Opera vs FF

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jech 20. 7. 2006 11:00

shadowland píše:u mna vitazi OPERA, ovladatelnost, rychlost, pripadne aj vzhlad i ked na tom tebe nezalezi. FF mi pripada ako IE len v lepsom kabate....

Čím Ti přijde FF jako IE?
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod salko 20. 7. 2006 11:36

I keď je to mimo tému, tak predsa len si neodpustím jeden odkaz:
http://www.firefoxflicks.com/flick/inde ... 42&c=false
Tá stránka je funkčná, ale bohužial je momentálne asi preťažená.
salko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lynn.cz 20. 7. 2006 12:14

colos píše:Bohužel není do něj čeština a ani nevím zda se v něm dají blokovat reklamya nebo jestli pro něj na blokaci existuje nějaký program či rozšíření.Obávám se i aktualizací - ve FF je to v pohodě! /quote]
stačilo nainstalovat a vyzkoušet, ne?
http://jasnapaka.bloguje.cz/361405-bliz ... 1c2041e518
přijde mi to jako funkční hybrid mezi ff a operou :-)
startuje mi teda pomaleji než opera.

blokování obsahu, popupu, nastavení více proxy, identifikace jako cokoli.... umí toho dost... stačilo trocha googlu ;-)
...na povídání používám jabber, proč tu na něj ještě není kolonka?
lynn.cz
Junior

Odeslat příspěvekod Fuckir 20. 7. 2006 22:30

ja pouzivam asi 3 mesice FF a vubec si nestezuju podle me ma pohodlne prostredi pro praci s vice strankamy naraz.. je pravda ze jako zaladni verze nic neobsahuje ale na tom se mi libi ze existuje mnoho rozsireni ktere si kazdy uzivatel muze vybrat podle sebe co se mu zrovna hodi...
tady stranka na ktere naleznete mnoho rozsireni..
http://www.czilla.cz/doplnky/rozsireni/p/firefox/
Fuckir
Junior

Odeslat příspěvekod vlasta 20. 7. 2006 23:51

Já preferuji FF, zejména kvůli jednoduchému odfiltrování reklam.
vlasta
Junior

Odeslat příspěvekod Safik (novy) 21. 7. 2006 00:10

rozhodně FF, já chci rychlost a přehlednost a opera mi občas připadá trochu přeplácáná, aneb v jednoduchosti je síla
A64 3000+ @ 2,2ghz, Nforce4Ultra, 1Gb dual channel, GF 6600GT 128 Mb, Mandriva linux X86_64
řešeni problému vždy hledej mezi žídlí a monitorem
Safik (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 21. 7. 2006 00:12

Opera s novejsimi verzemi se FF stava cim dal vice nepouzitelnejsi,pomalejsi a nestabilnejsi.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 22. 7. 2006 09:16

Taky doporucim Operu. Pouzivam ji skoro rok a naprosta spokojenost. A to jsem ji temer celou dobu pouzival na Celeronu 300 s 160 MB RAM. Rychle, stabilni, bez problemu
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Junior

Odeslat příspěvekod drAcOniS 22. 7. 2006 11:25

Tuhyk píše:Taky doporucim Operu. Pouzivam ji skoro rok a naprosta spokojenost.

Já doporučím Firefox. Operu jsem asi tak rok používal a nyní po více než dvou letech používání Mozilly vím, že se k ní nikdy nevrátím, protože se pro mě stala nepoužitelnou.

Spíš mě zajímá, jestli mají význam příspěvky typu "Doporučuji tohle a tohle, jsem s tím spokojen" - tohle si snad musí vyzkoušet každý sám, jestli mu to bude vyhovovat, každý máme jiné nároky... :wink:

IMHO má význam diskutovat stylem "FF má tuto feature, má ji Opera? Opera zase umí tohle, umí to i FF?" a ne jenom psát, kdo co preferuje, to je bezpředmětné. Anebo stručně shrnout, co komu na tom či onom prohlížeči vadí a co na něm má rád.
drAcOniS
Junior

Odeslat příspěvekod Morfeus211 23. 7. 2006 00:29

salko: lol, krasne video :lol:
Gigabyte G33-DS3R, Intel Core 2 Duo E6550, Sapphire HD2600Pro 512MB, 2x1GB DDR2 Kingston 667, 80 GB Maxtor, 500GB Seagate, 250GB WD, 640GB WD, LG GH20NS10 SATA black, X-FI Xtreme Gamer
Morfeus211
Junior

Odeslat příspěvekod igo 23. 7. 2006 08:47

podla mna dovod preco niektori ludia pouzivaju operu je ten, ze nevedia co vsetko dokaze FF s extensions. a btw len tak z praxe, opera niektore stranky zobrazi uplne inak ako vsetky ostatne browsery.
igo
Junior

Odeslat příspěvekod Alnag 23. 7. 2006 08:53

Děláte, jako by snad Opera žádné extensions neměla nebo co...
In nomine Ordinis!
Alnag
Junior

Odeslat příspěvekod ca-ll1 23. 7. 2006 09:15

igo píše:podla mna dovod preco niektori ludia pouzivaju operu je ten, ze nevedia co vsetko dokaze FF s extensions. a btw len tak z praxe, opera niektore stranky zobrazi uplne inak ako vsetky ostatne browsery.

to urcite dovod nie je, teda aspon nie moj pripad pouzival som ff este od cias buildov pred 1.0, pred tym nez som presedlal na operu mal som tam asi 20 extensionov ktore som pouzival (mimo inych aj timer na varenie vajicok)
par mesiacov dozadu som zacal skusat operu 9 vtedy este betu
prisiel som k zaveru akym som pocul od mnohych
opera rychlejsie startuje, rychlejsie nacitava strankym, ma mensie naroky na pamate - zere menej ram, ide dobre aj na pomalsich pocitacoch
ma v sebe veci ako normalnu rss citatacku (predtym som pouzival live bookmarks v ff, neskor tb)
mnohe veci ktore som musel nahodit rozsirenim pre ff opera mala:
download sort - stahovanie suboru do nadefinovaneho adresara podla koncovky (opera ma v zaklade)
tab x - slacitko X na kazdom tabe zvlast (opera ma v zaklade, ff 2.0 ma uz tiez)
reload every - refreshuje stanku po stanovenom case (opera ma v zaklade)
duplicate tab - urobi kopiu tabu aj s otvorenou adresou (opera ma v zaklade)
session manager - pamata si posledne otvorene stranky na nacita ich pri novom spusteni (opera ma v zaklade, ff 2.0 ma uz tiez )
fasterfox - nastavenia pripojenia pre rychlejsie browsovanie (opera ma v zaklade)
mouse gestures - ovladanie browsera pohybom mysi (opera ma v zaklade)
tym ze sa toto a ine veci pridavaju ako extrension, celkom prirodzene znizuje vykon ff, nehovoriac o tom ze vela rozsireni moze by zabugovanych a mozu zhodit cely ff
opera ma daleko lepsi download manager, ten vo ff bol velmi slaby, trebalo pridar rozsirenie download manager tweak aby sa podobal na operovsky
tak isto je to s historiou, do ff treba extesion aby jej pouzivanie bolo take ako v opere
s operou 9 prichadzaju aj widgets, co su male uzitocne programiky ktore sa doinstalovavaju nad operu, nie je to celkom ako extension u ff, ale da sa povedat ze nieco podobne, akurat nezasahuju nijak do funkcnosti opery

zhrnute, ako velmi dlhy a zarputily zastanca ff som presedlal na operu 9 a vobec to nelutujem, skusam uz aj ff 2.0 ale este to nie je to prave orechove v porovnani s operou, ale ff 2.0 ukazuje dalsiu vec co mi hovorili predtym o ff, kazda dalsia verzia ff kopiruje viac veci z opery

moje rezume ? ak ste uzivatel nenarocny (tak povediac lama), pouzivajte ff bez rozsireni, pojde rychlo, ma taby, uplne splna svoju ulohu
ale ak ste uzivatel narocny (povedzme geek), urcite treba skusit operu, vyhrat sa s nou, zistit co vie, zistit aka je rychla (kludne aj priamym porovnanim s ff a ie) a zarucujem spokojnost s pouzivanim :)
ca-ll1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 23. 7. 2006 09:26

Kazdej pouziva co mu vyhovuje Operu sem prubezne pouzival od sestky,firefox od tusim 0.8.Pro mne ma fox par killer extension ktery kdyby mela opera mozna bych jel na ni.
Browser sync,scrapbook,downthemall-tomu se downloadmanager v opere nerovna ani po kototniky,adblock,noscript,reveal,webdeveloper,gmailmanager,sage.Tabmixplus spis resi to v cem je slabsi co se tyce prace s taby s nim je ovsem uz jinde nez opera.
Fox zere vic ramky na mojem stroji je mi to jedno opera o neco rychlej
startuje.Chybovost nemuzu posoudit oba browsry ok jen opera nejede v sandboxu,nevim cim to je ale ani po tom nepatram.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ozzy 23. 7. 2006 09:47

Jen tak na okraj-nová verze Firefoxu 1.5.0.5 RC4 CZ...

Kód: Vybrat vše
http://gigamania.zive.cz/?fid=3722
Tolerance je tísnivý pocit, že ten druhý by mohl mít nakonec pravdu.

ROBERT FROST
Ozzy
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka