FireFox - nezobrazuje posuvník

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod LuKoCH 27. 9. 2006 13:04

Zdravim !
Testoval jsem teďka moje stránky na čerstvě nainstalovaným Firefoxu a zjistil jsem, že mě to nezobrazuje posuvník (CSS), který jsem si natagoval.
Používám ještě Crazy Browser, který je vlastně na základech IE a tam to jede v klidu.
Nebude to někde v nastavení ? Pokoušel jsem se v tom šťourat, ale nenašel jsem. Posuvník je dělaný v CSS.
LuKoCH
Junior

Odeslat příspěvekod SlovakSoft 27. 9. 2006 14:10

Poradia vám skôr v tejto časti fóra CZilly.
SlovakSoft
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Gigi 27. 9. 2006 14:17

Browser, ktery umoznuje HTML strance zasahovat do uzivatelskeho GUI je spatny browser. Jakym pravem mi nejaky zoufalec, co splacal stranku ve FronPage, bude prikazovat, jaky budu mi posuvnik?
Gigi
Junior

Odeslat příspěvekod LuKoCH 27. 9. 2006 21:00

Gigi: Ani nevím, která část ta věty mě víc uráží, ale to je jedno, každej si myslí svý, i já o tobě po přečtení tohohle.
Tohle tvoje hraní na chytrýho mě opravdu pomůže, dal jsem tam posuvník, aby mě ladil s designem.
btw, FrontPage nemám rád, já radši pěkně v Poznámkovém bloku a tagovat.
LuKoCH
Junior

Odeslat příspěvekod SGS 27. 9. 2006 21:09

tak tak, zadnej web diletant mi nebude rikat jak se ma chovat moje GUI, ja zase chci aby mi posuvnik ladil se zbytkem browseru a stranka mi dotoho kecat nebude, na gecku to nerozchodis.
Doba temna skonci a IE bude zniceno
https://www.parse-error.cz/
SGS
Junior

Odeslat příspěvekod Sislik 27. 9. 2006 21:11

no, je mozny, ze to mas v FF zakazany
aspon Opera umozne zakazani stylovani postuvniku

taky to mam zakazany, vicemene souhlasim s Gigim :)
btw, jeslti to pises opravdu v Notepadu, tak to te lituju :)
Sislik
Pokročilý

Odeslat příspěvekod LuKoCH 27. 9. 2006 21:26

Sislik: jo diky, aspoň jedna inteligentní rada
Jo prostě máte v něčem pravdu, ale zase možnost změnení posuvníku existuje kvůli tomu, aby to ladilo s tou stránkou, když už se s tím s**u v Notepadu, tak chci aby to nějak vypadalo. S tím klasickým je to prostě hnusný.
Já nechcu ten posuvník uplně na kraj. Mám na stránce 3 svislý rámy a dva vodorovný. Ve spodním vodorovným se zobrazuje hlavní obsah. A když je tam prostě ten standartní rám tak je to hnusný.
U jiných stránek to určitě taky jde, není to ten posuvník uplně na kraji, je to "uvnitř" a nevím proč by vám mělo ladit neladění s prohlížečem, mě by spíš vadilo neladění se stránkou.
LuKoCH
Junior

Odeslat příspěvekod LuKoCH 27. 9. 2006 21:46

Koukněte na http://jech.webz.cz/navody.php s Firefoxem a potom s IE nebo jiným na stejným principu. Co je hezčí...
LuKoCH
Junior

Odeslat příspěvekod SGS 27. 9. 2006 22:01

"ale zase možnost změnení posuvníku existuje kvůli tomu"

ALE ONO TO NEEXISTUJE! je to JEN vymysl microsoftu pro jeho IE nic vic, neni to standard.

jak sem rekl v Gecku to nepujde nikdy, no a opera ... ta na standardy kasle a leze MS do ... do IE
Doba temna skonci a IE bude zniceno
https://www.parse-error.cz/
SGS
Junior

Odeslat příspěvekod SlovakSoft 27. 9. 2006 22:01

Zdvihnite ruku tí, čo vám tiež tak príšerne dlho otvára stránky na webzdarma.
Keď je to dole prepnuté na klasický štýl, tak to vyzerá rovnako nie?
Nie som odborník, ale myslím že som zazrel poznámku o tom, že rámce a ich posuvníky budú len ťažko vo Firefoxe vyzerať ako v IE. Možno nejaká úprava v CSS?
A tie poznámky dole...
Gratuluji, Váš moderní prohlížeč Mozilla by měl tyto stránky zobrazovat vždy korektně.
Používáte pravděpodobně prohlížeč Internet Explorer 6, který je zastaralý. Stránky proto zřejmě nebudou vždy korektně zobrazeny!
SlovakSoft
Pokročilý

Odeslat příspěvekod drAcOniS 27. 9. 2006 23:10

LuKoCH: Sice to bude mít asi stejný efekt, jako u dvou předchozích kolegů, ale na barvení uživatelova posuvníku nemá autor webu sebemenší nárok, to je součástí GUI browseru, případně OS. A jestli to je nebo není hezčí? Děláte si legraci? Slyšel jste někdy třeba o zrakově postižených? O spojení "přístupnost webu"? O validitě? Zkuste si schválně zvalidovat CSS, uvidíte, že Vám to validátor vykopne. A proč? Protože to nemá oporu ve standardu. A proč ji to nemá? Viz to, co jsem napsal výše. A fakt, že to IE umí, je akorát dalším hlasem proti němu. Chcete-li k tvorbě webu přistupovat jako profesionál, tak se podobných libůstek vyvarujte. A pokud s tím zkušenosti nemáte (nebo si nedomyslíte všechny souvislosti), tak si nechte poradit od zkušenějších. Pokud se těmto doporučením chcete jenom vysmívat nebo je zpochybňovat, pak nechtějte radu.

Verdikt zde již padl a je pravdivý - na Gecku to v současné době (a doufám, že nikdy v budoucnosti) není možné. V případě Opery si nejsem jistý, protože už jí pár let nepoužívám...

Nic ve zlém, tento příspěvek není namířen proti Vám, jen jsem použil trochu důraznější apel, abyste si uvědomil, co to obnáší a proč tomu tak je :wink:
drAcOniS
Junior

Odeslat příspěvekod AndrewJ 28. 9. 2006 07:12

SlovakSoft píše:Zdvihnite ruku tí, čo vám tiež tak príšerne dlho otvára stránky na webzdarma.b/quote]

Webzdarma má na slovensku špatnou konektivitu, když budeš hledat, tak už se to tu řešilo.

K hlavnímu tématu.

a) rámy jsou mimo. Už hodně dlouho se nedporučují dělat.
b) obarvený scrollbar je taky mimo. Možná ještě víc než ty rámy. Pro firefox se ti to stejně nepodaří.
c) tvoje stránky se mi vzhledově nelíbí a obávám se, že by to obarvené scrollbary napravily. IE nemám.
d) vzhledově by tvým stránkám prospělo imho víc, pokud by jsi ssi přečetl nějakou knihu se základy typografie.
e) obsahově mě stránky ale zaujaly :)
AndrewJ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod drAcOniS 28. 9. 2006 09:11

AndrewJ: IMHO ale tyto stránky nebudou tazatele - http://forum.zive.cz/profile.php?mode=viewprofile&u=1757 :P
drAcOniS
Junior

Odeslat příspěvekod AndrewJ 28. 9. 2006 09:14

drAcOniS: to jsem si ani neuvědomil.. Tak jsem jechovi zkritizoval stránky :)
AndrewJ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod LuKoCH 28. 9. 2006 10:40

Rady beru na vědomí a omlouvám se za včerejšek. Byl jsem unavenej. Jsem o něco zase chytřejší a pokusím se tomu vyvarovat.
btw, nevím jak jste mohli vidět omje stránky, když je nemám na webu
LuKoCH
Junior

Další stránka