Npdsplay - Can not create Directshow player

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod krcma 11. 6. 2005 21:03

Při pokusu o přehrání videa ve formátu wmv v prohlížeči mi viskočí tato hláška"npdsplay-can not create Directshow player." a video nelze přehrát?
Skusil jsem přeinstalovat windows media player a vše bylo vpořádku do restartu pc poté se hláška objevý znovu ?
PORAĎTE
krcma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krcma 12. 6. 2005 17:54

mam nainstalovaný k-lite code pack a ve wmp nastaveno automatické stahování codekú?
krcma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod XPM 12. 6. 2005 18:30

co máš za grafiku? máš nainstalované WDM drivery?
Nachystejte květináče, na Vánoce jsem zpátky!....nebo tak nějak
XPM
Junior

Odeslat příspěvekod krcma 12. 6. 2005 19:22

Mám RADEON 9600 a co je to WDM driver nevím :oops:
krcma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod XPM 12. 6. 2005 19:31

to co jsem napsal je blbost :oops: protože nemáš TV katru co?

no nic, stáhni http://www.vorbis.com/files/1.0/tobias/OggDS0995.exe

a dej tam nejnovější Direct-X, které najdeš v hrách jako NFS-U2 nebo jiné nové. Hledej Direct-X 9
XPM
Junior

Odeslat příspěvekod jech 12. 6. 2005 19:38

Odinstaluj ten Kodeckpack a napříště si pamatuj, že takový věci do PC nepatří. Nainstaluj si jenom to co opravdu potřebuješ a se znalostí věci. Pokud se neorientuješ, podívej se na moje stránky, kde je popsaný jak video na PC funguje, možná Ti to poradí i s tím problémem.
K nějaké lepší radě by si musel přidat ještě další informace. Například v jakym přehrávači to zkoušíš, jakej máš WMP, jaký kodeky (verze WMV a WMA) má to Tvoje video atd. Ovladče grafiky to podle mě nebudou, to by spíš přehrávače hlásily něco o overlay atd.
Jinak WDM driver je rozhraní pro drivery ve Win 98 SE, ME, 2000 a XP. V jedinych Win 98 SE šly použít WDM i VxD ovladače. Tady bych ale chybu fakt nehledal.
Co na to video hlásí GraphEdit?
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod XPM 12. 6. 2005 19:43

jen pro upřesnění: WDM Video Capture Driver

The current driver is a Video Capture driver for Bt848, Bt849, Bt878 and Bt879 based video capture boards. It tries to take the most of the hardware, using all the features the chipset has to offer. It is also implemented as a WDM driver, so the same driver works under Win2000, Win98SE, WinXP and WinMe without modifications.

This is a total rewrite of the reference drivers so I was able to solve some of the main problems it had, such as to support quite a bit more capture cards, make NetMeeting work with it, add lots of analog video standards, make it more stable, improve ACPI support, hibernate, AVI capture, frame size, FM and AM radio for those cards that have it, lower the CPU usage, support hardware overlay flipping, etc... Take a look at the source code to see if you can recognize it as the reference driver it was! :wink:
XPM
Junior

Odeslat příspěvekod jech 12. 6. 2005 20:00

XPM> Tohle je soupis vlastní předělaného WDM ovladače pro TV karty s chipem Conexant bt8xx. Jde zřejmě o modifikaci od Ivana Uskova. Řekl bych, že s tématem to nemá téměř nic společného.
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jech 12. 6. 2005 20:06

A ještě k tomu OGM splitteru a Vorbis dekoderu co tu odkazuješ. Moc bych to lidem nedoporučoval, obsahuje to chyby a bývají s tím problémy. Jako Vorbis dekoder se dá použít FFDShow nebo kodeky od Illiminable. Radlight nabízí OGM i splitter i Vorbis dekoder v jednom.
Každopádně to problém nevyřeší, protože problém je s WMV videem. To je formát od MS a může obsahovat pouze MS video kodeky - MSMPG4, WMV7, WMV8 a WMV9 (alias VC-1). Ze zvukových kodeků potom jedině WMA v různých verzích.
Ta chyba značí nějaký problém s napojením filtrů a kodeků, nejlíp by to zanalyzoval ten GraphEdit od MS, který graficky znázorní jak jsou za sebe filtry poskládané.
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod krcma 12. 6. 2005 20:28

Zkusil jsem ten ogg a nic direct9 mam nainstalovanou.Jinak pro upřesnění když přehrávám video wmv v přehrávači wmp9 tak je to ok ale v prohlížečích OPERA a FIREFOX mi vyskočí tato hláška pokud si chci přehrád wmv přímo v nich IE vůbec nereaguje.Codecy si myslím to nebudou protože když wmp přeinstaluju tak až do restartu to funguje OK.
krcma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod riso.f 22. 9. 2005 00:24

vyskytol sa mi podobný problém a riešenie je:

Click Run.
type in regsvr32 jscript.dll
Click OK
Then Click start again and then Run.
Type in regsvr32 vbscript.dll
Click OK
riso.f
Kolemjdoucí