Jaky internetovy prohlizec pouzivate?

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Jaky internetovy prohlizec pouzivate?
Internet Explorer 63 %  7%  [ 63 ]
Opera 270 %  30%  [ 270 ]
Maxthon 42 %  4%  [ 42 ]
Mozilla FireFox 470 %  52%  [ 470 ]
Jiný (v přípěvku uveďte jaký) 54 %  6%  [ 54 ]
Celkem hlasů : 899

Odeslat příspěvekod UncleFido 26. 6. 2005 11:49

Epiphany jsem zkusil kdysi, kdyz jim poprve ve Fedore 1 nahradili Galeona. Tehdy bylo jednoduche az priliz. Ted jsem si ho znovu pustil a moznosti nastaveni oproti Galeonu jsou mensi, ale myslim, ze jiz pouzitelne.

Epiphany tusim vzniklo z duvodu prilisne slozitosti Galeonu, ktery mel byt jen jednoduchym a rychlym prohlizecem. Proto se puvodni autor Galeonu (Marco Pesenti Gritti) oddelil od skupiny vyvojaru Galeonu a vytvoril Epiphany, ktere jeho predstave jednoducheho prohlizece vyhovuje.

Epiphany bych musel pouzivat dele abych vam rekl, ktery z techto prohlizecu je lepsi, takto bych si musel vymyslet...
error: `long long long' is too long for GCC
UncleFido
Junior

Odeslat příspěvekod Lukke 26. 6. 2005 12:18

Opera 8.01 rulez :-)
autorevue.cz: BMW 330i E90, 190 kW + BMW 525d F11, 150 kW
zive.cz: Intel Core i9-7980XE, 2x Radeon RX 480, 64 GB RAM, SSD Intel 720, Samsung MD230X6
mobilmania: Galaxy S9+
Lukke
Junior

Odeslat příspěvekod dejvidek 26. 6. 2005 12:24

Používám Operu 8.01.
dejv
dejvidek
Junior

Odeslat příspěvekod shrek 26. 6. 2005 12:30

Co se tyce Galeonu, tak ten jsem pouzival jeste v dobe, kdy Mozilla byla tak pomala, ze na tehdejsich pocitacich byla skoro nepouzitelna. Vyhodou Galeonu bylo, ze to NEBYL jednoduchy prohlizec, ale nabizel nejruznejsi vychytavky a v leccems byl mozna i nejlepsi. Bohuzel mel problemy se stabilitou a pak, po uvedeni nove verze GTK+ a Gnome, ho kompletne prepsali a orezali. Jestli od te doby zacal znovu bobtnat, to skutecne netusim, ale vim, ze kdyz jsem ho naposledy zkousel, mel opet dost chybek pri zlomkove funkcionalite proti verzi 1.x.

Snad je to ted lepsi, ale v dobe, kdy existuje pouzitelna a hlavne rozsiritelna Mozilla a Firefox a Konqueror je taky cim dal lepsi, uz se ke Galeonu a dalsim Gnome prohlizecum nechci vracet (vadi mi dost i obracene poradi tlacitek, ikdyz to ma bohuzel i linuxova verze Firefoxu, ale s tim se snad v budoucnu neco udela).

Prohlizec Epiphany byval skutecne kdysi tak orezany, az byl pro me uplne nepouzitelny. Mozna se na nej nekdy podivam, protoze pry ma podporu skriptovani pomoci Pythonu, ale jak rikam - rozsiritelnost Mozilly a Firefoxu tyhle prohlizece nemaji a jejich ovladani je pro me navic nepohodlne a neprirozene.
shrek
Junior

Odeslat příspěvekod mircy 26. 6. 2005 12:59

Konqueror 3.4 .
Vadí mi však, že jeho používáním zvyšuji statistiku Firekoxu - Konqueror totiž posílá v User agent řetězec "like Gecko" (jako Gecko) a většina statistik (třeba Toplist.cz) to nerozliší (konqueror není Gecko, ale KHTML).
Takže se nafukuje statistika Firefoxu )myslím, že ve skutečnosti má tak 5=, zbytek je vykradený podíl Konqueroru, Safari, Opery, a zvláště tzv přednačítání stránek.
Používám SuSe LINUX
mircy
Junior

Odeslat příspěvekod mircy 26. 6. 2005 13:04

Oprava překlepu: Firefox má tak 5% (možná 7%)
Používám SuSe LINUX
mircy
Junior

Odeslat příspěvekod michal_vyskocil 26. 6. 2005 13:15

Už jsem používal kde co, IE, Mozillu, Operu, FF. Ted zrovna používám Konqueror. Ten prohlížeč je čím dál lepší, nemluvě o integraci se systémem. Pokud jsem na Windows, tak ff.
Poznatek z diskuze: "Pro některé je unix házení perel sviním"
michal_vyskocil
Junior

Odeslat příspěvekod shrek 26. 6. 2005 13:21

mircy: Myslim, ze ten odhad je prehnany. Operu pouziva par fajnsmekru, Maca (a tim padem Safari) ma u nas hrstka lidi, Konqueror pouziva mensina z linuxovych uzivatelu, kterych taky az tolik nebude. Jaky vliv ma prednacitani stranek, to nevim, ale taky bych byl v odhadu velice opatrny.
shrek
Junior

Odeslat příspěvekod Petr Tomeš 26. 6. 2005 14:02

mircy píše:Konqueror 3.4 .
Takže se nafukuje statistika Firefoxu )myslím, že ve skutečnosti má tak 5=, zbytek je vykradený podíl Konqueroru, Safari, Opery, a zvláště tzv přednačítání stránek.t/quote]

Opravdu netusím, jak může Firefox "vykrádat" něčí podíl, když v jeho identifikačním řetězci je jasně a správně identifikovatelný a drtivá většina jeho uživatelů tu identifikaci nemění, resp. to nemá zapotřebí tak jako Opera nebo Konqueror.

Pokud jde o statistiky, je pravda, že v některých případech nepotřebuje Opera načítat stránky, kvůli cachování. Na druhou stranu je takové chování prohlížeče v některých případech špatně nastavené a vlastně nechtěné.

Je pravda, že Opera nepodporuje přednačítání. Namísto aby ho implementovala a umožnila ho používat uživatelům, kteří si chtějí např. urychlit vyhledávání Googlem, tak si musí hledat zástupné důvody pro útok na úspěšnější konkurenci. Nehledě na to, že statistiky se snaží zachytit hlavně uživatele/návštěvy a ne počet zobrazených stránejk daným prohlížečem.

Je pravda, že se Opera standardně identifikuje jako IE. Ale může si za to sama, Firefox v drtivé většině případů nemá zapotřebí maskovat či měnit svou pravou identitu. Na druhou stranu do identifikačního řetězce přidává Opera klíčové slovo "Opera", takže je rozpoznatelná u většiny kvalitních služeb monitorujících návštěvnost webů.

Je opravdu bezpředmětné bavit se o tom, zda je Firefox během několika měsíců po vydání úspěšnější (na tržní podíl, downloady nebo skutečné uživatele) než všechny vydané verze Opery dohromady 5krát nebo 4krát, zvláště když si za to Opera může hlavně sama - nepodporou přednačítání, identifikací, použitelností prohlížeče a obchodní politikou. To, za jakých okolností je produkt sponzorován, vyvíjen, jaké funkce ne/podporuje či jak je populární, běžného uživatele vůbec nezajímá (a nemusí zajímat), to je problém a záležitost výrobce.

Opera je rozpoznatelná v Toplistu, Navrcholu i v dalších statistikách, mám to osobně ověřené podle přístupu na konkrétní stránky a porovnání se statistikou té stránky, kromě toho např. autoři Navrcholu mají systém tak propracovaný, že je schopen rozpoznat několik set a možná i tisíc různých verzí různých prohlížečů. Takže Opera rozpoznatelná je a rozpoznává se také. Nevím, jak je na tom Konqueror, ale počet jeho uživatelů je limitován nepřítomnostím portu pro Windows, a i tak více lidí na Linuxu používá Mozillu/Firefox, Galeon, Epiphany nebo jiné Gecko prohlížeče, takže mi nepřijde podíl Firefoxu moc nadhodnocený kvůli Konqueroru.

Jestli je něčí podíl skutečně nadhodnocený, tak zřejmě podíl IE, protože jeho identifikace je nejžádanější v prohlížečích umožňujíích změnu identifikace, právě kvůli stránkám s JavaScripty optimalizovanými pro IE.
Petr Tomeš
Junior

Odeslat příspěvekod michal_vyskocil 26. 6. 2005 14:02

mircy píše:Konqueror 3.4 .
Vadí mi však, že jeho používáním zvyšuji statistiku Firekoxu - Konqueror totiž posílá v User agent řetězec "like Gecko" (jako Gecko) a většina statistik (třeba Toplist.cz) to nerozliší (konqueror není Gecko, ale KHTML). /quote]

Třeba zrovna iinfo KHTML rozlišuje, podívej se tady. Ten podíl je opravdu maličký. Je to tím, že se KHTML používá pouze v minoritních platformách (Linux, BDS, MacOs), kdežto Firefox věží i na Windows.

Mimo to tyto prohlížeče nemají žádnou reklamní masáž, jako Firefox.
Poznatek z diskuze: "Pro některé je unix házení perel sviním"
michal_vyskocil
Junior

Odeslat příspěvekod shrek 26. 6. 2005 14:12

mircy: Ten odkaz dokazuje akorat to, ze Opera se maskuje jako IE, takze asi tezko ji muze ubirat z kolace Gecko a ze Von Tetzchner tezce nese, ze se Firefox na rozdil od Opery prosadil v tak masovem meritku. Ja Opere uspech preju, ale myslim, ze by se meli jeji tvurci drzet pri zemi nebo vymyslet nejakou lepsi obchodni strategii.
shrek
Junior

Odeslat příspěvekod shrek 26. 6. 2005 14:16

A myslim si take, ze by se meli Operaci misto podobnych prohlaseni snazit spolupracovat s tvurci Gecka a KHTML a snazit se dale nahlodavat podil IE. Pak budou mit vetsi sanci, ze si uzivatele zvoli v budoucnu prave Operu, pokud budou mit pocit, ze jim nejvice vyhovuje.
shrek
Junior

Odeslat příspěvekod Kardiak 26. 6. 2005 15:27

Avant Browser.Vyhovuje mi víc,než FF.
Kardiak
Junior

Odeslat příspěvekod mircy 26. 6. 2005 16:06

Když nad tím uvažuju, k Widlím (Windows) patří i hnůj (IE)...
Kvalitní prohlíeče na kvalitní OS.
Používám SuSe LINUX
mircy
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka