Adf.ly jak se ho zbavit?

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod boromir (novy) 7. 5. 2019 20:07

Zdravím, neustále mě otravuje stránka Adf.ly, kterou se ne a ne zbavit. Není nastavena jako domácí stránka a ve FF se mi po spuštění FF objevuje zas a znova. Prohnal jsem OC nejrůznějšími antimalwar programy a pořád nic. Antivir mám Eset a tak pořád nevím, zda to stačí. Nebo zda neprojet ještě jiným antivirem dle nějakého srovnání antivirových programů třeba dle tohoto seznamu. Už nevím co s tím a nevím si rady.
boromir (novy)
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 8. 5. 2019 16:19

Máš tam škodnou a jak vidíš slavný Eset je k ho***.....

Důležité je nespouštět neznámé programy a automaticky neklikat na vše......

Jak to odstranit neporadím, ale určitě ti někdo poradí...

Našel jsem: https://malwaretips.com/blogs/remove-adf-ly/
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 8. 5. 2019 16:28

V jiných prohlížečích/programech se to děje taky?

Pokud ne, bude za tím patrně nějaké rozšíření FF. Zkus ho spustit v nouzovém režimu. Pokud to pomůže, musíš identifikovat problémové rozšíření a zbavit se ho.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boromir (novy) 8. 5. 2019 19:55

Zkusil jsem výše uvedené, ale nepomohlo. Asi nezbývá než přeinstalace OS :-(
boromir (novy)
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 9. 5. 2019 08:04

Asi to bude tento doplnok Firefoxu AdF.ly
Myslím si, že ho bude stačiť odinštalovať z doplnkov Firefoxu, alebo ho zakázať:
- Firefox - Nástroje - Doplnky
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tramvaj 9. 5. 2019 09:03

Kluci, Vám fakt nedošlo, že boromirovi jde pouze o "SEO" odkaz na skrblik a ve skutečnosti nemá imaginární problém s adf.ly?
Tramvaj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod boromir (novy) 13. 5. 2019 06:40

Problém s adfly bohužel mám pořád a skrblíka holt používám na dost věcí. Ten doplněk Skipper nainstalovaný můj firefox nemá, takže jeho odinstalace taky nejde. Zkoušel jsem i snad nejnovější návod odsud , ale ani to nepomohlo.. Některé anti-mallware programy apod. jsou jen free a chtějí vytáhnout peníze z uživatele po registraci, takže taky nepomáhají.
boromir (novy)
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 13. 5. 2019 06:56

a zkoušel si globálně třeba odstranit malwary dle návodu od místního admina? Nevím, jestli to odstraní tento konkrétní, ale často to v cizích PC najde plno pikantností.. je to dobře popsané, takže bys to měl zvládnout taky projít..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boromir (novy) 13. 5. 2019 15:27

Tak jsem zkusil i ten poslední návod zde uvedený a projel PC všemi prg z návodu a stejně se mi to pořád objevuje. Asi nějaký hodně odolný škůdce. :hm
boromir (novy)
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 13. 5. 2019 15:30

Mate v počítači asi nejakú škodnú. Vykonajte kontrolu v tomto rozsahu:

1. Najskôr sa presvedčte o tom, či zdroj problémov nie je nainštalovaný v počítači (Ovládací panel - Programy). Ak je v zozname zapísaný nejaký podozrivý (neznámy) program, odinštalujte ho.

2. Skontrolujte nainštalované rozšírenia v internetovom prehliadači - podozrivé (neznáme) rozšírenia odstráňte.

3. V núdzovom režime systému vyčistite počítač použitím softvéru AdwCleaner
https://toolslib.net/downloads/viewdown ... adwcleaner
Všetko čo nájde odstráňte.

4. V núdzovom režime systému vyčistite počítač použitím softvéru MBAM free verzia: https://www.malwarebytes.org/
Všetko čo nájde odstráňte.
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod David_Hakalas 25. 3. 2021 18:29

musíte si koupit základní verzi avg antivirus 35kč na 1 rok a pak se toho zbavíte já ho měl taky ten ad fly a koupil jsem si avg restartoval jsem pc a ad fly zmizel komu jsem dobře poradil není zač.
David_Hakalas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 25. 3. 2021 18:46

Určitě na tu radu čekal necelé 2 roky.......

Za tu dobu to mám celé přeinstalované a žádný AVG nepotřebujeme....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků