hesla
4 klik na pokračování v dalším prohlížení např. diskuzí

FF
1 klik na bonusweb a heslo je doplněno automaticky - a to se vyplatí!!! :lol:l/quote]


Možná by stálo za to si Operu trochu prostudovat než tady začneš vykládat takové blbosti. Nejenže Opera ukládání hesel má, ale je to také rychlejší než v FF. Když už máš to heslo jednou uložené, tak stačí když na tu stránku, kde se heslo zadává, najedeš, zmáčkneš pravé tlačítko myši a udělat krátký pohyb doprava. Člověk je přihlášený během sekundy. Přijde ti to složité nebo dokonce zdlouhavé :?:
Sešívaný
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod colos 21. 4. 2005 14:10

To že Opera má ukládání hesel vím ale přesto trvám na počtu kliků.O pohybu myší jsem nevěděl a rád to vyzkouším.
colos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gabelhirsch 21. 4. 2005 14:12

JM píše:gib+gabelhirsch+ostatní FF>
Je jasné, že každý soft má své mouchy. Ale tohle je fórum o Opeře. Proč sem pokaždé vtrhne nějaký firefoxák a začne tu propagovat tu svou ohnivou myš?v/quote]


1. panda červená
2. dá se to pojmout i obráceně
3. operu nezatracuju, jen to mršení webu mi prostě vadí
4. adblock a flashblock to nemá, filter.ini je dost krkolomnej způsob
5. na opeře se mi líbí irc (daleko lepší než chatzilla) a rss (luxus, závist...)
6. sám jsem operu dříve používal... před příchodem FF, čili trochu jí znám
Je opravdu nesmysl považovat myšlení za lidský výmysl…
Gabelhirsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrakoplas 21. 4. 2005 14:20

Sešívaný"o[quote="colos píše:
Jiri Kosina píše:Nic proti FF, ale je to jeste "dite". Zkus http://www.operacesky.net a budes videt vic.

Jirka


Tak jsem si nainstaloval tu slavnou Operu 8 - no to je teda bomba :shock:
Jestli je ff dítě tak jedině dobře, Opera se blíží důchodcovskému věku.
To dítě má oprti důchdáku zmáknutý blokování reklam( nemusím vytvářet filter ini.) hesla?

Naposledy hesla: např. bonus web:
1 klik na bonusweb
2 klik na stránku s heslem
3 klik na doplnění hesla
4 klik na pokračování v dalším prohlížení např. diskuzí

FF
1 klik na bonusweb a heslo je doplněno automaticky - a to se vyplatí!!! :lol:l/quote]

Možná by stálo za to si Operu trochu prostudovat než tady začneš vykládat takové blbosti. Nejenže Opera ukládání hesel má, ale je to také rychlejší než v FF. Když už máš to heslo jednou uložené, tak stačí když na tu stránku, kde se heslo zadává, najedeš, zmáčkneš pravé tlačítko myši a udělat krátký pohyb doprava. Člověk je přihlášený během sekundy. Přijde ti to složité nebo dokonce zdlouhavé :?:i/quote]


mno ja len prejdem na moj oblubeny web kde sa mam prihlasit jednym klikom z oblubenych a potom len zmacknem SPACE a som prihlaseny a jeto , samoska ze v Opere, cez mys to nerobim
mrakoplas
Junior

Odeslat příspěvekod Howard 21. 4. 2005 14:20

...se tady hadame mezi sebou ... firefoxaci a operaci? :-)

Co kdybysme se spis hadali s lidma, co pouzivaji IE - protoze to je ten kram, co mrsi web a na tom se snad shodneme, ne?

Uvedte prosim priklady, jak opera mrsi web. Ale ne zadne obecne veci typu ze neumi javascript nebo css.

