něco o virech

Antivirové programy, firewally, viry, spyware, aktuální hrozby

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod j.1.r.k.a 29. 10. 2007 20:23

Chci se zeptat jestli se my viry mohou dostat do pc:
1.prohlížením videí z youtube a podobných stránek
2.stahování ze stahuj.cz a slunecnice tam je přece napsane že software je chraněn nebo tak něco.
3.hraní her na 1000her.cz superhry.cz a podobných stránkách.
4.prohlížení stránek a tohoto a podobnejch for.
5.stahováním schémat na sony ericsson k310i
6.ukladáním obrázku které si třeba najdu na googlu nabo které se my líbí.
j.1.r.k.a
Junior

Odeslat příspěvekod Slawall 29. 10. 2007 21:39

vir muzes dostat kdekoliv...ale na tom stahuj a slunecnice je garantovano ez soubory jsou ciste a tomu ja taky verim...je to seriozni serv...a ty obrazky z google si myslim jsou nejrizikovejssi z toho co pises ptz tam ti to najde jakoukoliv stranku ze vsech koutu sveta kdyz mas zaskrtle prohledat web...kdyztak stahnute soubory projed antivirem...
Kdo si koupí hjundaje, nadosmrti kunda je.
Slawall
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Gadelat 30. 10. 2007 12:38

Pri takomto pouzivani si v bezpeci, horsie je to pri cielenych utokoch na teba, ktore su vsak velmi nepravdepodobne... Ked ma clovek rozum, nepotrebuje antivir, sam to tak mam, tak prajem vela stastia ;)
E6850, GF8800GT, 3GB RAM (1x OCZ 1GB, 2x Kingston 1GB), Asus Maximus Formula, WD 250GB, Seasonic 400W, 19" Asus VW198
Gadelat
Junior

Odeslat příspěvekod chlapcisko 30. 10. 2007 13:33

1. Prehliadanim klipov na youtube by si virus nemal chytit. Youtube je prevadzkovany firmou google a podobne by si nemal chytit virus na ziadnej stranke so streamovanymi videami prevadzkovanej serioznou firmou.

2. Z uvedenych stranok je to bezpecne. Nebezpecne je stahovat warez z warezovych stranok.

3. Neviem, nehravam online hry.

4. Surfovanie internetom moze byt nebezpecne, pokial natrafis na zlu stranku. Forum na zive.cz/zive.sk je bezpecne, diskusne fora vo vacsine pripadov byvaju bezpecne.

5. Pokial si tie schemy stahujes z stranok sony ericssonu, pripadne tvojho mobilneho operatora a pod., tak je to bezpecne. Ak ich stahujes z roznych inych stranok, mas seriznu sancu chytit nejaky adware.

6. Google nemoze zodpovedat za obsah jemu nepatriacich stranok. Ak kliknes na obrazok a presmeruje ta na povodnu stranku, odkial je ten obrazok, tak je tu riziko.
chlapcisko
Junior

Odeslat příspěvekod petison 30. 10. 2007 15:58

Slawall píše:vir muzes dostat kdekoliv...ale na tom stahuj a slunecnice je garantovano ez soubory jsou ciste a tomu ja taky verim...je to seriozni serv...a ty obrazky z google si myslim jsou nejrizikovejssi z toho co pises ptz tam ti to najde jakoukoliv stranku ze vsech koutu sveta kdyz mas zaskrtle prohledat web...kdyztak stahnute soubory projed antivirem...

Dovolím si nesouhlasit,protože ze slunečnice jsem stahoval tento prohlížeč http://www.slunecnice.cz/sw/phaseout/ a kaspersky mne po stáhnutí upozornil že obsahuje reklamní virus AdWare.Win32 a na druhém pc mám NOD a ten ho odhalil až při instalaci tohoto prohlížeče.A upozornění na slunečnici že obsahuje spyware tam není jako u Bs playeru kde jste upozornění,že obsahuje spyware.
Naposledy upravil petison dne 30. 10. 2007 17:48, celkově upraveno 1
petison
Junior

Odeslat příspěvekod j.1.r.k.a 30. 10. 2007 16:19

aha tak zas si ale myslím že když potřebuji program tak je lepší ho stahnout tam než na nějakých blocích. Aspoň myslím že je tam menší šance stažení viru.
j.1.r.k.a
Junior

Odeslat příspěvekod petison 30. 10. 2007 17:54

To máš pravdu,ale pokud máš kvalitní antivir a firewall tak tě včas upozorní a vir smaže.Já mám kaspersky internet security 7.0.125 a můžu chodit i na nebezpečné stránky a pokaždé virus odstranil a nemusím se bát ,že se mi zaviruje PC.
petison
Junior

Odeslat příspěvekod Slawall 30. 10. 2007 20:03

petison píše:
Slawall píše:vir muzes dostat kdekoliv...ale na tom stahuj a slunecnice je garantovano ez soubory jsou ciste a tomu ja taky verim...je to seriozni serv...a ty obrazky z google si myslim jsou nejrizikovejssi z toho co pises ptz tam ti to najde jakoukoliv stranku ze vsech koutu sveta kdyz mas zaskrtle prohledat web...kdyztak stahnute soubory projed antivirem...

Dovolím si nesouhlasit,protože ze slunečnice jsem stahoval tento prohlížeč http://www.slunecnice.cz/sw/phaseout/ a kaspersky mne po stáhnutí upozornil že obsahuje reklamní virus AdWare.Win32 a na druhém pc mám NOD a ten ho odhalil až při instalaci tohoto prohlížeče.A upozornění na slunečnici že obsahuje spyware tam není jako u Bs playeru kde jste upozornění,že obsahuje spyware.n/quote]

ok tak mi se to zatim nestalo abych mel vir v SW od stahuj,slunecnoce
Slawall
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod krtenek 30. 10. 2007 20:04

Stručně řečeno, 1. až 6. (včetně) - ano.
krtenek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Slawall 30. 10. 2007 20:06

Gadelat píše:Pri takomto pouzivani si v bezpeci, horsie je to pri cielenych utokoch na teba, ktore su vsak velmi nepravdepodobne... Ked ma clovek rozum, nepotrebuje antivir, sam to tak mam, tak prajem vela stastia ;)

s tim bych si zase dovolil nesouhlasit ja ptz vira muzes chytnout i na bezpecne vypadajicih strankach...
Slawall
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod j.1.r.k.a 30. 10. 2007 20:14

to vira mžu chytnout i když si jen na nějake strance někde něco čtu? Tak to jsem teda netušil a ja se furt bojim něco stahovat přitom ten vir mužu i tak chytnout ale že se to dá chytnout i z youtube se my zda divný vždyť se videa přehrávají na strankách a ja nic nestahuji.
j.1.r.k.a
Junior

Odeslat příspěvekod Slawall 30. 10. 2007 20:24

jj vira muzes chytnout kdekoliv a treba ho mas a ani o nem nevis kdyz nemas antivir...a ty videa se prehravaji sice ve prohlizeci ale stejne se stahujou do PC...to by byla parada kdyby ne...
Slawall
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Gadelat 30. 10. 2007 21:05

A mozte mi vysvetlit na akom principe by taky virus fungoval? Je to nezmysel, pokial to nevyuzije nejaku ohromne velku bezpecnostnu dieru, co je u mna blbost, pretoze pouzivam Operu, tak nie je sanca. Do cache sa ti sice nieco moze dostat, ale spustenie je uz uplne nerealne. Mal som asi 2 roky NOD32 a nezaznamenal som ani jeden virus, z coho som usudil, ze nie je pre mna dolezity. Podozrive subory kontrolujem na virustotal a v software sa vyznam, pochybne aplikacie neinstalujem. Proste mne je dobre ako v bavlnke, instalacia win je stara 2 roky a stale si win drzim v dobrom stave. Nech si kazdy robi co chce, ale mne to takto vyhovuje a iba podavam svoju skusenost dalej. No podla toho kolko zaciatocnickych otazok uzivatel j.1.r.k.a ma, by som mu radsej ten ativirus doporucil. A nejde len o prehliadanie web stranok ale aj od instalacie software a od lokality, napr. keby bol tento pc na internate, urcite by som tam nieco dal a to asi nielen antivirus ale aj nieco viac, pretoze tam sa siri vselico.
E6850, GF8800GT, 3GB RAM (1x OCZ 1GB, 2x Kingston 1GB), Asus Maximus Formula, WD 250GB, Seasonic 400W, 19" Asus VW198
Gadelat
Junior

Odeslat příspěvekod j.1.r.k.a 30. 10. 2007 21:45

Gadelat:ty používaš operu? No chci se zeptat jeatli mě muže opera nějak ochránít. Popřípadě jestli je v češtině a jesli přehraju přez ni videa z youtube nebo musim ještě něco doinstalovat? A musí se pak novy prohlížeč nějak nastavit když používam internet 4g od t-mobile nerad bych si nějak dovrtal připojení k netu.

A jak je to s tim že se nema používat učet administratora nebo co a jaky to ma vliv na viry.
j.1.r.k.a
Junior

Odeslat příspěvekod Figa 30. 10. 2007 22:14

Ano, může má velmi málo bezpečnostmích děr a velkou škálu různých ochran.Je CZ.Doinstalovavá se myslím jenom flash a to velmi jednoduchým a intuitivním způsobem.Nic nastavovat nemusíš a nic ti to v normální situaci nerozhází.Vřele tento prohlížeč doporučuji.Již 2.5 roku nepoužívám nic jiného.
IBM PC 50Z

- 10MHZ
- 1MB RAM
- 60MB HDD
- 1987
Figa
Mírně pokročilý

Další stránka