Nazor na FireFox

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod adamek.jan 4. 7. 2005 08:06

Vzdy jsem byl ochotny pouzivat pouze IE; jednou ve skole, cca rok zpet, nainstalovali FF a tak ja jakoze ho vyzkousim. Od te doby jedine FF :-)
adamek.jan
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Goci 4. 7. 2005 08:50

Už delší dobu používám FF. Jeho výhoda je převážně v možnosti jeho rozšířítelnosti (neobešel bych se bez adblock, flashblock, g-mail notifier, download manager a statusbar) a taky prohlížení oken v záložkách. Používám ho střídavě s IE, jen když se chci rychle mrknout apod.. Nevýhodou FF je jeho spouštění, trvá docela dlouho a místo které zabírá v operační paměti, zvlášť při větším poštu otevřených záložek.
Goci
Junior

Odeslat příspěvekod pexxi 4. 7. 2005 09:25

pisek3 píše:uz dlouho tady ctu o prohlizeci fire fox a vetsinou nekdo napise ze je best atd. - mozna ze je bezpecnejsi,ale myslim ze kdyby mel tolik uzivatelu jako IE tak je to s tou bezpecnejsi nastejno...kdyz se na to podivam z pohledu hackera a chtel bych "*****" co nejvice lidem system tak to udelam tem co maji IE protoze jich je rozhodne vice nez tech kteri pouzivaji firefox...jaky mate na to nazor vy?

// adamek.jan - presun do sekce Internet > Prohlizece

Keby mal FF tolko pouzivatelov ako IE, s bezpecnostou by to bolo rovnake, bezpecnost softwaru totiz nezavisi od poctu ludi, ktori dany SW pouzivaju, ale od kvality vyvoja a testov pred uvedenim do ostrej prevadzky. Mozno by sa objavilo viac skrytych chyb, ako v sucasnosti, ale myslim si, ze na IE, ktory v chybovosti vedie, ziadny iny prehliadac nema, aj keby sa pomer IE:FF zmenil na 50:50. Vyvoj FF napreduje ovela rychlejsie ako IE a takisto aj chyby su riesene ovela dynamickejsie v, oproti IE, "nenormalne" kratkych intervaloch.

Ja osobne na FF nedam dopustit a pri pripojeni doma by som Windows+Firewall (nie SP2 FW)+FF, prip. Linux+FF (tam mi firewall bezat nemusi, pokial som len bezny internet-user, kedze mam pod plnou kontrolou to, co povolim a co nie, ziadny port 139 s RPC sa tam defaultne neotvara), nevymenil za nic ineho.

Kazdy ma vsak svoje potreby a ak niekomu vyhovuje IE, nech pouziva IE. Obchodna politika M$ v poslednej dobe vsak, aspon podla mna, casom zatlaci IE na pole alternativnych prehliadacov, aj ked vdaka jeho masovemu rozsireniu si este nato pockame... Bohuzial...
It's better to be wholly alone, than alone with ass-holes. ;-)
pexxi
Junior

Odeslat příspěvekod Luboš 4. 7. 2005 18:22

Firefox používam cca 1 rok a som s ním maximálne spokojný. Tak isto mi vyhovuje fórum pre Firefox, Thunderbird... :D
Luboš
Junior

Odeslat příspěvekod AndrewJ 4. 7. 2005 18:28

[quote="Luboš";Firefox používam cca 1 rok a som s ním maximálne spokojný. Tak isto mi vyhovuje fórum pre Firefox, Thunderbird... :D:/quote]

jj, uživatelská podpora je skvělá.... jinak kdo by to nevěděl, tak tady je link na fórum zaměřené na podporu produktů mozilly....http://forum.czilla.cz/
AndrewJ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Eross 4. 7. 2005 18:28

trosku rozvirim hladinu Firefox je ***** :mrgreen:
Tempus Maxcars - Kurz bezpecnej jazdy - Skola smyku -absolvovane :)
Eross
Pokročilý

Odeslat příspěvekod big.alda (novy) 4. 7. 2005 19:09

Tytyty :). Nepodkládej pod plamen.
Mám FF a nemůžu si stěžovat.
To boldly go where no man has gone before.
big.alda (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod Davpe 5. 7. 2005 08:19

ja mam FF a miluju ho.zastihnete me i na czilla fore a prekladam i nejaka rozsireni
Davpe
Junior

Odeslat příspěvekod tomcop 5. 7. 2005 08:36

ja som firefox mal dost dlho, ale uz asi pol roka pouzivam operu. je podla mna 100x rychlejsia a lepsia. ale kolko ludi tolko chuti. v opere sa mi stalo, ze nefungovali mozno 1 max 2 % stranok,ktore som navstivil, s ff to bolo horsie. zase je pravda, ze je zadarmo, ale moj nazor je taky, ze veci ktore su uplne zadarmo malokedy prevysia ten isty komercny produkt, samozrejme su aj take, cest vynimkam.
PC : MacBook Air (late 2010), 11.6" LCD, 2GB RAM, 128GB SSD HDD, MacOSX Snow Leopard
Mobile : Nokia N9, 64GB, White
tomcop
Junior

Odeslat příspěvekod Petr Tomeš 5. 7. 2005 09:17

tomcop píše:ja som firefox mal dost dlho, ale uz asi pol roka pouzivam operu. je podla mna 100x rychlejsia a lepsia. ale kolko ludi tolko chuti. v opere sa mi stalo, ze nefungovali mozno 1 max 2 % stranok,ktore som navstivil, s ff to bolo horsie. zase je pravda, ze je zadarmo, ale moj nazor je taky, ze veci ktore su uplne zadarmo malokedy prevysia ten isty komercny produkt, samozrejme su aj take, cest vynimkam.

Troufám si tvrdit, že více lidí má zkušenosti takové, že více stránek zobrazí lépe Firefox než Opera. Jmenujme třeba dlouhodobý problém s Gmailem, formátováním příspěvků v DHTML editorech, nefunkční stránky kvůli špatné identifikaci prohlížeče apod.
Pokud jde o věci zadarmo, je velmi obtížné objektivně posoudit dva prohlížeče s rozdílnými koncepcemi a způsoby práce, protože různí uživatelé upřednostňují něco jiného.
Petr Tomeš
Junior

Odeslat příspěvekod enforcer 5. 7. 2005 09:28

Skúšal niekto napr. Maxton alebo niečo iné? Existuje aj slimbrowser. Oba využívajú jadro MS Explorer. Naozaj, ako píšu nektorí, FF nekorektne zobrazuje niektoré weby. Nasledovnú stránku FF vôbec nezobrazí...www.elkoshop.sk. V IE funguje všetko.
enforcer
Junior

Odeslat příspěvekod diablik 5. 7. 2005 09:37

nic v zlom, ale keby niekto urobil stranku FF only alebo Opera only tak ju tiez IE nezobrati korektne.....takyto clovek je podla mna debil. len pre tu srandu obchod takto prichadza asi o 25% zakaznikov...... byt majitel tak take nieco nedovolim
diablik
Junior

Odeslat příspěvekod gofry 5. 7. 2005 11:20

enforcer píše:Skúšal niekto napr. Maxton alebo niečo iné? Existuje aj slimbrowser. Oba využívajú jadro MS Explorer. Naozaj, ako píšu nektorí, FF nekorektne zobrazuje niektoré weby. Nasledovnú stránku FF vôbec nezobrazí...www.elkoshop.sk. V IE funguje všetko.f/quote]
Ci to nebude nahodou tym, ze tu stranku ktosi urobil v PowerPointe! To ani nie je webova stranka, to je uchylna zvrhlost. To je akoby si si vytlacil uradny dokument na toaletny papier, pisal na neho informacie fixkou a potom by si sa cudoval, ze ti ju nejaky urad nevzal.

Pritom takato stranka sa da spravit pomocou uplne jednoducheho html+css za jedno odpoludnie.
gofry
Junior

Odeslat příspěvekod SGS 5. 7. 2005 18:03

enforcer píše:Skúšal niekto napr. Maxton alebo niečo iné? Existuje aj slimbrowser. Oba využívajú jadro MS Explorer. Naozaj, ako píšu nektorí, FF nekorektne zobrazuje niektoré weby. Nasledovnú stránku FF vôbec nezobrazí...www.elkoshop.sk. V IE funguje všetko.f/quote]

Firefox ZOBRAZUJE KORENTNE vsechno, a kdyz to autor neumi a stranku napise spatne, korektni zobrazeni = zobrazit stranku i s chybami, ne chyby ignorovat jako zastarale a chybove IE :!: :!:
SGS
Junior

Odeslat příspěvekod LubosD 5. 7. 2005 19:19

Já jsem donedávna taky používal Firefox. Ale pak se mi zalíbila Opera svým vzhledem a především výkonem renderování.

Jen mi u Opery nějak chybí ta rozšířitelnost :-(.
Luboš Doležel, AbcLinuxu.cz
LubosD
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka