Jaký antivir v roce 2021

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod damianx 1. 2. 2021 06:03

Ahoj,
existuje antivir, který nebude na fórech dehonestován a který se dá použít? Eset, Norton, Kaspersky, Bitdefender atd.. Nebo stačí ten ve Windows?
damianx
Junior

Odeslat příspěvekod polda 1. 2. 2021 07:36

I ten ve Windows stačí pokud víš co děláš. Pro klid duše Esetem/Kaspersky nic nezkazíš.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 1. 2. 2021 08:11

Neexistuje, vzdy se najde nekdo, kdo bude na jakykoliv antivir nadavat :D
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 1. 2. 2021 09:41

Jak píše polda, při rozumném užívání stačí Defender. Já bych preferoval Norton - s AVG/Avast jsem se před lety rozloučil kvůli nepřiměřenému zatěžování PC a kvůli obtěžování vlastní "reklamou". Jinak každý placený při prodlužování licence nabízí graficky velmi šikovně (až podle!) vyšší verzi, vyšší poplatek.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 1. 2. 2021 11:18

Osobně preferuji základní ochranu Windows. Hlavně kvůli dobré integraci a minimálním dopadu na výkon počítače. Dokonce jsem zaznamenal, že teď někdy byl nejlepší z testovaných virů (minimum falešných hlášení a plná detekce hrozeb). Nicméně to vždy záleží na aktuálnosti databáze, jednou je první jeden, pak zase druhý...
A pokud už opravdu dělám nějakou neplechu a nejsem si jistý, používám online sken, který soubor projede snad úplně všemi antiviry - https://virusscan.jotti.org
Emil Pastelka
Junior

Odeslat příspěvekod damianx 1. 2. 2021 17:04

Díky za odpovědi.
damianx
Junior

Odeslat příspěvekod damianx 5. 2. 2021 03:49

Můžete mi poradit proč se mi čím dál častěji stává, že mi Windows oznámí....služba hrozeb se zastavila. Restartujte ji. Dám ji restartovat a nic se neděje. Proto jsem se ptal na antivir.
damianx
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 5. 2. 2021 09:00

Nesdělil jsi verzi OS.
Předpokládám, že používáš MS WNT.
První akce exploitů je pokus o vypnutí bezpečnostního systému, aby je nikdo nerušil při práci.
To se může podařit, pokud pracuješ v defaultním účtu s admin právy.
Co s tím?
1) Instaluj OS z ověřeného originálního MS média do čistého SSD.
Viz FAQ.
2) Po instalaci OS vytvoř pracovní účet s právy skupiny USERS.*
3) Pracuj výhradně v tomto účtu.
4) Primární účet s admin právy, který vznikne při instalaci OS, nemaž, i když jeho profil nebudeš k ničemu potřebovat (jen heslo).
5) Nezakazuj UAC.
Ve W10 to naštěstí jednoduše nejde (jen zásahem do registru), ve starších OS tato možnost představuje fatální bezpečnostní chybu.

---
* Sofistikovaná instalačka WXPP/32|64 to nabízela při instalaci automaticky.

BTW:
IMHO jsi měl položit nový dotaz; s původním tématem to přímo nesouvisí.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod damianx 5. 2. 2021 15:39

To jsem měl. Díky za radu.
damianx
Junior