Aktualizace Kerio Personal Firewall - vir?

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod davidcaha 2. 6. 2007 07:56

Zdravím,

používám poslední verzi (4.2.2) původního firewallu od Keria. Dnes se mi nabídla aktualizace na verzi Sunbelt Kerio 4.5.916. Jako aktualizační server je uveden http://lucifer.sunbelt-software.com/.

Doposud mi nikdy aktualizaci nenabídl. Je možné, aby původní Kerio vidělo na aktualizační servery Sunbeltu?
davidcaha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod USULOSMA 2. 6. 2007 08:11

keby si okrem nosenia hlavy na krku robyl aj nieco ine tak pochopis ked sa pozries na tu adresu co si napisal ze je to pi...ovina normalne nerozumiem ako sa mozes na daco take spitat
USULOSMA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Snoopy 2. 6. 2007 16:14

USULOSMA: je to sice zvlastni adresa a jeji obsah je jeste podivnejsi, ale ve skutecnosti to je tak. I mne KPF nabidl update, viz obrazek
Obrázek
Takze nez nekomu zacnes nadavat, mel by ses nejprve poucit o skutecnosti.

Jinak jsem ten update stahl, ale jelikoz mi pred nedavnem vyprsela rocni licence, tak to pri kazdem restartu chtelo novou registraci a i jinak otravovalo. Navic zase problemy s nekterymi ceskymi znaky. Takze jsem se vratil zpet k 4.2.3 a je klid.
Snoopy
Junior

Odeslat příspěvekod FBQuick 2. 6. 2007 16:27

Muzes byt v klidu, adresa je v poradku a upgrade take. Akorat mi dokonceni upgradu vyskocil AVG ze nasel trojana.... Myslim, ze to bude jen nejaka chybka antivirusu ..:-)
FBQuick
Junior

Odeslat příspěvekod xoj 2. 6. 2007 16:31

me to taky Kerio nabidlo, taky jsem zavahal, ale pak jsem aktualizoval a vse je OK, ale ta cestina je opravdu na par tlacitkach spatna.

Zavaznejsim duvodem proc neaktualizovat je ze se mi "smazala" vsechna pravidla komunikace. (mozna by pomohl export ve stare a import do nove verze)
hp nx6125, ~~~ ~~ ~~ ><(((°> ~~ ~~~ ~~ ~~~ ~~~ ~~~ ~~ ~~ ~~ ~~ ~~~
xoj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod FBQuick 2. 6. 2007 16:42

pravda, taky me to nastvalo... on to neni az tak upgrade, spis cista instalace novejsi verze... nevim proc je tam volba "zpusobu ochrany" ci jak to nazvat a nepamatuje si posledni nastaveni... no co uz :-)
FBQuick
Junior

Odeslat příspěvekod Snoopy 2. 6. 2007 16:43

Jo, pravidla. Ta mi to sice pri upgradu nesmazalo, ale pak to hazelo chybu pri exportu, kdyz jsem se chtel vratit k predchozi verzi, coz vyzadovalo odinstalovani, a tak jsem si je chtel radeji zazalohovat. I kdyz odinstalace pravidla a dalsi nastaveni nemaze.

V 4.2.3 jsou ceske znaky okay, jakoz i velikost pisma (v te nove je to mensi - jako kdyby vzali GUI z jeste nejake starsi verze, kde tyhle problemy se znaky byly), taky neotravuje s novou registraci a pravidla zalohuje bez problemu.
Snoopy
Junior

Odeslat příspěvekod Vobejda 3. 6. 2007 17:23

FBQuick píše:Muzes byt v klidu, adresa je v poradku a upgrade take. Akorat mi dokonceni upgradu vyskocil AVG ze nasel trojana.... Myslim, ze to bude jen nejaka chybka antivirusu ..:-)

Nemusí to být chyba antiviru, během instalace se totiž firewall na chvíli vypne a Windowsy(XP Home) řvou, že nemaj ochranu. Antivir mi nic nenašel, ale přesto jsem se vrátil ke staré verzi 2.2 (ještě stará dobrá free verze Kerio) pomocí Obnovení Systému, protože přestal fungovat Firefox i IE. Myslím, že Sunblemt nemusím...
Náhodou jdu kolem...
Vobejda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod FBQuick 3. 6. 2007 18:28

Ano mate pravdu. Po instalaci noveho Keria v pohode dokud sem nerebootoval. Outlook a IE nesel spustit, Skype hlasil nejakou chybku.... Aplikace VTTimer(ta se tam objevila znicehonic) zrala porad asi 40% CPU, no des. Uz jsem novy Sunbelt odinstaloval a ted cistim kompl...
FBQuick
Junior