Jaky internetovy prohlizec pouzivate?

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Jaky internetovy prohlizec pouzivate?
Internet Explorer 63 %  7%  [ 63 ]
Opera 270 %  30%  [ 270 ]
Maxthon 42 %  4%  [ 42 ]
Mozilla FireFox 470 %  52%  [ 470 ]
Jiný (v přípěvku uveďte jaký) 54 %  6%  [ 54 ]
Celkem hlasů : 899

Odeslat příspěvekod Byte 28. 9. 2005 19:48

Ja nevidim jako nejvetsi duvod marketing, ale duvody typu ADOBE, COREL, STEINBERG, Electronic Arts.... a mraky dalsich vyrobcu profesionalnich a zabavnych programu.
Byte
Junior

Odeslat příspěvekod R!Ki 28. 9. 2005 20:56

Patrix píše:Treba bude IE7 rovnocenny Firefoxu apod, ale bude k tomu potrebovat urcite Vistu, jak znam tak Microsoft - co se da zkomplikovat to se zkomplikuje

IE7 bude pristupna aj uzivatelom Windows XP s Service Packom 2. Samozrejme sa to bude dat i obist a spustit to v SP1, ale vo Win2000 a starsich windowsoch uz urcite nie.
R!Ki
Junior

Odeslat příspěvekod FreeBSD_Radikal 29. 9. 2005 13:03

konqueror
BSD is for people who love Unix, Linux is for people who hate Windows.
notebook: Archlinux -current říznutej LFS ;-)
desktop: umrel
router: FreeBSD RELENG_6_2
FreeBSD_Radikal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Godoy 29. 9. 2005 17:11

nejlepši je stejne opera :wink:
Godoy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Widle_patří_do_hnoje 29. 9. 2005 17:12

Ještě dodám, že kromě Konqueroru a Opery občas použiji Seamonkey (bývalá MozillaSuite).

1. Konqueror ... 95%
2. Opera ............. 3%
3. Seamonkey .. 1,999%
4. Explodér ........ 0,001%
5. Firefox ............ 0%
Widle patří do hnoje.
Budoucnost je Linux.
Widle_patří_do_hnoje
Junior

Odeslat příspěvekod Patrix 29. 9. 2005 17:14

R!Ki píše:IE7 bude pristupna aj uzivatelom Windows XP s Service Packom 2. Samozrejme sa to bude dat i obist a spustit to v SP1, ale vo Win2000 a starsich windowsoch uz urcite nie.

Bude, ale pry bude omezena v bezpecnostnich prvcich. Ty budou plne funkcni prave v tech prokletych Vistech
Patrix
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod AndrewJ 30. 9. 2005 12:03

No já jsem si právě teď nainstaloval FF Beta1.. překvapilo mě, že je o dost rychlejší... Chtěl jsem si vyzkoušet canvas - 3D demo
AndrewJ
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Patrix 30. 9. 2005 14:44

Nejak sem nepoznal rozdil v rychlosti od 1.0.7 :?
Patrix
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod AndrewJ 30. 9. 2005 14:46

Jakože je to jen subjektivní, ale přijde mi, že se složitější stránky vykreslují rychleji

edit: teď jsem se díval do task mangeru a FF1.5 beta 1 mi žere asi o 30% méně operační paměti než jsem byl zvyklý... s 1.0.7 to bylo kolem 100MB teď je to 60-70MB
AndrewJ
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Patrix 30. 9. 2005 14:58

Složitější stránky možná jo :-)
Jinak ramky mi všechny verze papají max 50MB :P
Patrix
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod colos 3. 10. 2005 20:36

U FF se mi nejvíce líbí adblock pro.
Jinak bych rád viděl % prohlížečů a co udělalo vydání Opery 8,5
colos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nhkg 3. 10. 2005 20:48

Avant Browser
nhkg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TheTOM_SK 16. 10. 2005 21:54

Pouzivam IE - za temer 2 roky 0 spyware (nepouzivam zadny realtime antispyware).
TheTOM_SK
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slim-tim 16. 10. 2005 22:20

opera :oops:
slim-tim
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 16. 10. 2005 23:49

Presiel som cez vsetko, IE, rozne nadstavby IE - Maxthon, Avant Browser (BTW preco tu nie je ked ho tam vela ludi pouziva?)... Dalej Firefox, ten som sa snazit nakonfigurovat ale je to strasne neprehladne a zbytocne komplikovane, niektore funkcie nefunguju, alebo su tam konflikty... Nedavno som vyskusal Operu, ta ma velmi sklamala, cakal som viac, chybaju mi tam funkcie a moznosti prisposobit si vela veci.

Predposlednym prehliadacom bol Avant Browser, ten sa mi velmi pacil, je prisposobitelny, jednoduchy, prehladny a ma vela funkcii bez ktorych uz neviem zit, jedina vec ktora mi vadila bola bezpecnost, kedze je to nadstavba IE.

Teraz ale prislo od tvorcu Avant-u nieco genialne, spojenie vsetkych dobrych vlastnosti Avant-u a bezpecnosti Firefox-u - Dr. Orca (zatial je len beta verzia). Vyzera a sprava sa takmer rovnako ako Avant ale ide na jadre Firefox-u. Mate sa na co tesit.

Kto by ho chcel vyskusat (na vlastne riziko) alebo dokonca pomoct autorovi ho doladit viac najde na tomto fore (sekcia Dr. Orca) - od alpha verzie je beta vyrazne lepsia, ale chcem upozornit hlavne na dialogove okna bez textu, takze ked si nie ste isti, radsej si pockajte na konecnu verziu.
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků