Bezpečnosť - Remote Desktop Connection

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod *Sonny* 16. 7. 2007 08:59

Na Windows 2003 Server používam pre pripojenie RDC. Na routeri s pevnou IP mám nastavené NAT (aby z internetu nebol otvorený priamo port 3389). Zaujíma ma, nakoľko je toto pripojenie bezpečné. Na serveri je nastavenie šifrovanie prenosu, ale otázkou zostáva, nakoľko je chránené meno a heslo pri prihlasovaní sa do systému? Je toto šifrovanie aktívne ihneď po nadviazaní kontaktu so serverom, alebo až po zadaní mena a hesla? Pokiaľ to nie je bezpečné, aký druh vzdialenej správy na Server 2003 by ste mi odporúčali.

Díky,

Sonny
Ak kontrolu inputu navrhli tak , aby sa nesprávne inputy vyfiltrovali , niektorý objaviteľský idiot vypracuje systém , pomocou ktorého sa nesprávne inputy vyhnú kontrole :)
*Sonny*
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 17. 7. 2007 22:12

Nemusíš se ničeho obávat. Veškerá (oboustranná) komunikace na portu TCP/3389 je zabezpečená silným šifrováním.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 17. 7. 2007 22:24

Pouzivej aspon HODNE silna hesla. Pripadne take alternativni port.

Co znamena "routeri s pevnou IP mám nastavené NAT (aby z internetu nebol otvorený priamo port 3389)." ? Mapujes JINY NEZ 3389 port routeru na 3389 na serveru?

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod Milanr1 17. 7. 2007 22:39

Tak by to vůbec nefungovalo.
IMHO se jen b.bě vyjádřil ;-)
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod *Sonny* 18. 7. 2007 08:06

Myslel som tym, ze z inetu je otvoreny port napriklad 5547 a je nasmerovany na 3389 na server. Otvorit priamo 3389 z inetu na server mi pripada nebezpecne. Ale kedze je sifrovanie spolahlive, asi to necham tak ako je. Diky
Ak kontrolu inputu navrhli tak , aby sa nesprávne inputy vyfiltrovali , niektorý objaviteľský idiot vypracuje systém , pomocou ktorého sa nesprávne inputy vyhnú kontrole :)
*Sonny*
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 18. 7. 2007 08:12

V tom pripade to mas tak jak jsem myslel :)

MP
Miroslav Pragl
Expert