EDIT:
Pro vasi informaci, bug opery na http://www.fiat.cz byl reportovan autorum. Vice informaci tady
Howard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sešívaný 21. 4. 2005 14:25

colos píše:To že Opera má ukládání hesel vím ale přesto trvám na počtu kliků.O pohybu myší jsem nevěděl a rád to vyzkouším.d/quote]


Tak to vyzkoušej, pokud ti záleží na rychlosti. Nic rychlejšího než gesta myší v Opeře nikde jinde nenajdeš.
Sešívaný
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gabelhirsch 21. 4. 2005 14:28

no otázka je co přinese nový IE7. co bude nového a co z toho zbytečného (živě si dovedu představit vestavěný msn a další zhovadilosti)... tady s Howardem :wink: souhlasím. docela bych se divil kdyby nový explorer měl inteligentní blokaci reklam a flashe. "tabs" předpokládám budou, to je jasné.
Je opravdu nesmysl považovat myšlení za lidský výmysl…
Gabelhirsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JM 21. 4. 2005 14:33

Gabelhirsch píše:
JM píše:gib+gabelhirsch+ostatní FF>
Je jasné, že každý soft má své mouchy. Ale tohle je fórum o Opeře. Proč sem pokaždé vtrhne nějaký firefoxák a začne tu propagovat tu svou ohnivou myš?v/quote]
1. panda červená
2. dá se to pojmout i obráceně
3. operu nezatracuju, jen to mršení webu mi prostě vadí
4. adblock a flashblock to nemá, filter.ini je dost krkolomnej způsob
5. na opeře se mi líbí irc (daleko lepší než chatzilla) a rss (luxus, závist...)
6. sám jsem operu dříve používal... před příchodem FF, čili trochu jí známe/quote]


1. Mám tu obrázek pandy, ale vypadá prostě jako velká červená myš. :D
2. Co se dá pojmout obráceně? O kus dál je téma o FF, a nevidím že by tam někdo otravoval s O.
3. To mi taky vadí (ale tak zlé to zas není).
4. Adblock je fajn, ale když v O není, stačí i filter.ini. Teď se mi už málokdy stane, že tam musím něco dopsat.
5. :D
6. Používal jsem FF, teď O. FF tu mám stále, pro případ, že v O něco nejde. Ale jinak mám O jako default browser.
JM
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod edward.beny 21. 4. 2005 14:44

Diky, uz jsem se taky chystal :)
edward.beny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Howard 21. 4. 2005 14:50

Ted jsem objevil celkem genialni vec - pokud vam v Opere chybi "automaticke dokoncovani".

Vite, k cemu jsou v Opere "Notes"?
Schvalne si zkuste otevrit panel Notes a nacvakat do nej nejake poznamky.
Potom kliknete pravym do nejakeho editacniho policka, napr. sem kdyz pisete prispevky a v kontextovem menu je polozka Insert note -> tam mate vsechny poznamky, co jste si napsali.
Poznamky se dokonce daji tridit do slozek, ktere se v tom kontextovem menu objevi.

Takze jestli chcete treba na oskarove brane doplnovat cisla, tak si jednoduse udelejte v Notes slozku telefonni cisla a do ni si je nabouchejte. Potom je muzete snadno vkladat a myslim, ze je to lepsi, nez automaticke dokoncovani, tohle je lepe editovatelne.

Samozrejme, ze tech veci v Notes muzete mit spoustu a pouzivat je. Funkce "Copy to Note" kdyz neco oznacite, je take skvela.

Uz Operu pouzivam velmi dlouho a porad me necim dokaze prekvapit.
Howard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gabelhirsch 21. 4. 2005 14:50

co takle pro uživatele z plzeňska... dát paintball opera proti firefoxu a oba proti uživatelům ie... to by bylo... hrát si na vojáčky je nuda... :P
Je opravdu nesmysl považovat myšlení za lidský výmysl…
Gabelhirsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sešívaný 21. 4. 2005 22:32

...se tady hadame mezi sebou ... firefoxaci a operaci?

Co kdybysme se spis hadali s lidma, co pouzivaji IE - protoze to je ten kram, co mrsi web a na tom se snad shodneme, ne?


S uživateli IE se nehádám, protože není o čem. Používání IE je naprosto neobhajitelné.

jquote]mno ja len prejdem na moj oblubeny web kde sa mam prihlasit jednym klikom z oblubenych a potom len zmacknem SPACE a som prihlaseny a jeto , samoska ze v Opere, cez mys to nerobim

Vyplňování hesla lze v Opeře řešit celkově čtyřmi způsoby: 1.gestem myší, 2. klávesovou zkratkou, 3. kliknutím na ikonku, 4. hlasovým příkazem. To se mi na Opeře líbí, ta variabilita. Každý si vybere způsob, který mu nejvíc vyhovuje.
Sešívaný
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků