Jaky internetovy prohlizec pouzivate?

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Jaky internetovy prohlizec pouzivate?
Internet Explorer 63 %  7%  [ 63 ]
Opera 270 %  30%  [ 270 ]
Maxthon 42 %  4%  [ 42 ]
Mozilla FireFox 470 %  52%  [ 470 ]
Jiný (v přípěvku uveďte jaký) 54 %  6%  [ 54 ]
Celkem hlasů : 899

Odeslat příspěvekod Jarry.p 1. 4. 2006 15:33

V čem je ta Opera vlastně lepší než FF? Mám ji nainstalovanou a na žádnou výhodu oproti FF sem nenašel...
Jarry.p
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr Tomeš 1. 4. 2006 15:35

Jarry.p píše:V čem je ta Opera vlastně lepší než FF? Mám ji nainstalovanou a na žádnou výhodu oproti FF sem nenašel...e/quote]

http://opera.com/products/desktop/
Petr Tomeš
Junior

Odeslat příspěvekod cinan 2. 4. 2006 19:42

Jarry.p píše:V čem je ta Opera vlastně lepší než FF? Mám ji nainstalovanou a na žádnou výhodu oproti FF sem nenašel...e/quote]
Podle mne vyhody FF: 1. oznacim si link a drag&drop ho do radku s adresou nebo na tlacitko New tab (a otevre se mi novy tab s tou strankou co ji tam davam)
2. otevru si bookmarky a prostrednim tlacitkem si hned otevru tu stranku v novym tabu
3. v Opere mi chybi prispusobitelnost, nerikam ze Opera neni prispusobitelna ale oproti FF se to neda srovnat
4. podpora FF je vacsi nez podpora Opery (to je videt napr. na web. strankach)
Open-source fan!
blog-zapisky: http://cinan.wordpress.com/
cinan
Junior

Odeslat příspěvekod iv93 2. 4. 2006 20:34

1. oznacim si link a drag&drop ho do radku s adresou nebo na tlacitko New tab (a otevre se mi novy tab s tou strankou co ji tam davam)

V Opere oznacim link (i neklikaci) a pomoci praveho mysitka si muzu vybrat co udelat (otevrit, otevrit v novem tabu, v novem okne, oboje bud na pozadi, nebo na popredi).

2. otevru si bookmarky a prostrednim tlacitkem si hned otevru tu stranku v novym tabu

V Opere otevru take treba prostrednim, muzu si nastavit kam otevrit (obdobne jako bod 1)

3. v Opere mi chybi prispusobitelnost, nerikam ze Opera neni prispusobitelna ale oproti FF se to neda srovnat

To bude asi subjektivni pocit, ja osobne preferuji prave proto Operu, ze v ni lze vlastnimi silami upravit skoro vsechno.

4. podpora FF je vacsi nez podpora Opery (to je videt napr. na web. strankach)

Tady musim souhlasit, je to dano penetraci Ff.
iv93
Junior

Odeslat příspěvekod Dreamer 3. 4. 2006 00:56

cinan píše:3. v Opere mi chybi prispusobitelnost, nerikam ze Opera neni prispusobitelna ale oproti FF se to neda srovnat

Presne, ale FF je zlozity pre bezneho cloveka (nebudem to rozvadzat), takze pouzivam Orca Browser, jadro Gecko, funkcie a prisposobitelnost ako Avant Browser, prakticky jeho klon a navyse skryte funkcie FF.

To bude asi subjektivni pocit, ja osobne preferuji prave proto Operu, ze v ni lze vlastnimi silami upravit skoro vsechno.

Hehe, dobry vtip, asi si nikdy nevyskusal iny prehliadac (okrem IE :) ).
Dreamer
Junior

Odeslat příspěvekod iv93 3. 4. 2006 01:06

citace:

Hehe, dobry vtip, asi si nikdy nevyskusal iny prehliadac (okrem IE ).

No, mozne to je, za poslednich deset let jsem tech prohlizecu vyzkousel jen par desitek... Opera mi vyhovuje patrne jen pro mou neznalost a nevedomost. To, ze na testovani stranek mam nainstalovany vedle Opery nejbeznejsi prohlizece take bude bezvyznamna zalezitost laika.
iv93
Junior

Odeslat příspěvekod iv93 3. 4. 2006 01:42

Abych to trochu rozjel, tak prosim:

Co se mi na Opere nelibi? Napriklad tohle:

- ze si muzu sam vytvorit kdekoliv tlacitko na jakoukoliv funkci

- ze si muzu sam upravit hlavni i kontextove menu jak chci a pridat do nej co chci od spousteni externich programu pres vlastni prikazy az po formatovaci tagy

- ze jedinym kliknutim vypinam / zapinam / prepinam identifikaci, obrazky, skripty, proxy, panely, menu, listy, vlastni styly...

