Opera vs FF

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Suving 15. 7. 2006 07:29

Cus lidi porad se rozhoduju jaky browser pouzivat, jde mi tedy o mensi naricnost na hardware...
Nepotrebuju zadne vymozenosti, pozaduji jenom pohodlne a rychle surfovani a browser ktery se dobre ovlada..
Jaky myslite ze by mi vic sedel, a co je vlastne z tech dvou narocnejsi na hardware?
Suving
Junior

Odeslat příspěvekod naomy.developer 15. 7. 2006 07:37

To je dost tezko rict.
Ja osobne Ti to reknu asi takhle. Byl jsem zatvrzelej pouzivac IE a nadstaveb jako MAxthonu. Po case zacal MAxthon zatuhavat na nejakejch webech a faktem je, ze i nejakej ten search bar a podobny sracky se nekdy nainstalovaly ac jsem zbehlej a daval jsem si na to bacha, a tak jsem se rozhodl zkusit FF a Operu. Nakonec jsem zustal u Opery protoze po nacteni je svizna, a ma v sobe emailoveho klienta jez je opravdu super a tim padem mi odpadla nutnost pouzivat cracklej the bat. Opera je jeden z nej programu co mam na kompu.
Normal Standard Central Europe Human
naomy.developer
Junior

Odeslat příspěvekod Patrix 15. 7. 2006 07:37

No tvym pozadvkum vyhovuje spis Firefox, ale sam si oba zkus a rozhodni se, ktery ti vyhovuje.
Patrix
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petzed 15. 7. 2006 07:38

Narocnejsi je asi FF, pri otevreni nekolika oken a panelu si veme i vice jak 200MB pameti a co je horsi pokud zavrete vetsinu oken, tak pamet klesne na zhruba 80MB :? . Ja pouzivam oba, ale FF jako primar. Proste mi sedi lepe a ma dobre udelany panel se zalozkami a odkazi.
Jsme zvedavy jak na tom bude FF 2.0
petzed
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Czulibrk 15. 7. 2006 08:22

Suving píše:jde mi tedy o mensi naricnost na hardware...

Opera

Má všechno, co potřebuješ. Jinak si klidně zkus i FF ...

edit: Určitě ale použij nejnovější build z

http://my.opera.com/desktopteam/blog/show.dml/350264
Olé!
Czulibrk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Suving 15. 7. 2006 08:35

Zrovna zkousim obe...
Je to tezke...
Opera se mi lepe ovlada ale FF ma zase podle me rychlejsi platno..a nacitani stranek..
Suving
Junior

Odeslat příspěvekod Gabelhirsch 15. 7. 2006 08:52

opera je jako program daleko méně náročná na hw. ff je pomalý otesánek, který se dá sice hezky rozšířit, ale aby uměl to co opera v základu, a to ještě ne tak elegantně, bude z něho supermoloch se startem důchodce... hlasuji pro operu, osobně jsem s ní už dlouho velice velice spokojen. (ff jsem užíval rovněž už od jeho počátků, nicméně poslední doba ukazuje, že je to takový "spratek")
Je opravdu nesmysl považovat myšlení za lidský výmysl…
Gabelhirsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod negr 15. 7. 2006 09:02

Co jsem zkousel na starych kompech, tak jednoznacne sviznejsi je Opera. Rychlost nacitani stranek zavisi na rychlosti pripojeni.
A co komu vice sedi si musi rozhodnout kazdy soudruh sam :wink:
Nekdo si koupi motor z BMW a pak tuni a tuni. Jiny si koupi Porsche a fici uz od zacatku - co vam vyhovuje, zalezi pouze na vas!
-We gotta get out of here dude!
-Why?!
-C4 yourself!
negr
Junior

Odeslat příspěvekod Gadelat 15. 7. 2006 09:04

tak tak, opera- rychlost a funkcie s mensimi narokmi na hw...
E6850, GF8800GT, 3GB RAM (1x OCZ 1GB, 2x Kingston 1GB), Asus Maximus Formula, WD 250GB, Seasonic 400W, 19" Asus VW198
Gadelat
Junior

Odeslat příspěvekod AndrewJ 15. 7. 2006 09:12

Já jsem dřív na pomalé počítače nasazoval K-Meleon (minimalistický prohlížeč na Gecku)

a teď, když jsme se podíval na http://kmeleon.sourceforge.net/, zjišťuju, že byl vydán release candidate 1.0, tak bych o tom možná uvažoval :)
AndrewJ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Zdeny 15. 7. 2006 12:08

Kdyz nebudu brat v potaz ovladani a prostredi, ktere je dle meho subjektivniho nazoru lepsi u Opery, tak rozhodne z pohledu rychlosti nacitani stranek a narocnosti na vykon a ukousnuti pameti je lepsi Opera. Pokud srovnavame Opera 9 vs. FF 1.5 tak tomu tak je, u dvojkove rady FF se mozna neco zmeni.
Zdeny
Junior

Odeslat příspěvekod pivorek 15. 7. 2006 12:12

souhlasim se "Zdeny". Osobne pouzivam Operu na velmi slabem pocitaci a jede velmi solidne...
pivorek
Junior

Odeslat příspěvekod marek.tkd 15. 7. 2006 21:55

Vo FF si najviacej pochvalujem funkciu vyhladavani textu na stranke uz pocas pisanie, bez toho, aby som musel dat ctrl+f. Vie mi niekto poradit, ci sa nieco take da nastavit aj v opera ?

dakujem

marek
Sempron 2400@2800, MSI K7N2 Delta, Sapphire 9600Pro 400/263, 2x512MB Ram, 80GB Maxtor
marek.tkd
Junior

Odeslat příspěvekod Zdeny 15. 7. 2006 21:59

marek.tkd píše: Vie mi niekto poradit, ci sa nieco take da nastavit aj v opera ?

Umi to i Opera. Staci stisknout klavesu lomitko [ / ], ktera se nachazi napr. na numericke casti klavesnice.
Zdeny
Junior

Odeslat příspěvekod Gadelat 15. 7. 2006 23:17

To iste je aj, ked stlacis bodku (druhe tlacidlo zprava od praveho shiftu :)) Ale inak najpohodlnejsie a najpodobnejsie ako je to pri FF je, ked stlacis na to oko a hladas to cez to...
Obrázek
E6850, GF8800GT, 3GB RAM (1x OCZ 1GB, 2x Kingston 1GB), Asus Maximus Formula, WD 250GB, Seasonic 400W, 19" Asus VW198
Gadelat
Junior

Další stránka