IE problém s emailem na seznamu a centrumu

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod KeyserSoze 6. 6. 2006 18:24

TheTOM_SK píše:V IE dej do Trusted Sites:

Tohle částečně pomohlo, ale firewall to nikdy předtím nedělal. Změny jsem v něm neprováděl. U centrum pořád nic.

Naposledy upravil KeyserSoze dne 6. 6. 2006 18:35, celkově upraveno 1
KeyserSoze
Junior

Odeslat příspěvekod Mývalice 6. 6. 2006 18:29

Pane bože. Proč cituješ předchozí příspěvek? Eště k tomu tak rozsáhlý. :roll:
Klikni si na Obrázek a uprav to.
Selhaly-li všechny pokusy, je načase si přečíst návod.
Mývalice
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod Ripper-CZ 6. 6. 2006 19:20

KeyserSoze píše:Říkal jsem si, že bych mohl odinstalovat IE a znovu nainstalovat. První část se mi povedla, ale teď když chci znovu nainstalovat IE, tak mi to píše že je nainstalován, stejně tak je v Přidat a odebrat programy. Když kliknu na ikonku IE, tak se mi otevře jen vlastnosti IE a když kliknu na OK, tak se nic neděje.

Takže teď jsem bez IE nevím co dělat pro to, abych ho dal zpět.t/quote]

Internet Explorer se odinstalovat neda. V systemu je stale, spustit se da prikazem iexplore ci z nabidky start. Na plose mas mozna modre ecko, ale je to zastupce na nastaveni moznosti site.
Byt tebou, tak se ale ani nesnazim "dat IE zpet". Pokud mas rad svuj pocitac, tak zacni pouzivat poradne webove prohlizece typu firefox nebo opera, a na emulatory prohlizecu jako je IE pro svoje vlastni dobro zapomen.
Ripper-CZ
Junior

Odeslat příspěvekod -Sam- 6. 6. 2006 22:02

Co se týče opravy poškozeného IE, mohl by ti pomoci následující článek: Jak přeinstalovat nebo opravit aplikaci Internet Explorer a Outlook Express v systému Windows XP.
-Sam-
Junior

Odeslat příspěvekod KeyserSoze 7. 6. 2006 08:55

IE se mi podařilo vrátit pomocí obnovení systému.
KeyserSoze
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 7. 6. 2006 09:19

Dobrou moznost ti uvedl napriklad Ripper-Cz nicmene nechces li se IE vzdat zkus pracovat s nim v Sandboxu -napriklad pomoci utility Sandboxie.Jde o to ze potom pracuje ve virtualnim prostredi ktere sandboxie vytvori a pripadny problem nikdy neovlivni system.Pokud je infikovan proste smazes virtualni adresar a jedes dal:-).O nic neprisels nic se nedeje.Samozrejme lze tak spoustet programy instalatory atd.Nastaveni je trivialne jednoduche,osobne tak surfuji i s Foxem nevim proc ale je v tomto rezimu brutalne sviznejsi.
Vyhoda reseni-stoprocentni odolnost systemu vuci spyware a virum-pripadny vir by jiz musel pocitat s tim ze musi nejprve napadnout virtualni slozku.Dokumenty vse co spustis vytvoris se objevi tam jsi li v tomto rezimu-pozor na to.Samozrejme neni problem je presunout potom kam chces.Ale pokud bys mel treba volbu automaticky delete contents sandbox po vypnuti-proste zmizi.Je toho vic ale fakt doporucuji toto-je to jedno z nejjednodussich reseni s minimalni namahou ktere system udela zcela jiste bezpecnejsi.Spustena vec ma svoji ohradku a za ni nesmi.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ripper-CZ 7. 6. 2006 11:33

Snadbox znamy desitky let v unixovem prostredi uz je i pro windows? To je zajimava informace, to jsem nevedel. Zni to jako uzitecna vec, pokud z nejakeho duvodu jste nuceni pouzivat IE, Outlook a podobne nebezpecne hracicky. Diky za info.
Ripper-CZ
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 7. 6. 2006 11:58

Osobne pouzivam jsem li ve windows doma a neznam pojem reinstal,podivne chovani atd...Je fakt ze mimo to dodrzuju zakladni zasady normalniho chovani+neco - hodne preventivne blokuji na sitovce pres neco jako iptables jen urceno pro trojan site atd,samozrejme firewall a sluzby mi bezi jen potrebne ale nepotrebuju rezidentni stity Spybotu,Adware apodobne utility.Takze rek bych ze je to celkem elegantni reseni jen se divim ze minimum lidi to pouziva pritom volba Run program,Run default browser,Run IE,Run email reader,Run from start menu mi nepripada nijak slozita nebo krkolomna.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TheTOM_SK 7. 6. 2006 12:05

Bezneho uzivatele nedonutis pouzivat RunAs a ten co vi, co to znamena, to uz vetsinou nepotrebuje.
TheTOM_SK
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 7. 6. 2006 12:23

TheTOM_SK píše:Bezneho uzivatele nedonutis pouzivat RunAs a ten co vi, co to znamena, to uz vetsinou nepotrebuje.

Rozumim ale tady ma graficke prostredi kdy mu Sanboxie bezi v liste a vyvola to pres pravou mys-spustit firefox-neboli run default browser.
Ale mozny je ze i to je moc pro nektery ale temto typum nepomuze nic!Ani prechod na linux ani na apple proste nic.Protoze na linuxu obcas bude muset premyslet-to mi nikdo nevyvrati a apple je pro jinou cilovku.Takze periodicky kolotoc reinstalaci,formatu.behu na rozesranym systemu.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TheTOM_SK 7. 6. 2006 12:30

Muj brat je takovy typ, takze to znam. Jeste tak zvladne vlozit DVD do mechaniky, spustit DVD program a kliknut na Play, ale ked dam lepsi program, kde po kliknuti na Play musi zadat mechaniku v ktorej je DVD, to je uz pre neho prilis zlozite. To nie je, ze by to nezvladol, ale nema zaujem. Preto su tak popularne security suites, aj ked je to asi to najhorsie bezpecnostne riesenie ake je.
TheTOM_SK
Mírně pokročilý

Předchozí stránka