- ze muzu z Opery testovat stranky kliknutim i v jinych browserech

- ze si muzu sam pridat stovky ruznych vlastnich funkci pomoci js

- ze na postu nemusim pouzivat jine externi programy

- ze nastaveni, ke kteremu se v jinych programech musim pracne proklikavat, muzu menit jednim kliknutim

...a je spousta dalsich veci, co se mi nelibi. Uznejte sami - neni daleko lepsi mit program, kde mam pevne dany polozky v menu a muzu je maximalne tak vypnout? Nebo program, ve kterem mi vyrobce predem definoval tlacitka a ja si jen muzu vybrat zda na nich budou velke ci male ikony? Urcite je prece taky lepsi, ze muzu nekde na netu hledat, zda uz konecne nekdo vymyslel a napsal nejake vylepseni ci rozsireni, ktere aspon castecne splnuje muj pozadavek a treba se i stane, ze to vylepseni bude v me verzi mozna i fungovat. Je to prece lepsi nez pouzit notepad a udelat si za dve minuty upravu sam a "na miru". Sami uznate, ze program, ktery s kazdym rozsirenim roste a bobtna do radu nekolika desitek MB, je mnohem lepsi nez browser s velikosti kolem 10 MB.

Doufam, ze kazdy, kdo pouziva na premysleni hlavu a ne treba koleno, chape, ze prohlizec se neposuzuje podle toho, kolik toho umi, kolik desitek funkci ma a jak vypada, ale podle toho, zda uzivateli vyhovuje nebo nevyhovuje.
Malým dětem a blbcům počítače do rukou nepatří.®
iv93
Junior

Odeslat příspěvekod cinan 3. 4. 2006 09:54

pokud si to myslel tak, ze se tady hadame, tak ses na omylu. My se nehadame jenom rikame argumenty, i kdyz vime ze to asi nebude mit smysl. Ale mozna nasima argumentama presvedcime nerozhodny lidi, teda lidi, kt. se rozhoduji medzi FF a Opera.
Open-source fan!
cinan
Junior

Odeslat příspěvekod Dreamer 4. 4. 2006 00:44

Presne tak, my sa nehadame, tema je "Jaky internetovy prohlizec pouzivate?", takze pisem aky pouzivam a preco pouzivam tento a nie iny.

Operu nepouzivam lebo sa tam vela veci neda prisposobit, chybaju tam rozne funkcie (a naprogramovat si ich neviem).

Firefox nepouzivam preto lebo uz nie som ochotny obetovat viac casu a nervov pri stahovani rozsireni a problemoch, konfliktoch, ktore sa po vyjdeni kazdej novej verzie opakuju.

Orca Browser (zatial len RC verziu) pouzivam preto lebo ma skoro vsetky funkcie ktore potrebujem (s programu Avant Browser), mozem si ho prisposobit tak ako potrebujem, nepotrebujem stahovat rozsirenia, programovat nove funkcie, lebo ma Gecko jadro, 'skryte' nastavenia FF...

Pripravuje sa aj uplne nova verzia s mnohymi novymi funkciami.
Dreamer
Junior

Odeslat příspěvekod Mira 11. 4. 2006 17:43

Dříve IE 6. Momentálne Firefox 1.5 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mira
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cinan 11. 4. 2006 18:59

mimochodem, poznate jeste nejaky jiny Gecko browsery?
Open-source fan!
cinan
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 11. 4. 2006 20:16

iv93 píše:Abych to trochu rozjel, tak prosim:

Co se mi na Opere nelibi? Napriklad tohle:

- ze si muzu sam vytvorit kdekoliv tlacitko na jakoukoliv funkci

- ze si muzu sam upravit hlavni i kontextove menu jak chci a pridat do nej co chci od spousteni externich programu pres vlastni prikazy az po formatovaci tagy

- ze jedinym kliknutim vypinam / zapinam / prepinam identifikaci, obrazky, skripty, proxy, panely, menu, listy, vlastni styly...

- ze muzu z Opery testovat stranky kliknutim i v jinych browserech

- ze si muzu sam pridat stovky ruznych vlastnich funkci pomoci js

- ze na postu nemusim pouzivat jine externi programy

- ze nastaveni, ke kteremu se v jinych programech musim pracne proklikavat, muzu menit jednim kliknutim

...a je spousta dalsich veci, co se mi nelibi. Uznejte sami - neni daleko lepsi mit program, kde mam pevne dany polozky v menu a muzu je maximalne tak vypnout? Nebo program, ve kterem mi vyrobce predem definoval tlacitka a ja si jen muzu vybrat zda na nich budou velke ci male ikony? Urcite je prece taky lepsi, ze muzu nekde na netu hledat, zda uz konecne nekdo vymyslel a napsal nejake vylepseni ci rozsireni, ktere aspon castecne splnuje muj pozadavek a treba se i stane, ze to vylepseni bude v me verzi mozna i fungovat. Je to prece lepsi nez pouzit notepad a udelat si za dve minuty upravu sam a "na miru". Sami uznate, ze program, ktery s kazdym rozsirenim roste a bobtna do radu nekolika desitek MB, je mnohem lepsi nez browser s velikosti kolem 10 MB.

Doufam, ze kazdy, kdo pouziva na premysleni hlavu a ne treba koleno, chape, ze prohlizec se neposuzuje podle toho, kolik toho umi, kolik desitek funkci ma a jak vypada, ale podle toho, zda uzivateli vyhovuje nebo nevyhovuje.

Customize menu u firefoxe,web developer toolbar-uznavam doplnky ale jen tyto dva likviduji vse co ve foxu nejde,taby mne prava mys nabizi zavrit vlevo,vpravo,otevrit v novem,puvodnim atd,vse co v Opere a neco navic.
Ale momentalne stejne jedu na FF3 vyvojarske verzi s cairem a je to veeeelmi zajimave.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Gadelat 11. 4. 2006 20:33

Ja Operu pouzivam preto, lebo je rychla, zabera menej pamate aj MB ako ostatne browsery, je sviznejsia, ma dobre cachovanie, ked dam tlacitko spat ihned mi naskoci stranka, nenacitava sa znovu (nuz toto v poslednych verziach nejak pozmenili ale stale dost velku cast nacita z cache), smooth scrollovanie, pri kliknuti na prazdne miesto na stranke sa objavi taka haluska neviem ako sa vola, kde staci posunut trosku nizsie kurzor mysi a potom sa stranka posuva sama- tato funkcia je ovela lepsia ako vo ff, pretoze ma opat jemne posuvanie a moznost posuvania aj do stran, dalej krajsi vzhlad, skiny su ovela krajsie, nieje taky zmatok so skinmi a pluginmi, aj ja suhlasim ze ma dobru prizposobitelnost, perfektne mouse gestures, ma v sebe zabudovanu citacku rss, mail klienta, irc klienta, torrent klienta, ma dobry download manager, ma zoom a hrozi jej menej utokov, lebo je menej pouzivana (teda myslim si, ze urcite je viac, keby defaultne nebolo zapnute identify as IE...)

EDIT: Hej a este taka prkotinka: Obrazky a vlastne vsetky linky a objekty (az na tie vo flashi) sa daju niekde presunut a maju pri tom aj priesvitny efekt...
E6850, GF8800GT, 3GB RAM (1x OCZ 1GB, 2x Kingston 1GB), Asus Maximus Formula, WD 250GB, Seasonic 400W, 19" Asus VW198
Gadelat
Junior

Odeslat příspěvekod radek.poulicek 11. 4. 2006 20:48

Podle me je opera nejlespi mam ji rad protoze muzu pracovat s vicema stranka v jednom prohlizeci a nemusim prad jak blbec klikat na dolni listu mam ji rad protoze muzu zpet a kupredu ovladat pohybem mysi a podle me je nelsi FF je hodne podobna IE proto to vsichni tak prosazuji ale pri tom je to ***** (znam plno programatoru a ty pouzivaji operu) :D :D :D :D :D :D :D [/img]
radek.poulicek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jik 11. 4. 2006 21:19

Už několik let jedině Konqueror. Začal jsem s ním na verzi 2.0, byla to hrůza, ale vypadal velice perspektivně. Verze od verze lepší, stabilnější a mám pocit, že i rychlejší - u sw jinak naprosto nevídaný jev. Dnes minimálně na úrovni jakéhokoliv jiného prohlížeče.
jik
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka