Nazor na FireFox

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod miho 3. 7. 2005 09:22

pisek3 píše:nemuzes rict ze kazdy kdo nepouziva alternativni prohlizec je nezkuseny

Nic takoveho jsem nenapsal. Napsal jsem ze pravdepodobnost pouziti alt. prohlizece u zkuseneho uzivatele je vyssi a za tim si stojim. Rada webu zamerenych na IT (vcetne tohoto fora) kam chodi predevsim lide zajimajici se o IT a pocitace obecne ma vyssi zastoupeni FF nez IE (cimz se nam vlastne oznaceni alternativni prohlizec ztraci vyznam ;-) ). Na webech pro bezne uzivatele nebo i odborniky ale v jine oblasti nez IT je zastoupeni FF mnohem mensi.
miho
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod a 3. 7. 2005 10:21

keby sa na svete prestali pouzivat ie a outlook, virusy by razom vyhynuli ako dinosaury
a
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod AndrewJ 3. 7. 2005 10:54

no hlavně mozilla foundation platí 500 dolarů za každou nalezenou chybu.. takže hacker raději chybu nahlásí, než aby ji zneužil...
AndrewJ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cache 3. 7. 2005 10:58

a: ale nie, zacali by sa robit pre ff a thunderbird..
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pisek3 3. 7. 2005 14:16

AndrewJ píše:no hlavně mozilla foundation platí 500 dolarů za každou nalezenou chybu.. takže hacker raději chybu nahlásí, než aby ji zneužil...n/quote]

tak to se asi pustim do hledani chyb - 12 litru za jednu chybu, to je slusna cena . . . :lol:
pisek3
Junior

Odeslat příspěvekod AndrewJ 3. 7. 2005 14:25

jj, jeden němčour už takhle zarobil 2000 USD... Ale myslím si, že zase tolik jich tam není... Mluvíme samozřejmě o bezpečnostních chybách...
AndrewJ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod PepaJK 3. 7. 2005 18:33

Když bych měl jednou větou říci svůj názor na FF tak bych řekl asi toto: Mnohem dospělejší prohlížeč.

Ale i když je dospělejší tak není nejdokonalejší. Když mu člověk po instalaci věnuje dvě tři hodinky času lze vytvořit velmi flexibilní a dobrý prohlížeč.
PepaJK
Junior

Odeslat příspěvekod AndrewJ 3. 7. 2005 18:53

Dost dobrý prohlížeč a napjatě očekávám, co na to verze 1.1
AndrewJ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod gofry 3. 7. 2005 18:57

AndrewJ píše:Dost dobrý prohlížeč a napjatě očekávám, co na to verze 1.1e/quote]
Ja tiez. Co som skusal Deer Park, tak je to uplne o comsi inom. Stranky sa nacitavaju ovela rychlejsie. Skoro ako v Opere.
gofry
Junior

Odeslat příspěvekod AndrewJ 3. 7. 2005 19:07

jj, navíc půjde čachrovat s tabama bez rozšíření..
AndrewJ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jech 3. 7. 2005 19:35

Firefox je hlavně výborný díky rozšířením (extensions). Pro mě nejdůležitější jsou AdBlock, FlashBlock, Prefbar, Tabbrowser Extensions, Mouse Gestures, Web Developer, Tidy, Sage (RSS), Image Zoomer, Download Manager Tweak, Download Statusbar, Extended Statusbar, ForecastFox a MediaPlayer Connectivity.
Plno z nich dává FF funkce, které má Opera a další nabízejí funkce, které nemá žádný jiný prohlížeč.

Ještě přidám poznámku o rozšířenosti FF. Já mám například stránky převážně o digitálním videu. Očekávám tedy lidi spíš technicky orientovaný, ale často se ke mně dostanou i úplný laicí. Podíl FF je u mě okolo 30% a IE 50%. Zároveň tam mam statistiku za celou dobu používání počítadla (od května) a za poslednich 30 dní. Podle toho roste podíl FF o 2% měsíčně. O stejnej kus klesá podíl IE.
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PepaJK 3. 7. 2005 19:43

Záleží opravdu dost na komunitě lidí, která na stránky chodí. Spravujeme mimo jiné stráneky kulturních památek a tam je poddíl FF 10% - bohužel
PepaJK
Junior

Odeslat příspěvekod AndrewJ 3. 7. 2005 19:48

Na osbních stránkách kámoše, které sklouží jako nástěnka je podíl 88% FF a 10% opera.... nikdo v partě nic jiného nepoužívá... ty dvě procenta je pár náhodných přístupů
AndrewJ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod enforcer 3. 7. 2005 20:16

S tou stabilitou je firefox niekedy na prd. Hlavne keď mám pootváraných veľa panelov, systém sa často zahltí a procesor vyťaží na 100 percent. Opera je v tomto asi najlepšia.
enforcer
Junior

Odeslat příspěvekod AndrewJ 3. 7. 2005 20:19

FF má dost co spravitl, ale pro mě osbně neexistuje nic lepšího...
AndrewJ
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka